Kadın Blogu

Sırtı Açık Elbise İçin Saç Modelleri

18.06.2019
2.979
Sırtı Açık Elbise İçin Saç Modelleri

Sırtı açık elbiseler, gece kıyafetlerinde kadınlar tarafından en çok tercih edilen modellerden biridir. Partiler, özel yemekler, davetler, açılışlar, düğün gibi pek çok organizasyonda giyebileceğiniz sırtı açık elbise modellerinde dikkat etmeniz gereken bir noktada da; sırt dekoltenize uygun bir saç modeli tercih etmektir. Sırtı açık elbise için saç modelleri arasından seçim yaparak, hem elbisenize hem de görünümünüze uygun bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Sırt dekoltesine uygun saç modelleri arıyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Sırtı açık elbise için saç modelleri arasında, özellikle topuz ve at kuyrukları ön plana çıkıyor. Sırt dekoltesini kapatmadan, şık ve zarif bir görünüm katan saç topuzları, özellikle modern bir yorum ile elbiseye de şık bir hava katıyor. Tarzınızı tamamlayacak şık bir saç modeli arıyorsanız, pek çok farklı örgülü saç topuzu arasından seçim yapabilirsiniz. İnce saç örgülerine ek olarak, kalın saç örgüleri ve taç şeklinde örgüleri de tercih edebilirsiniz.

Sırtı açık elbise için saç modelleri

Sırt Dekoltesine Uygun Topuz Modelleri

Sırt Dekolteli Elbise İçin Saç Modelleri

Sırt dekoltesine uygun saç modellerinde ilk sırada, farklı tasarım seçenekleri ile topuzlar gelmektedir. Ünlü güzellerin de kırmızı halıda tercih ettikleri topuz modellerinden ilham alarak, elbisenize en uygun saç modelini bulabilirsiniz. İşte sırt dekolteli elbise için saç modelleri içerisinde en çok tercih edilenler

Sırt dekolteli elbise için saç modelleri

Sırt dekolteli bir elbiseniz varsa, ünlü güzelin kırmızı halıda tercih ettiği gibi örgülü bir model tercih edebilirsiniz. Taç örgü stilinde yapılan bu topuz modeli, hem modern görüntüsü hem de pratik kullanımı ile sırt dekolteli abiyelere de uygun bir seçimdir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

Sırt dekolteli elbise at kuyruğu modelleri

Sırt dekolteli bir elbise giydiyseniz ve ona uygun bir saç modeli arıyorsanız, topuzdan sonra tercih edebileceğiniz bir diğer saç modeli de at kuyruğudur. Ünlü güzel Miley Cyrus’un yaptığı gibi, tepeden yapacağınız bir at kuyruğu, hem kısa hem de uzun saçlı kadınlar için uygun bir seçim olacaktır. Sırtı açık elbiseye saç modeli tercih edecekseniz ve Uzun saçlarınız varsa, dilerseniz at kuyruğunu enseden yana doğru atarak da kullanabilirsiniz. Böylece sırt dekolteniz de kaybolmayacaktır. Sırt dekoltenizin kapanmasını istemiyorsanız, ortadaki fotoğrafta olduğu gibi, daha yüksek bir at kuyruğu da tercih edebilirsiniz.

Sırt dekolteli elbise at kuyruğu modelleri

Gündelik kullanıma da uygun, hem salaş hem de modern bir saç modeli olarak tercih edebileceğiniz dağınık at kuyruğu modelleri de iyi birer seçimdir. Şık ve modern görüntüsü ile sırt dekoltesine uygun saç modelleri arasında yer alan bu saç modelini, hem mini hem de maksi boy elbiselerle kullanabilirsiniz.

Sırtı açık elbise için saç modelleri

Sırtı açık bir elbise kullandıysanız, yukarıdaki gibi ense hizasında sıkı bir örgü topuz kullanabilirsiniz. Bu tarz bir model, özellikle iddialı dekoltelerde, saçın geri planda kalmasını sağlamak için iyi bir seçim olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Topuz Saç Modelleri - 2022 Yeni Topuzlar

Sırt Dekoltesi Nasıl Kapatılır?

Sırt dekolteli bir elbise tercih ettiyseniz ve dekoltenizin fazla görünmesini istemiyorsanız, sırtı açık elbiseye saç modeli tercihinizde aşağıdaki modeller arasından seçim yapabilirsiniz:

sırt dekoltesi saç modelleri

Solda yer alan açık saç modeli, sırt dekolteli bir elbisede, dekolteyi kapatmak için iyi bir seçimdir. Özellikle uzun saçlarınız varsa, böyle bir modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sırt dekoltesi nasıl kapatılı

Sırt dekoltesinin ön planda olmasını istemiyorsanız ve özellikle uzun saçlarınız varsa, en iyi seçim onları açık bırakmak olacaktır. Saçlarınız uzun ve gürse, saçlarınızın bir kısmını yana doğru atarak da kullanabilirsiniz.

Foto Galeri : Sırtı Açık Elbiseye Saç Modeli

Sırtı açık elbise için saç modelleri hakkında daha fazla öneri isterseniz, aşağıda yer alan galerimize de göz atabilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Elif dedi ki:

    Nişanım için sırtı açık elbise modeli beğendim bir kaç tane, ancak uygun saç modeli düşünmekten alamıyordum. Yazınız fikirlerimin netleşmesinde çok yardımcı oldu teşekkürler.

    1. mine dedi ki:

      Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler