Kadın Blogu

Siyah Beyaz Elbise Kombinleri

06.02.2021
1.283
Siyah Beyaz Elbise Kombinleri

Siyah beyaz elbise kombinleri asla modası geçmeyen kombinler arsında yer almaktadır. Her türlü aksesuarla kullanılabilen ve her türlü ortama giyilebilen zamansız elbise modelleri arasında siyah beyaz elbise modelleri gelmektedir.

Siyah beyaz elbise modelleri dört mevsim kullanıma uygun kombinler arasında yer almaktadır. Günlük elbiselerden özel gün elbiselerine kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Siyah beyaz elbiseler ile ilgili detayları birlikte görelim…

Siyah Beyaz Elbise Kombinleri

Siyah beyaz elbise modelleri herkeste farklı şıklığa imza atmaktadır. Özel davetlerde kullanacağınız siyah beyaz sade elbise altına gösterişli bir ayakkabı seçerek kombini daha da şık hale getirmeniz mümkün.

Siyah Beyaz Elbise kombin

Siyah beyaz elbise kombinleri yapılırken kombinler siyah beyaza yakışan renkler ile şekillendirilmelidir.  Sadelikten yana olanlar siyah beyaz kombinler ile sade görünümün yanında üst düzeyde şıklık yakalayabilirsiniz.

Etkileyici elbise modelleri ile tarz kombinler yapmak için tüm ten renkleri ile uyum sağlayan siyah beyaz kombinler yapabilirsiniz.

Hemen hemen her mevsim kullanılan siyah beyaz renk yaz ayları içinde mükemmel kombinler sunmaktadır. Her ortamda, her yaşta ve her tarzda siyah beyaz ile uyumlu renkler kullanılarak dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

Siyah beyaz elbise kombinleri yaparken siyah zemin üzerine beyaz desen veya beyaz zemin üzerine siyah desen kullanılan elbise modelleri kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hardal Sarısı Elbiseye Ne Renk Şal

Bunun dışında üst kısmı siyah alt kısmı beyaz veya tam tersi şekilde olan tasarımlardan oluşan elbise modellerini tercih edebilirsiniz. Bazı elbise modellerinde ise siyah veya beyaz odak noktası olabilecek şekilde seçilmiş kısımlarda yer verilmektedir.

Örneğin siyah  v yaka askılı bir elbise modelinde, elbiseye kemer askı yaka ve kol oyuntusu kısımları beyaz kulp yapılarak şık ve modern bir görünüm kazandırılabilir.

Siyah beyaz ile uyumlu renkler

Siyah beyaz elbise modellerinde en çok tercih edilen desenlerden biride beyaz zemin üzerine siyah puantiyeli elbise veya tam tersi siyah zemin üzerine beyaz puantiyeli elbise modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu tarz elbise modelleri özellikle gençleri tarafından sıklıkla tercih edilen modellerdir. Puantiye desenleri en çok siyah beyaz elbiseler de kullanıldığı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Siyah Beyaz Elbiseye Ne Renk Ayakkabı

Siyah beyaz elbise altına ayakkabı seçerken aksesuar renklerini de düşünmeli bütünlük arz eden kombinler doğrultusunda seçimler yapılmalıdır. Siyah beyaz elbise altına ayakkabı olarak genelde siyah ya da beyaz tercih edilmektedir.

Oyda ki farklı renklerde ayakkabı tercihi ile daha da şık ve dikkat çekici olursunuz. Acil kombinlerde veya fazla dikkat çekici olmayan sade kombinlerde siyah yada beyaz ayakkabı seçilebilir. Ancak fark yaratan kombinler için kırmızı, mavi, pudra, taba rengi, kiremit rengi, turuncu, yeşil, kahverengi gibi… renklerde ayakkabı seçerek cool görünebilirsiniz.

Siyah veya beyaz dışındaki renklerde ayakkabı tercihleri yaparken kombini ayakkabı ile aynı renklerde saat, takı, çanta, şal, cüzdan, fular gibi giyim argümanları ile desteklenmeniz gerekmektedir. Örneğin; siyah beyaz elbiseye bordo, ayakkabı, bordo oje veya pembe ayakkabı, pembe fular, ya da mavi ayakkabı mavi şal gibi… bu seçenekleri daha da artırabiliriz.

Siyah beyaz kombinler

Siyah beyaz elbise altına elbise modeline göre sandalet, platform topuk, stiletto, blok topuk, çizme, bot modelleri kullanabilirsiniz. Siyah beyaz günlük elbise kombinlerinde ise en çok tercih edilen ayakkabı beyaz spor ayakkabılar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Erkek Giyim Tarzları

Siyah Beyaz İle Uyumlu Renkler

Siyah ve beyaz renk tüm ten renkleri ile uyum sağlayabildiği gibi tüm ana ve ara renkler ile de uyum sağlamaktadır. Siyah beyaz kıyafet kombinlerinde dikkat edeceğiniz tek nokta kullanacağınız 3. Rengin odak noktası olabilecek şekilde seçilmesi.

Örneğin siyah beyaz kombine ne renk şal sorusunda  kırmızı şal ve kırmızı çanta kullanabileceğiniz gibi fuşya şal fuşya çanta tercih edebilirsiniz. Siyah beyaz ile uyumlu renkler arasında en çok tercih edilen renkler vizon rengi, kırmızı, lacivert, somon rengi, pudra rengi, bordo ve sarı olarak karşımızda çıkmaktadır. Siz de kıyafet kombinlerinizde bu renkleri kullanabileceğiniz gibi diğer renkler arasında da tercihler yapabilirsiniz.

Siyah Beyaz Elbiseye Şal

Siyah beyaz kombine ne renk şal; Siyah beyaz elbise üzerine şal belirlerken kıyafetinizin dikkat çekmesini istiyorsanız sıcak, canlı ve parlak renklerde üç parça kombini yapmalısınız. Sade kombinler için ise siyah veya beyaz şal seçiminde bulunabilirsiniz

Siyah Beyaz Elbise eşarp kombin

Aşağıda konu ile ilgili derlediğimiz sezonu son trendlerinden oluşan görselleri inceleyerek daha fazla fikri sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Siyah Beyaz Elbise Kombin Seçenekleri

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler