Kadın Blogu

Saça Işıltı Nasıl Yapılır?

28.06.2020
5.312
Saça Işıltı Nasıl Yapılır?

Saça ışıltı nasıl yapılır başlıklı yazımızda saçlarını renklendirerek daha havalı görünmek isteyen kişilere saça ışıltı atma teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Sıfırdan saça ışıltı atma tekniklerini serimizin sonunda öğreneceksiniz.

Saça ışıltı tekniğini evde denemek ister miydiniz? Daha önce evde saç boyadıysanız ve saç boyama yaptıysanız saça ışıltı atma işlemini de evde yapabilirsiniz.

Saça Işıltı Nasıl Yapılır

Saçlarınızı atacağınız ışıltının ten renginize ve saç renginize uyumlu olması gerekmektedir. Bunun için atacağınız ışıltı rengini iyi seçmelisiniz. Zira saçlarınız atacağınız ışıltı rengi, ten renginize ne kadar çok uyum yakalarsa sizi bir o kadar hoş  ve alımlı gösterecektir.

Kısa saça ışıltı

Işıltı atacağınız renk tonunu seçtikten sonra balyaj yapacağınız rengi seçmelisiniz. Seçeceğiniz balyaj renk tonuna atacağız ışıltı ile uyumunu düşünmeniz gerekiyor.

Kumral balyaj yaptırırsanız saça ışıltı atmada daha başarılı sonuçlar elde edersiniz. Bakır balyajda birçok kişi değil mükemmel durmaktadır. Koyu renk saçlarda ışıltı daha şık ve tarz durmaktadır.

Saça Işıltı Atma

İlk olarak saçlarınızı açmanız gerekmektedir. Daha önceden saç açma işlemi yaptıysanız Şimdi de rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Açıcı ile saçlarınızı açmadan önce paketin üzerinde dikkatlice okuyup bire bir uygulamanız gerekmektedir.

Saçlarınızı Dilediğiniz incelikte tutamlar halinde ayırın ve tokalarla ayrı ayrı tutturun.

Ayırdığınız saçların yarısından sonrasına fırça ile sürdükten sonra folyoya sıkıca Sarın.

İstediğiniz renkte açıldığını gördüğünüz an folyoları hızlıca sökerek hemen yıkayın.

Tam da bu noktada çok dikkatli olmalısınız. Çünkü dökme işlemi sırasında saç açıcının saçın diğer kısımlarını bulaşma ihtimali var.

saça ışıltı

Saçlarınızı tamamen kuruttuktan sonra ışıltı atacağınız rengi olarak ambalajın üstünde anlatıldığı şekilde hazırlayın. Balyaj işleminde saç açma işlemi gibi tutanlara uygulayarak 40-45 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Saça ışıltı da renklerin çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Bu etkili sonuç almanın en önemli noktasıdır. Daha önce evde hiç tecrübeniz yoksa kuaförde yapmanızı tavsiye ederiz. Kuaförde saça ışıltı attırmak istiyorsanız 250 ile 450 TL arası bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir. Fiyatlar saç uzunluğuna ev saç hacmine göre değişmektedir.

Foto Galeri: Saça Işıltı Nasıl Atılır?

ku

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2020 Balyaj Modelleri - Işıltılı Saçlar
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis