Kadın Blogu

Minimalist Salon Dekorasyonu

15.10.2019
327
Minimalist Salon Dekorasyonu

Şık, fonksiyonel ve konforlu yaşam alanları için son dönemlerde ortaya çıkan minimalist dekorasyon hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Minimalist dekorasyon ile sadece evlerinizi değil ofis ve çalışma odalarınızı da dekore edebilirsiniz. Ytarzyaşam.com olarak bugün sizlere minimalist salon dekorasyonu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Minimalist Salon Dekorasyonu

Modern çağın gözde dekorasyon tarzı minimalist dekorasyon nedir. Az eşya ile fonksiyonel ve konforlu bir şekilde dekore etme şekli diyebiliriz. Dünyamızda hava alacak mekanlar o kadar azaldı ki. Tıkış tıkış mobilyalar, her iş için farklı araç gereçlerin devrini kapatan minimalist dekorasyon özellikle ev hanımlarının en çok tercih ettiği dekorasyon şekli diyebiliriz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dar Antre Vestiyer Modelleri

İşte sade ve şık dekorasyon için ipuçları…

Dekorasyonda kullanılan eşyalar hepimizin enerjisini etkilemektedir.

Bunun için ilk olarak evde bulunan ve bir gün lazım olur dediğiniz tüm fazlalıklardan kurtulmakta başlayın.

Minimalist dekorasyona başlamadan önce salonunuzda görmek istediğiniz mobilyalar ve diğer eşyalar için plan yapmalısınız.

Nötr renkli ince hatlı mobilyalar tercih edin. Bunun için minik koltuk takımları, sehpa takımları ve masa incelemesi yapmalı ve bu yönde tercihler yapmalısınız.

Minimalist salon dekorasyonu için kullanacağınız mobilya renklerinin nötr renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Canlı, parlak renkler minimalist dekorasyona göre değil.

Not: minimal boyutlarda mobilya kullanılacak ancak büyük salon dekorasyonları için ise odanın boyutlarına uygun mobilya seçmelisiniz. Büyük salonlarda minimalist tarzı uygulamak çok doğru olmayacaktır.

Minimalist dekorasyon Eşyaları nasıl Olmalı?

Mobilyalar ile uyumlu az ev öz duvar aksesuarları seçmelisiniz. Aile fotoğraflarınız için bir köşe yaptıktan sonra seçtiğiniz fotoğrafları burada sergileyebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hangi Koltuk Takımı Sizi Yansıtıyor: Modern, Klasik, Chester

Duvar dekorasyonu yaparken keskin hatlı dekoratif objeler yerine yuvarlak, oval gibi daha yumuşak hatlı objeler kullanmalısınız.

Minimalist dekorasyon duvar rengi olarak ise beyaz, krem, açık gri, kırık beyaz, toz pembe ve bej gibi açık renkleri tercih etmelisiniz.

Minimalist dekorasyon perde rengi olarak ise açık renklerde ince dokulu ve renkli perdeler arasından seçim yapmalısınız.

Dekorasyon aydınlatma olarak LED ışık kullanmanız öneriyoruz. Göz yormayan aydınlatma ile salon dekorasyonunuz daha ferah ve huzur verici olacaktır.

Halı olarak ise açık renklerde sade desenlerde perde modelleri arasından seçimler yapmalısınız.

Aşağıda konu ile alakalı olarak derlediğimiz resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Minimalist Salon Nasıl Olmalı?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu