Kadın Blogu

Sporun Her Alanında Fark Yaratan Firma: Nike

29.10.2020
260
Sporun Her Alanında Fark Yaratan Firma: Nike

Nike, merkezi Oregon olan Amerikan spor giyim şirketidir. 1964’te yılında kurulup ilk perakende satış mağazalarını 1966 yılında açmışlardır. İlk ayakkabılarını 1972’de piyasaya süren Nike, 21. yüzyılın başlarından itibaren 170’den fazla ülkede perakende satış mağazasına sahip olarak tüm dünyada tanınmıştır. Başarısının bir kısmını Michael Jordan, Roger Federer ve Tiger Woods gibi sporcuların desteğine borçludur. Converse, Umbro gibi markaları da bünyesine katan firma, kalp atış hızı monitörleri ve yüksek rakımlı bilek pusulaları da dahil olmak üzere her türlü spor giyim ve aksesuarlarını üretmektedir.

 

Yere Sağlam ve Şık Basan Nike Ayakkabılar 

Nike marka ayakkabıları diğer ayakkabılardan farklı kılan birçok özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları şunlardır:

  • Mükemmel esneklik sağlamaktadır.
  • Ayaklarınıza destek sağlayan ayakkabılar, kullanıcıların rahatlığını artırması için balıksırtı desen ve sert bir kauçukla üretilir.
  • Ayakkabılar hafif ve dayanıklıdır. Ayaklarınıza olağanüstü rahatlık sağlamasına rağmen çok hafiftir.
  • Ayak yaralanmalarını ve sakatlanmalarını önlemeye yardımcı olmaktadır. Markanın popülerliğinin en önemli nedenlerinden birisi budur. Herhangi bir sporu yaparken ayaklarınızı koruyan özellikleri bulunmaktadır. Ayakkabılar, önemli ayak yaralanmaları olasılığını düşürmektedir.

 

Aralarında rahatlıkla seçim yapabileceğiniz birçok Nike marka ayakkabı modeli bulunmaktadır. Her sporun belirli ayakkabı tasarımları ve üretilme şekilleri vardır. Bunun nedeni, farklı sporlar yapılırken vücudun değişik kas gruplarının kullanılmasından dolayı yapılan aktiviteye uygun hareket kabiliyeti sağlayan ayakkabıların üretilme gerekliliğidir. Bu yüzden Nike, her spora ve hobiye uygun ayakkabıyı tasarlamaktadır. Pek çok kişi spor yapmasa bile firmanın ayakkabılarını satın almaktadır. Günlük gezilerde ve etkinliklerde kullanımı oldukça rahat olan ayakkabılar bunun yanı sıra şıklığı ve stili de ön planda tutmaktadır. Bunlar gibi pek çok faydası nedeniyle, Nike spor ayakkabıları bugün piyasada bulunan en iyi spor ayakkabılardan biridir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Fuşya Hangi Renklerle Uyumlu

 

Teknolojiyle Üretilen Güçlü Tasarımlar

 

Nike giyim ürünleri, vücudun çeşitli koşullarda efor harcarken sıcaklığı düzenleme konusundaki doğal yeteneğine yardımcı olmaktadır. Sporcuları rahat, korumalı kılmak ve en iyi performanslarına ulaştırmak için hareket halindeki vücuda odaklanan, bilimsel veriler ve sporcuların geri bildirimleriyle beslenen tasarımlar ortaya çıkarmaktadır. Markanın tasarımcıları ve mühendisleri, vücudun hareket halinde nasıl davrandığı ve kullanılan malzemelere nasıl tepki verdiği hakkında bilgiler elde etmek için birinci sınıf Nike Spor Araştırma Laboratuvarı’nda yaptığı testler sonrasında üretimlerini yapmaktadır.

Nike Aeroloft teknolojisi, daha soğuk koşullarda koşucuları sıcak tutmanın zorluğunu ortadan kaldırmaktadır. Delikli kuş tüyünden oluşan ultra hafif bir yalıtım katmanı olan bu malzeme sayesinde kullanıcıları soğuk havada sıcak tutmaktadır. En çok ihtiyaç duyulan yerlerde hareketliliği ve sıcaklığı en üst düzeye ulaştırmak için 800 adet hava dolgulu şekilde üretilmektedir. Bu teknoloji özel olarak tasarlanmış bir terleme mankeninde ve Yeni Zelanda, Japonya gibi zorlu koşullarda çalışan sporcular tarafından kapsamlı bir şekilde test edildikten sonra markanın ürünlerinde kullanılmaya başlanmıştır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kiremit Rengi Yeşil Uyumu

Sporcuya Tercih Etme Lüksü Sağlayan Ürünler

 

Nike Dri-FIT teknolojisinin, vücuttaki teri giysinin dış katmanına taşıyarak sporcuları kuru ve rahat tuttuğu belirtilmektedir. Bu durum markanın giyim ürünlerini kullanan herkese performans ve konfor sunarken yapılan güzel tasarımlarla şık görünmesini de sağlamaktadır. Sporcuların ideal vücut ısısını korumaya yardımcı olan malzemelerle yapılan ürünler performansı maksimumda tutmak üzerine tasarlanmaktadır.

Dri-FIT Knit, esneklik ve soğutma faydaları sağlamak nedeniyle gözle görülür değişik örgü desenlerine sahip ultra yumuşak ve hafif bir kumaştır. Giysilerin yanlarındaki açık doku, önemli ter bölgelerinin nefes alabilirliğini artırmakta ve dikişsiz yapısıyla rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Dri-FIT Touch, sıcak havalarda serinlik ve konfor sağlayan yumuşak, hafif bir kumaştır. Giysiler, soğutmayı ve tam hareket rahatlığını desteklemek için tasarlanmıştır.

Dri-FIT Yün, sıcaklık ve hareketlilik sağlamak için kuzu yünü ve polyesterden oluşur. Saf yünün aksine, bu karışım teri vücuttan uzaklaştırır ve çabuk kurumasını sağlar. Düz dikiş yapısı, sürtünmeden kaynaklanan olası tahrişi azaltmakta ve giysilerin vücuda tam şekilde oturmasını kolaylaştırmaktadır.

Sporun ve günlük giyimin her alanına hitap eden birbirinden kaliteli Nike ürünlerine ulaşmak için Sportive’e göz atmayı unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu