Kadın Blogu

Mor Renk Hangi Renklerle Uyumludur?

10.03.2020
2.156
Mor Renk Hangi Renklerle Uyumludur?

Mor renk hangi renklerle uyumludur sorusunda detayları görmek için yazımızı sonuna kadar okuyun lütfen. Mor renk her mevsim kullanılan bir renk gibi dursa da yaz sezonunda daha da sık kullanılmaktadır.

Mor ile uygun renklerle mor kombinler yaparak şık ve göz alıcı olabilirsiniz. Tabi mor ile göz kamaştırıcı kombinler için mora yakışan renkleri bilmek gerekir. Mor ile uyumlu renklerin kombinlerde kullanımı ise ölçülü olmalıdır. Giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda doğru kombinler yapmak için konunun detaylarına bakalım.

Mor Renk Hangi Renklerle Uyumludur?

Mor asil, vakar, dinlendirici bir renk olarak karşımız acıkmaktadır. Mor rengin kendi içinde de renk tonları vardır. En basit ayrıştırma ise açık mor ve koyu mor kombinler olarak karşımız acıkmaktadır. Morun her renk tonu ile uyumlu renkleri görelim.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Nişanda Ne Giyilir?

Mor hangi renklerle uyumludur

  • Siyah
  • Beyaz
  • Mavi gri
  • Yeşil
  • Pembe
  • Sarı
  • Dore
  • Lame
  • Mercan rengi
  • Lacivert ve tonlarını kullanarak mor kombinlere yer verebilirsiniz.

Mor Siyah Uyumu

Hem yaz döneminde hem kış döneminde rahatlıkla kullanılan zamansız kombin renkleri arasında mor kombinler bulunmaktadır. Bu nedenle her türlü ortamda rahatlıkla kullanılan renk olarak akla ilk gelen renk siyahtır. Mor siyah uyumunu kullanarak her ortamda ve her tarzda şık kombinler yapabilirsiniz.

Mor Gri Uyumu

Mor ile kullanıldığı zaman ağır, vakar bir o kadar da asil kombinler mor ve gri uyumundan yararlanılarak yapılan kombinler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Renkleri kullanırken görünümden ödün vermek istemiyorsanız mor gri uyumu ile oluşturulmuş kombinler yapabilirsiniz. Sert ve ağır kombinler yapmak istemiyorsanız kremi, beyaz, bej gibi renklerle mor gri kombine aydınlık görünüm kazandırabilirsiniz.

Mor hangi renklerle uyumlu

Mor Beyaz Uyumu

Mor zor kombin edilen bir renktir, ancak doğru renklerle kombin edildiğinde ise mükemmel kombinler ortay acıkmaktadır. Sonbahar kış döneminde mat renklerle kombin yapılarak biraz daha ağır kombinler yapılabilir. İlkbahar yaz döneminde ise beyaz, krem, bej, ekru, somon, mercan ve pudra gibi açık renklerle kombin ederek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Haki Elbise Kombinleri

Mor Gül Kurusu Uyumu

Mor ile uyumlu renkler arasında olan gül kurusu mor uyumundan yararlanarak ton sür ton kıvamında kombin yapabilirsiniz. Mor ile kombinler yaparken soft ve açık renkleri kullanmalısınız. Koyu ve mat renklerle rüküş olacağınıza emin olabilirsiniz. Mora yakışan renkler yerinde ve kıvamında kullanarak şık kombinler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki görsellerde daha fazla detay ve fikir bulabilirsiniz.

Foto Galeri: Mora Yakışan Renkler

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler