Kadın Blogu

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde

07.02.2021
4.801
Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde; Vizon rengi koltuk takımı modelleri son dönemlerde sıklıkla kullanılan koltuk takımları olarak öne çıkmaktadır. Daha şık ve daha zevkli dekorasyonlar için vizon rengi koltuk takımına perde seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Vizon Rengi Koltuk Takımına Uygun Perde

Vizon rengi soft ve yumuşak tonlarda dekorasyon yapmak isteyenlerin favori rengidir. Vizon rengi için kahverenginin en açık tonu diyebiliriz. Aslında açık vizon griye çalmakta, koyu vizon rengi ise kızla çalan leylak rengine de benzetilmektedir.

Daha uyumlu perde seçimi için renk tanımlaması yaptıktan sonra şimdi de konumuza dönelim.

Vizon rengi koltuklara perde seçerken renkli mi yoksa sade perdemi seçeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Vizon rengi koltuk seçerken koltuk üzerine konumlandırdığınız kırlentlerle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Vizon rengi koltukları eğer çok ışık alan bir ortamda kullanacaksanız kahverengi, gri, krem, bej ve ekru gibi nötr renklerle kullanarak ağır ve sade bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Yok, ben neşeli, cıvıl cıvıl ve enerjik ortamlar istiyorum diyorsanız o halde vizon koltuk takımlarını bordo, pembe, turuncu, su yeşili, açık mavi, mor, hardal sarısı, yeşil, altın sarısı ve pudra gibi renkler kullanarak farklı dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yemek Masası Takımı Seçiminde Püf Noktalar

Vizon Rengi Koltuğa En Çok Yakışan Perde Renkleri

Vizon rengi koltuk takımları ile saman sarı, hardal sarısı ve altın sarısı perdeler kullanabilirsiniz.

Açık vizon rengi koltuk takımları için ise mürdüm ve fuşya gibi canlı renklerde perde kullanılmaktadır. Bu renkleri koyu vizon koltuk modelleri için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Perde kullandığınız alanda fon ve tül kullanacaksanız beyaz veya çok açık krem gibi açık renklerde tük kullanmalısınız. Kullanacağınız tül perde rengi fon perde ile de uyumlu olmalıdır.

Vizon rengi sade bir renk olduğu için bizce bu sadeliği ortadan kaldıracak renklerde perde seçimi olmalıdır.

Vizon rengi koltuk takımını kullanıldığı alanda ahşap kullanımı dekorasyonu daha şık hale getiren etkenlerin başında yer almaktadır. Bu tür dekorasyonlarda ise su yeşili fon perde seçimi ve beyaz tüller ile hayranlık uyandıran dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Vizon Koltuk Kombinleri

Vizon rengi koltuk kombinleri yaparken vizon koltuk renk uyumu için nötr renkler kullanabilirsiniz. Vizon rengi ışıltılı ve canlı bir renk olmadığı için güneş ışığı alımına göre ton farkı olmaktadır. Vizon rengine hangi renkler yakışır sorusunda odadaki güneş ışığına göre seçimler yapmalısınız.

Vizon koltuk renk uyumu için krem, bej gri gibi renkler kullanabileceğiniz gibi hardal sarısı, turkuaz mavisi, füme rengi, pudra rengi turuncu ve beyaz da kullanabilirsiniz.

Vizon Koltuk Renk Uyumu

Vizon koltuk kombinleri renk seçimini dekorre yapacağınız odaya göre de tasarlamalısınız. Oturma odası dekorasyonu yaparken biraz daha mat renkler kullanabileceğiniz gibi salon dekorasyonunda çok daha fresh ve aydınlık dekorasyona imza atabileceğiniz renkler kullanmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dekorasyon Trendleri Mutfak ve Banyo Seramiği ile Buluştu!

Özellikle küçük alan dekorasyonlarında vizon rengi koltuk kullanacak iseniz beraberinde kullanacağınız renk mutlaka açık renk olmalıdır.

Koltuk berjerleri veya koltuk kırlentleri ortama aydınlık bir görünüm katacak renklerden seçilmelidir. Bu renkler ile perde mutlaka uyumlu olmalıdır.

Vizon Koltuk Kombinleri

Vizon Rengine Hangi Renkler Yakışır?

Vizon rengi son zamanlarda dekorasyondan modaya kadar her alanda kurtarıcı renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizde vizon rengini dekorasyon yapacağınız ortamda koltuk rengi olarak görmek istiyorsanız vizon rengine yakışan renkleri bilmeniz gerekmektedir.

 • Sarı
 • Siyah
 • Mavi
 • Bebek
 • Gül korusu
 • Pudra rengi
 • Fuşya rengi
 • Lacivert
 • Krem rengi
 • Ekru renk
 • Taba rengi
 • Kiremit rengi gibi renkleri kullanarak dikkat çekici dekorasyonlar yapabilirsiniz. Vizon rengi koltuk dekorasyonunda sıcak ve  bir o kadar da canlı bir ortam yaratmak için turuncu, mor, yeşil ve bordo renk tonlarını kullanmanızı öneririz.

Vizon Rengine Hangi Renkler Yakışır

Ancak pastel renklerde bir dekorasyon istiyorsanız pudra, krem rengi beyaz ve somon rengi gibi renkler kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu renkleri tercih ederken bulunduğumuz ortamın ışık düzeyini iyice ölçmeli ve bu yönde tercihler yapmalısınız. Örneğin çok ışık alan bir ortamda vizon rengi koltuk renk uyumu için sıcak renkler seçmeniz çok daha dikkat çekici ve göz alıcı bir dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır.

Konu hakkında daha detaylı fikir için derlediğimiz resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri: Vizon Rengi Koltuk Takımına Ne Renk Perde

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler