Kadın Blogu

2022 Yaz Saç Modelleri ve Trendleri

09.11.2021
2.054
2022 Yaz Saç Modelleri ve Trendleri
2019 yaz saç modası

2022 yaz saç modası

Bu yazıyı soğuk bir kış gününde ya da ılık bir bahar gününde okuyor olabilirsiniz. Hangi mevsimde olursanız olun, yaza dair hazırlıklara başlama zamanı geldi! Sıcak bir yaz gününde sizi her zaman havalı ve modern gösterecek saç rengi ve saç kesimlerine ihtiyacınız olacak. 2022 yazında tarzınızı yansıtacak saç modelleri hakkında daha fazla bilgiye ilham almak isterseniz, bu yazıda yer alan galerideki saç modellerinden ilham alabilirsiniz…

Sarışın olmak, yaz aylarında artık bir klasik haline geldi. Bronz teninize çok yakışacak renklerden biri olan sarı; yılın diğer zamanlarında daha hafif olabilirken, sıcak havalarda saçlarınızda değişiklik yapma konusunda size daha fazla seçenek sunar. Sarı saç renginin dışında, saçlarınızda değişiklik yapabileceğiniz, size ilham verecek daha farklı renkler de var. 2022 yaz saç modelleri ve trendleri hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okumaya devam edin!

2022 Yaz Saç Kesim Modelleri

2022 yaz saç trendleri

Kısa Kaküller Moda Olacak!

Farklı kesim saç modelleri

Kaküller, gerçekten de etkileyici bir kesim seçeneği ve ayrıca, hala uzun bir saç modeline sahip olmanıza olanak sunuyor. Yüzünüzü çevreleyen saçların ön kısımlarında daha uzun boylar tercih etmek, modern bir görünüm etmenize yardımcı olabilir. Birçok ünlü ismin de tercihi olan kısa kaküller, yaz aylarında kullanım kolaylığı ile de tercih edebileceğiniz modellerden. Nasıl bir saç modeli tercih edeceğinize karar veremiyorsanız, Fifty Shades of Grey filminin yıldızı Dakota Johnson’ın yeni saç stilinden ilham alabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı saçlar, 2022 yaz saç kesim modelleri içerisinde görünümünüzde hareketli bir etki yaratmak için ideal bir modeldir. Saçlarınız kısa olduğunda, dalgalı saçlara sahip olmak zor gibi görünebilir. Ancak, hala kısa ve seksi görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Bu konuda ilham almak için, Kate Hudson’ın saç kesimi size fikir verebilir. Sıcak yaz günlerinde kullanımı oldukça kolay olan kısa saçlarınıza daha modern ve hareketli bir hava katmak isterseniz, onları dalgalı olarak kullanmayı tercih edebilirsiniz. Kuaföre gittiğinizde, onlardan saçlarınızı dalgalı olarak da kullanabileceğiniz bir model talep edin.

Havalı Bob Saç Kesimi

Bob saç kesimi, bir dönem gerçekten de çok modaydı. 2020’li yılların başında Rihanna gibi pek çok ünlü ismin de tercihi olan bob saçlar, artık daha havalı modeller ile 2022 yaz saç kesim modelleri içerisinde de bizimle olacak.

Son günlerde oldukça popüler bir isim olan Dua Lipa’nın da yeni saç kesimi de bu yeni tarz bob saç kesimini nasıl kullanabileceğinize dair fikir veriyor. Henüz yaz gelmeden kullanmaya başlayabilir ve bu saç kesimi ile havalı ve modern görünmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Birbirinden Güzel Kolay Günlük Saç Modelleri
Kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri

60’ların Saç Modası Geri Döndü!

2022 yaz saç modası

70 ve 80’li yıllardan sonra 2019 yılında 60’lı yıllara bir geri dönüş söz konusu. Yaz aylarında da uzun saçlarından vazgeçmek istemeyenlerdenseniz, geçtiğimiz günlerde Gigi Hadid’in de tercih ettiği 60’lar stili kakülleri kullanabilirsiniz. 1960’lı yılların modasını yansıtan bu saç kesimi, aslında oldukça trend ve havalı da görünüyor. Düz saçlarınıza biraz hareket katmak için seçenekleriniz arasına dahil edebilirsiniz.

Yüksek At Kuyrukları

Yüksek at kuyruğu modelleri

Yüksek ve sıkı at kuyrukları, daha fresh, daha taze ve daha genç bir görünüm sağlar. Bella Hadid’in de kırmızı halıda sıkça kullandığı yüksek ve sıkı at kuyruklarını, yaz aylarında katıldığınız partilerde ve hatta günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Retro tarzındaki görüntüsü ile 2022 yazının trendlerine oldukça uygun olan bu yüksek at kuyruğu saçlar, yaza hızlı bir giriş yapmak için iyi bir seçim. Bu saç modellerinin, yeni sezonda 90’ların etkisinden daha yüksek olduğunu görüyoruz.

En kolay saç modeli

En kolay saç modeli

2022 yazı saç modelleri ve öne çıkan kesimler hakkında daha fazla bilgi isterseniz, galerimizde yer alan örneklere de göz atabilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler