Kadın Blogu

Sokak Giyim Tarzı

26.05.2020
448
Sokak Giyim Tarzı

Sokak giyim tarzı için cool, modern ve özgür giyim şekli desek abartmış olmayız sanırım. Kuralcı moda gösterişli ve şık konseptlerle elegan tasarımlara yön verirken, sokak modası olabildiğince esnek ve şekil alan bir yapıya sahiptir. Asla belli bir kalıba sokulamaz, bu nedenle olabildiğince özgür ve kendinize özgün kombinler yapabilirsiniz. Sokak, hiçbir şeyde dayatma yapmaz, otoritesi yoktur, sadece ilham verir.

Sokak Giyim Tarzı

Sokak giyiminde kendiniz olmanız, kendi kişiliğinizi ortaya koyacak kombinler çıkarmanız ve “bu benim tarzım, ben buyum” demeniz yeterli olacaktır. Aksesuarından giyim parçalarına kadar bireyin kendisini eve kişiliğini ifade ettiği sokak modası kişinin kişiliğinin ve zevkinin de göstergesidir aslında.

Sokak modası nedir

Son dönemlerde modanın kuralcılığından, otoritesinden ve herkesi aynılaştırma politikasından sıkılanlar sokak modası ile kendilerine özgü moda kritelreri ortaya koyarak yepyeni trendler oluşturmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Antrasit İle Uyumlu Renkler

Sokak Modası Nasıl Uygulanır?

Sokak modası için öyle değerine paha biçilmeyen, kopan bir düğme için bile servet harcanan giyim parçalarına asla rastlayamazsınız. Doğal, sade ve kendinizi yaşamın içinde olabildiğince rahat ve huzurlu hissedeceğiniz organik tasarımlar yapmanız yeterli olacaktır.

Sokak modasında en önemli detay konfordur. Son dönemlerde modern moda anlayışı bile konfora koleksiyonlarında yer verir hale gelmiştir. Mesela içinde zor nefes alacağınız, vücudu saran dar parçalara çok daha az rastlamaktayız.

Sokak modasındaki konfor, uyum ile de birleşince mükemmel kombinler ortaya çıkmaktadır. Zira sokak modasındaki rahatlık özensiz giyim olarak algılanmamalıdır.  Rahat kombinlerde de estetik sunum mutlaka olmalıdır.

Sokak modası

Sokak Modası Kombinleri

Çizgili kombinler sokak modasının olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Çizgili bir tişörtü, jean’le, kumaş pantolonla veya etekle kombin ederek her ortamda şık görünebilirsiniz. Bu kombine enerji ve hareket katmak için takı kullanmanız yeterli olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Yeşil Uyumu

Sokak modasında minik bir detayla bile fark yaratabilirsiniz. Örneğin, basit bir tişört ve pantolon kombini yaptınız, arkadaşınız mahalle kafesine dondurma yemeye davet etti. Panik yapmayın, basit bir ipek fuları kombine dahil ederek tüm havanızı değiştirebilirsiniz.

Sokak modasında maxi eteklerden, oversize kazaklara kadar tüm kombin parçalarını kendi zevkinize göre şekillendirerek kullanabilirsiniz. Daha fazla detay için görselleri incelemeye ne dersiniz?

Foto Galeri: Sokak Giyimi

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler