Kadın Blogu

Omuzda Saç Modelleri

17.07.2019
2.302
Omuzda Saç Modelleri

Orta uzunlukta saç modelleri

Hepimiz, bir dönem omuz hizasında saç modellerinin bir anda nasıl yükselişe geçtiğini ve saç modelleri dünyasında nasıl öne çıkan bir trend olduğuna şahit olduk. Bob saç modelleri furyasından sonra, büyük bir patlama ile öne çıkan omuzda saç modelleri, uzun zamandır gerçekten de pek çok kadının tercihi oluyor.

Bir dönem, siz de bu trende ayak uydurmak için saçlarınızı omuz hizasında kestirmiş ve şimdi bu yeni saçlarınızla neler yapabileceğinizden emin olamıyor olabilirsiniz. Belki artık saçlarınızı biraz uzatmaya hazırsınız ama onları nasıl şekillendireceğinizden de emin olmayabilirsiniz.

Omuz hizasında saç modellerinin güzelliği, size hem kısa hem de uzun saç stilinin arasında, en iyi seçenekleri vermesidir. Bu saç uzunluğu, canlandırıcı ve özgür olabilir, ancak uzunluk olarak size at kuyruğu ve tepeden topuz gibi saç stillerini kullanma olanağı da verir. Omuz hizasında bir saç kesimi, uzun saçın tüm seçeneklerine ya da kısa saçın tüm olanaklarına sahip olmayabilir, ancak orta boy saç, her ikisinden de yararlanma olanağı sunar. Ayrıca, saçlarınızı düz, dalgalı ya da bukleli olarak da kullanabilirsiniz. Bu nedenle, çok kısa ya da çok uzun olmayan bir saç kesimini denemeyi düşünebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küt Saç Modelleri

Düz Saçlılar İçin Omuz Hizasında Saç Modelleri

Omuzda saç kesimi

Düz saçlar, bazen fazla düz görünebilir. Uzun saçlarda bu bazen rahatsız edici olabilir, ancak orta uzunlukta bir saç kesimi daha hareketli olabilir. Omuz hizasında saç modelleri, daha kısa olduğu için, şekil vermesi de daha kolay ve ayrıca, saç uçları daha canlı kaldığı için her zaman daha dolgun görünmektedir. Orta uzunluktaki saçınız için düz saçı kullanmayı tercih edecekseniz, kakül gibi farklı stilleri ya da saçlarınızı küt kestirmek gibi daha farklı kesimleri deneyerek de modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dalgalı Saçlar ve Omuz Hizasında Saç Kesimi

Omuzda saç kesimi

Omuzda saç kesimi, hacimli dalgalardan yararlanmanıza da olanak sunar. Düz saçlarınız varsa ve onlara biraz şekil vermek istiyorsanız, öncelikle saçlarınızı bukle özelliği sunan bir şekillendirici ile hazırlayabilirsiniz. Daha sonra, saçlarınızı iki yana ayırarak ve ardından örerek ya da doğrudan sarıp toplayarak kendi halinde kurumasını bekleyin. Saçlarınız kuruyup da onları açtıktan sonra, dalgalı ve havalı görünen saçlarınız olduğunu göreceksiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omuz Hizasındaki Saçlar İçin Pratik Modeller

Omuz Hizasında Saç ve Katlı Saç Kesimi

Omuz hizasında saç modelleri

Saçlarınızda yapacağınız küçük bir değişim bile büyük bir fark yaratabilir. Omuz hizasında saçlar, genellikle küt saç kesimi ile kullanılır ancak saçlarınızı katlı kullanmayı seviyorsanız, omuzda saç modelleri için de bu kesimi tercih edebilirsiniz. Katlı saç kesimine sahipseniz, saçlarınızı kurutup kendi haline bırakarak düz görünen saçlara ve şekillendirici bir ürün uygulayıp kendi halinde kurumaya bırakarak da dalgalı görünen saçlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Omuz Hizasında Saç ve Kıvırcık Saçlar

Omuz hizasında saç kesimi, genellikle düz saçlı kadınların seçimi olsa da, kıvırcık saçlı kadınlar da pekala bu trende ayak uydurabilir. Saçlarınızın uzun olmasından sıkıldıysanız ve çok kısa bir kesim konusunda cesur davranamıyorsanız, omuzda saç modelleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlarınız varsa, omuz hizasında bir kesim için buklelerinizi uzun tutmaya özen gösterin. Orta uzunlukta bir saç kesiminde bukleler, tüm gün boyunca şeklini koruyabilir.

Omuz hizasında saç modelleri için daha fazla öneriye ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de göz atmanızı öneririz. Hadi başlayalım!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Dilanur dedi ki:

    Omuzda saçlar bu yıl oldukça revaçta insanı genç gösteriyor.

  2. Ela dedi ki:

    Saçlarımı omuzda kestirmeye düşünüyorum. Gayet güzel modeller

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis