Kadın Blogu

Nişanda Ne Giyilir?

27.11.2019
1.353
Nişanda Ne Giyilir?

Nişanda Ne Giyilir? Bir yola çıktınız ve bu bağlamda nişan telaşı başladı. Peki, nişanda ne giyeceksiniz karar verdiniz mi? Nişan kıyafetleri seçerken nişan yapılan mekanın, mevsimin, vücut tipinizin önemi büyüktür. Nişan yapmaya karar verdiniz mi bütün bunların cevabının uyumlu olması gerekmektedir. Konunun detaylarını birlikte inceleyelim.

Nişanda Ne Giyilir?

Nişan yapılacak mekanı nişanlıktan önce seçmelisiniz. Nişan yapılacak yer salon ise nişan kıyafetlerinin boyu uzun etekleri kabarık olmalıdır.

Tarzınızı belirlemelisiniz. Ten renginize giden rengi yanınızda bir arkadaşınızla karar vermelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pudra Rengi İle Uyumlu Renkler

Salonda yapılacak nişan törenlerinin makyajı biraz gösterişli olmalıdır.

Evde nişan yapacaklar için ise sade elbise modellerini öneriyoruz. Kabarık olmayan abiye modelleri mesela dantelli abiye modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Sonbahar nişanlıkları

Açık hava nişanı ise düz ve sade şifon elbise kullanabilirsiniz.

Gece salonda veya otelde nişan yapılacaksa kabarık nişan elbiseleri seçmelisiniz.

Mevsime Göre Nişan Elbisesi Seçimi

Kış aylarında nişan yapacaksanız uzun kollu nişan elbiseleri arasından seçimler yapmalısınız. Kadife nişanlıklar, pelerinli abiyeler tercihleriniz arasında yer alabilir. Tüllü ve şifon nişanlıklar ilkbahar yaz aylarında kullanılmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Erkek Sonbahar Kombinleri

Mevsime göre nişanlık seçerken renklerde de dikkat etmelisiniz. Yaz nişan elbisesi rengi ile kış nişan elbisesi rengi farklı olmalıdır. Sonbahar kış aylarında nişan yapacaksanız nişanlık rengi olarak mor, lacivert, bordo ve mürdüm gibi renkler arasından seçimler yapmalısınız. İlkbahar yaz aylarında ise sarı, pembe, pudra renklerinde nişanlık seçerken renkli modelleri de incelemenizi öneririm.

Her Şeyi Konsepte Göre Ayarlamalısınız

Ev nişan töreni veya mekanda yapılacak nişan töreni için konsepte uygun seçimler yapmalısınız. Nişan konseptini belirledikten sonra nişan davetiyesinden, masa düzenine, nişanlık modelinden saç modeline karar vermelisiniz. Minik bir örnek verelim. Nişanda gül teması kullanıyorsan, uzun kırmızı veya pembe elbise tercih etmelisin.

Nişanda Ne Giyilmeli

Vücut Tipine Göre seçim yapmalı

Nişan elbisesine karar verdin. Peki seçtiğin nişanlık vücut tipinle uyumu mu? Bunun için vücudunu iyi tanımalı ev bu yönde nişanlık seçmelisin.

Vücuduna göre nişanlık seçerken kusurlu bölgelerini kapatıcı, beğendiğin bölgeleri öne çıkarmalısın. Bunu sadece nişanlı seçiminde değil, düğün elbisesi seçiminde hatta günlük elbise modellerinde de kullanmalısın. Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek daha fazla fikre sahip olabilirsin.

Foto Galeri: Nişan Elbisesi Seçimi

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler