Kadın Blogu

Turkuaz Mavisi İle Uyumlu Renkler

08.03.2020
2.512
Turkuaz Mavisi İle Uyumlu Renkler

Turkuaz mavisi ile uyumlu renkler; turkuaz kolay kombin yapımı sırasında zorlanılan bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama işin aslı öyle değildir aslına. Doğru renkler bilinirse birçok renkle bir araya gelebilen ve şık kombinler sunabilen bir renktir. Kullanıcısına özgüvenli ve yüksek enerjili bir görünüm sunar. Turkuaza yakışan renklerle kombin edildiği zaman insanlar üzerinde farklı etkiler bırakmanıza ve hayranlık uyandırmanıza neden olur.

Turkuaz ile uyumlu renkler denilince ilk akla gelenleri ve devamındaki detayları birlikte görelim.

Turkuaz Mavisi İle Uyumlu Renkler

  • Gri
  • Krem
  • Bej
  • Ekru
  • Kırmızı
  • Sarı
  • Siyah
  • Beyaz olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renklerden bazılarının uyumuna kısaca göz atalım.

    Turkuaz siyah uyumu

Turkuaz Mavisi Kırmızı Uyumu

Turkuaz kırmızı uyumu ile çarpıcı ve dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz. Kırmızı rengin kullanma oranı kombinin aşırı enerjik veya sade görünümünde etkili olmaktadır. Kırmızı ve turkuaz özellikle ilkbahar döneminde sıklıkla kullanılan renkler arasında yer almaktadır.

Gündelik kombin kıyafetleri olarak kırmızı tişört, turkuaz mavisi kapri ile kombin edilebilir. Eğer turkuaz bana yakışmıyor ama kombinlerimde kullanmak istiyorum diyorsanız alt kombin parçalarında kullanmanızı öneririm.

Turkuaz Sarı Uyumu

Turkuaz ve sarı için sahil, deniz ve tatil beldesi rengi denebilir. Tatil bölgelerinde özellikle plaj kenarlarında kullanılarak enerjik ve ferah görünüme imza atılır. Turkuaz mavisi ve sarı uyumu ile her yaştan, her kesimden ve her tarzdan kombinde uyumlu bir görünüm sunabilirsiniz.

Beach partilerinde tropikal desenli kıyafetlerde kullanılarak ortamda cool görünüm yakalanabilirsiniz.

Turkuaz Gri Uyumu

Turkuaz gri uyumunu sokaktan üç kişiye sorsanız ikisi de zor kombin edilen bir renk diyecektir hemen. Aslında öyledir, amaa bu iki renk bir araya geldiğinde ise mükemmel bir uyum yakalamaktadır. Özellikle spor giyim kombinlerinde ve günlük kombinlerde bir arada kullanılarak hoş kombinler yapılabilir.

Turkuaz ile uyumlu renkleri

Turkuaz Mavisi Krem Rengi Uyumu

Turkuaz renginin enerjik ve etkileyici görünümü krem rengi ile sakinleştirilerek daha soft ve sakin bir görünüm sunulmaktadır. Rahatlatıcı bir görünüm sunan bu iki renk yaz döneminde kır düğünlerinde, günlük kombinlerde, parti kombinlerinde alternatif seçimler sunmaktadır.

Foto Galeri: Turkuaz Mavisi Renk İle Uyumlu Renkler

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yeşil Gömleğin Altına Hangi Renk Pantolon Gider?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler