Kadın Blogu

En Çok Tutulan Uzun Saç Modelleri

28.05.2020
1.305
En Çok Tutulan Uzun Saç Modelleri

Uzun saç modelleri kadınlarda en sık tercih edilen stiller arasındadır. Genel olarak kadınlar kısa saçtan ziyade uzun saçı tercih ederler.

Uzun saçın bu kadar fazla tercih edilmesinin nedeni şüphesiz çok fazla modelin uygulanabilirliğini sağlamasıdır. Bukleli, düz, dalgalı, örme modeller rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Uzun saçlar, bakımı yönünden başımıza dert gibi görünse de, uzun saçların karizma ve asaleti hiç yabana atılacak bir şey değil. Evet belki kısa saçlara sahip olsanız bakımını daha kolay yapabilir, dışarı çıkacağınızda daha çabuk hazırlanabilirsiniz. Ancak bu yazımızı inceledikten ve sizler için seçtiğimiz ilham veren  uzun saç modelleri galerimizi gördükten sonra fikrinizin değişeceğine eminim.

Uzun Saç Modelleri Fikirleri

Eğer uzun saçlara sahipseniz, bu saçlar ile yapabileceğiniz pek çok şey vardır. Evet kimse saçlarından memnun değil, düz saçlı insanlar, dalgalı saç istiyor, dalgalı saça sahip insanlar düz saçlar istiyor, ancak unutmayın kısa saçlı, saçı kolay uzamayan insanlar ise kesinlikle uzun saç istiyor! Bu yüzden uzun saçlarınızın değerini bilin ve yazımızı okumaya devam edin (:

Dağınık Dalgalı Uzun Saç Modelleri

Saçın şekli ile ilgili endişeniz varsa hayat kurtarıcı nitelikteki muhteşem bukleler, su dalgası perma saç modelleri olabilir. Hatta öyle güzel örgü saç modelleri var ki uzun saçlarınız ile harika görünecek. Veya uzun saçınızın güzelliğine güzellik katacak röfle saç modelleri ve hatta ombre saç modelleri sizin kusursuz görünmenizi sağlayacaktır. Sizce de öyle değil mi ?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Kolay Yapılabilecek Uzun Saç Modelleri

Evet uzun saçlar zor saçlardır, ama bu uzun saç örnekleri emin olun hem yapmak için kolay, hem de görüntü olarak kusursuz modeller. Makalemizin bu bölümünde uzun saçlara yapılabilecek kolay modeller hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

At Kuyruğu Uzun Saçlar

At kuyruğu saçlar özellikle uzun saç stillerinde yapımı ve kullanımı en kolay modellerden biridir. Hatta aşağıdaki resimde de göreceğiniz şekilde kısmi kuyruk ile ve dalgalı saçların bir araya gelmesi oldukça şık bir görüntü meydana getirmiştir.

Yarı Bağlı Uzun Saç Fikirleri

Bukleli Uzun Saçlar

Uzun saçlarda bukleler her zaman hayat kurtarıcı oluyor.  Maşa ile bukle yapmak biraz zaman isteyen bir iştir. Ancak yapımı zor değildir. Eğer biraz zamanınız varsa, saçınızı bir toka ile parça parça toplayarak maşaya sarabilir ve bukleler elde edebilirsiniz.

Bukleli Saç Modelleri

Bukleli Saçlar

Kızıl Bukleli Saçlar

Maşayı saçınızın biraz daha alt kısımlarına uygulayarak  ve maşa uygulamasından sonra elinizle saçınızını açtırarak daha doğal görünümlü ve Düz başlayıp ilerledikçe dalgalı saç modelleri elde etmeniz mümkündür.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Çiçekli Saç Modelleri

Basamaklı Dalgalı Saç Modelleri

Artan Dalgalı Saç Modelleri

Düz başlayıp dalgalı inen saç modeli

Uzun Örgü Saç Modelleri

Uzun saçlarda at kuyruğundan sonra en fazla yapılan toplama çeşitleri arasıda örgü stilleri gelir. Gerek taç örgü, gerekse standart örgü sıklıkla kullanılmaktadır.

Prenses asaleti taşımanızı sağlayacak taç örgü

Uzun Taç Örgülü Saç Stili

# Düz ve uzun tek örgü saç modeli

Taç Örgülü Saç Modelleri

# Örgü saçlar, uzun saçlar için pratik ve hayat kurtarıcı oluyor.

Örgü Saç Modelleri

# Görüldüğü üzere, uzun saç modelleri örgü saçlar içinde en güzel duran modellerden.

En Güzel Örgü Saç Modelleri

Örgü Saçlar

Düz Örgü Modeli

#Düz saç mı, bukleli saç mı ? kararı siz verin.

Düz Mü Bukleli Saç Mı ?

 

En güzel uzun saç modellerinin devamı için fotoğraf galerimize bakın

Sizce de çok güzel modelleri yok mu? Eğer hala bir model beğenemediyseniz, uzun saç modellerinin devamı için fotoğraf galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler