Kadın Blogu

Dekorasyon Trendleri Mutfak ve Banyo Seramiği ile Buluştu!

27.12.2019
411
Dekorasyon Trendleri Mutfak ve Banyo Seramiği ile Buluştu!

Dekorasyon trendleri yaşamımızın artık vazgeçilmez bir parçası. Çünkü sadece yaşam alanlarımızın görünüşünü değil, ruh halimizi ve enerjimizi de etkiledikleri bir gerçek… Geniş ürün gamıyla sadece göze değil, ruhumuza da hitap eden VitrA, tam da bu noktada mutfak ve banyo karosu seçimlerimizi çeşitlendiriyor.

Feng Shui ile kulağımıza aşina olan pek çok akım, günümüzde hızlı yaşam koşullarıyla evriliyor veya özellikle Çin kültürü başta olmak üzere, pek çok ülke geçmiş ve deneyiminden yola çıkarak hayatımıza giriyor. Modern ve klasik akım hala dekorasyonun göz bebeği… Yükselen minimalist ve çevreci akım ise çok fonksiyonlu yaşam alanlarına yöneldiğimiz bugünlerde dekorasyonda retro-fütüristik akım ile beraber doğal dokular, organik formlar ve geometrik desenleri ön plana çıkarıyor. Son dönemde revaçta olan Hygee, KonMari, Wabi-Sabi, Lykke gibi kavramlar, yaşamın her alanına uygulamaya müsait. Karo serilerinde bile bu akımların izdüşümlerine dokunabiliyoruz.

Yaşam Alanlarınızın En Önemli Ayrıntısı: Seramik

Söz konusu kavramların yansıdığı bu alanların en başında ise mutfak ve banyo geliyor. Çünkü her ikisi de hem stres atma, hem de yeni enerjileri ruhumuza ve bedenimize aktarmanın ana merkezi. Mutfak ve banyo dekorasyonu dediğimizde, karo seçimi ilk ve belki de en önemli adımlardan biri. Doğru mutfak karosu ve banyo karosu seçimi, uygulandığı alana estetik görünüm ve kullanım kolaylığı gibi birçok avantaj sağlar.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfak Dolabında En Kullanışlı Renk Hangisi

Karo Modellerine Modern, Minimal ve Geometrik Dokunuşlar

Modern mimari dediğimiz zaman akla ilk gelen akım olan beton görünümü ve VitrA CementMix mutfak karo serisi koleksiyonuyla yeniden hayat buluyor. Koleksiyonun ana temaları olan sıva ve duvar kağıdı görüntüsü, doğal taş ve renkli mermer birleştiğinde döşendiği mekânlara sadece doğalın sıcaklığını taşımakla kalmıyor, aynı zamanda modern desenleriyle endüstriyel bir hava da katıyor. 1950’lerin terazzo malzemesinin geri dönüş yaptığı CementMix koleksiyonunda, sıva ve duvar kağıdı dokusuyla CementMix Fine, çakıl taşı parçalarıyla CementMix Micro, modern geometrik terazzo desenleri ile CementMix Flake farklı ürün çeşitleri sunarak yaşam alanlarınızı modernize ediyor.

Modern mekânları geleneksel karo desenleriyle buluşturan VitrA Retromix, uygulandığı alana yaratıcılık duygusunu taşıyan bir koleksiyon. Geçmişi, porselen karolarda Sıcak, Siyah-Beyaz ve Soğuk etnik renk seçenekleriyle sunan banyo ve mutfak karo sistemi, çok çeşitli atmosferlerin yaratılması için bir ilham kaynağı niteliği taşıyor. 10×10 ve 15×15 cm boyutlarındaki VitrA Retromix koleksiyonun yer karolarında ise Amber Sarı, Lava Kırmızı, Safir Mavi ve Zümrüt Yeşil renk seçenekleri geçmiş ile modernin bir birleşimi olarak fark yaratıyor.

Banyo seramiği seçiminizde akımlardan ziyade zamana meydan okumak istiyorsanız, Mode, geniş renk skalasıyla banyonuzdaki renkler konusunda hayal gücünüzün sınırlarını zorluyor. Açık Yosun Gri, Amber Sarı, Beyaz Kil Bej, Taş Gri, Safir Mavi gibi pek çok seçenek sunan banyo karo koleksiyonu ton-sur-ton ve kontrast renklerle banyolarınıza enerji, yenilik ve huzur getirerek, rölyef dokularla duvarlara hareket katıyor. Banyo ve mutfak tezgah arası kullanım alanı olan mutfak seramikleri , 2 derz genişliğinde ve mat-parlak olmak üzere iki parlaklık seçeneğine sahip.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Aynı Anda Rahat ve Şık Kullanım L Koltuk ile Mümkün

Urbanwood serisi

Doğal, Sofistike ve Sıcak Bir Bakış Açısı

Adım attığınız an içinizi ısıtan, sizi adeta yumuşacık kucaklayan bir mutfağı kim istemez ki? Sıcak dokunuşların en sık görülen uygulaması olan ahşap dokusu, meşenin en doğal halinden ilham alarak VitrA Oakland koleksiyonunda size doğallığı sunuyor. Açık meşe, Doğal Meşe, Koyu Meşe ve Meşe renkleriyle hem ev içi hem de ticari ve endüstriyel zeminlerde kullanılabilen porselen karolar, ilhamını gerçekten de doğadan alıyor. Döşendiği alanlara meşenin huzurunu, doğal bir dokuyu ve meşenin özünü yansıtması için yüzlerce renk arasından seçilmiş olan bu dört seçeneği, kaydırmazlık özelliği ile dış mekânlarda da kullanabilirsiniz.

Doğallığın ön planda olduğu tüm akımları destekler nitelikteki Craft, fark yaratıyor. VitrA’nın bir kez daha meşeden ilham aldığı Craft koleksiyonu, sofistike dokusu ve damarlarıyla ahşabın derinliğine yeni bir anlam kazandırıyor. Beş ayrı renk seçeneği bulunan Craft, tasarımda özgürlüğü simgeleyen bir banyo karosu. Dış mekanlarda kullanım imkanı da sunan banyo karolarının 20×120, 30×120 ve 40×120 ebat seçenekleri bulunuyor.

Doğal olanı koruma düşüncesinden yola çıkan ahşap görünümlü mutfak karosu ve banyo karosu Urbanwood, ColorCode İskandinav ahşabına modern bir yorum getiriyor. 20×120 cm ebadındaki porselen karolar, yüksek kaydırmazlığa sahip yüzeyleri sayesinde, ticari ve kamusal alanlarda da güvenle kullanılabilir.

Daha pek çok mutfak ve banyo seramik koleksiyonları ile hayatınıza doğal, şık, estetik ve yeri geldiğinde modern dokunuşlar katmak için VitrA’yı ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis