Kadın Blogu

Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal

25.12.2019
928
Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal

Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal sorusu siyah tutkunlarının sorduğu soruların başında gelir. Siyah asla modası geçmeyen renklerdendir. Bu nedenle klasik kombinler arasında yer almaktadır. Siyah elbise şal kombininde aradığınız renkleri bulmanıza yardımcı olacağız.

Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal

Siyah birçok kişinin en favori rengi ve nefes kesen şıklığının adresidir. Bu nedenle siyah elbise kombininden bahsetmek istiyoruz. Siyah ile uyumlu renkler ve bu renklerin ten renginiz ile uyumunu dikkate almalısınız.

Kapalı kişilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan siyah elbise modellerinde şal kombini için ten rengi uyumu olmazsa olmazdır. Zira siyah koyu bir renk olması nedeni ile koyu renkli tenlerde boğucu bir hava verir. Bu nedenle şal seçimleriniz kesinlikle ten renginizi açmalı ve yüz hatlarınızı boğmamalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Gömlek Altına Ne Renk Pantolon Giyilir?

siyah elbise şal kombin

Siyah ile en çok kullanılan şal renkleri olarak gri, yeşil, altın rengi, bordo, kırmızı, beyaz, mavi karşımıza çıkmaktadır. Özel davetlerin olmazsa olmazı olan siyah elbiselerle kombin yaparken neyi nerede kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Esmer tenli kişiler siyah elbiseye şal olarak bordo kullanabilirler. Zira bordo her ten rengi ile uyum sağlayan renkler arasında yer almaktadır.

Siyah Elbise Şal Kombininde Nelere Dikkat Edilmeli?

Şal kombininde ayakkabı, çanta ve diğer aksesuarların önemi büyüktür. Bu nedenle siyah elbise, ayakkabı, çanta uyumunu yakalamanız gerekmektedir. Bu uyumu yakalarken ten renginiz ile uyumu da unutmamalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mor Abiye Kombinleri

Siyah elbise kombinini kullanacağınız mekan da şal renginizde belirleyici etken olmaktadır. Özel gün ve gecelerde kullanacağınız şal rengi, bordo, beyaz, somon rengi, pudra, gold, gümüş, ekru, kırık beyaz, kırmızı gibi renklerden oluşmaktadır.

Siyah elbise şal

Koyu ten rengine sahipseniz siyah elbise ile bir araya getirmemeniz renklerde vardır tabi ki. Bunlardan biri de lacivert. Lacivert ile siyahı birçok kişi ton sür ton olarak kullanır. Ancak koyu tenli kişilerde bu tutmaz. Yüzünüzde kasvetli bir hava oluşturmaması ve yaşınızdan büyük görünmemek için siyah elbiseyle lacivert şal kullanmanız çok fazla önermiyoruz. (tabi bu koyu esmer tenliler için geçerli)

Foto Galeri: Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal Kullanılmalı?

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler