Kadın Blogu

Erkeklerde Saç Modelleri

08.06.2020
10.323
Erkeklerde Saç Modelleri

Erkeklerde saç modelleri 2020 tasarımları, salaş ve doğal tarzın öne çıktığını gösteriyor. Erkek saç modelleri bünyesinde bu yıl maskülen esintiler görüyoruz. Sende saç şekillerinde tarzını belirlemediyseniz erkeklerde saç modelleri incelememiz sonunda daha net fikirlerinizi olacaktır. Size yakışan saç modeli hakkında mutlaka fikir edineceksiniz. Daha tarz, daha dikkat çekici, daha karizmatik ve daha yakışıklı görünmek için detaylara göz atın lütfen:)

Kısa Saç Modelleri Erkek

Erkek saç kesim modelleri bünyesinde en çok kullanılan saç modeli kısa erkek saç modelleridir. En çok kullanılan kısa saç modelleri arasında yanları ve arkası kısa üst kısmı uzun saç modelleridir.

Erkek saç modelleri

Üst kısımları arkaya doğru tarayarak kolayca şekillendireceğiniz kısa saçlar, erkek saçları arasından en çok kullanılan model olarak karşımıza çıkmaktadır. Yanları kısa saç modeli dışında her tarafı aynı numara ile kesilen klasik kısa saç modelleri de mevcuttur. Yanları kısa üstü uzun saç modelini gençler, klasik kısa saç modelini ise genelde ileri yaş erkekler tercih etmektedir.

Uzun Saç Modelleri Erkek

Günümüzde erkeklerde uzun saç modellerini sıklıkla tercih etmektedir. Uzun saç hayranı iseniz size ilk olarak şunu belirtelim, uzun saçlar erkekte de kadında da bakım ve özen ister.

Kısa saç sevenler daha sık erkek kuaförüne gidiyor gibi dursa da uzun saç tutkunları da kırıkları aldırmak, bakım yaptırmak yani saçların sağlıklı olması için sıklıkla kuaföre gitmektedir. Zira uzun saçlar daha çabuk yıpranarak bakım ister.

Yeni sezon erkek saç modelleri

Erkek uzun saç modelleri arasında en çok kullanılan katlı saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Arkaların uzun önlerin ise kısa bırakıldığı, tüm bölgelere de katların verildiği katlı kesim, nemli iken şekillendirici kullanılarak daha görkemli bir görünüm verilebilir.

Uzun saç modelleri için iddialı saç modelleri arasında üstten toplanan at kuyruğu da bulunmaktadır. Özellikle yaz sıcaklarında topladığınız saçlarla daha konforlu anlar geçireceksiniz. At kuyruğu saç modelleri arasında geriye doğru taranan saçlarla da oldukça tarz olacaksınız.

Kalın saç tellerine sahip erkekler katlı asimetrik kesim ile saçlara havalı katlar verebilirler. Asimetrik kesimde ön tarafı uzun bırakılan saçlarla birlikte geride kalan katlar asimetrik olarak kesilmektedir.

Sakal ve uzun saç özgür ve asi bir imaj çizmek isteyen erkeklerde saç modelleri karşımıza çıkmaktadır. Maskülen bir görünüm için bıyık ve sakalın birlikte kullanılması gerektiğini unutmayın.

Yarım topuz yapılarak alt kısımların serbest bırakıldığı erkek uzun saç modelleri ile öne gelen saçlarınız olmayacaktır. Yarım topuz modeli ile hem daha genç görüneceksiniz, hem de saçlarınız önünüze gelmediği için daha rahat kullanacaksınız.

Erkek uzun saç modelleri hakkında ayrıca oldukça detaylı ve bol görselli bir içerik oluşturduk. Bu içeriğimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Erkeklerde Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar erkekte de kadında da zor şekillenen asi saçlardır. Ancak doğru saç modelleri ile de çok daha tarz, çok daha havalı görünüm yakalanılabilir. Kıvırcık saç modelleri kendi içinde çok fazla model seçeneği sunmaktadır. Bu da erkeklere kendi tarzlarını kolay bulmalarını sağlamaktadır. Bunu yaparken de yüz şekline göre seçimler yapılmalıdır.

Erkeklerde kıvırcık saç modelleri

Kıvırcık saçlarla ne tarz kesimler yapabileceğinizi, kıvırcık saçları nasıl şekillendireceğinizi merak ediyorsanız işte detaylar…  Kıvırcık saç modelleri erkek için yeni ve iddialı stiller için ayrıca ilgili yazımızı da ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık saçların bakımı düz ve dalgalı saçlardan daha zor olduğu için genelde kısa olarak kullanılır. 3 numara saç, 5 numara saç, saç kazıtma, arkası ve yanları kısa tepe kısmı uzun saç gibi kısa saç şekillerinin hepsi kıvırcık saçlarda rahatlıkla uygulanabilir

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Genç Erkek Takım Elbise Kombinleri

Mohawk saç modelleri ile kıvırcık saçları daha tarz ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Kalın telli saçlarda daha hoş duran mohawk saç için saçların üst kısmı, yan kısımlarından en az 3 kat uzun olacaktır. Üst kısımdaki saçları arkaya doğru yatırarak ıslak saç görünümü kazandırabileceğiniz gibi hiçbir materyal kullanmadan salaş bir şekilde de bırakabilirsiniz.

Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

3 numara ve 5 numara saçlarda saçların tamamı 3 ve 5 numara ile kesilir. Erkekler de kadınlar kadar düşkündür saçlarına.

Saçlarıyla fazla oynamayı ve bakım yapmayı sevmeyen veya vakti olmayan erkekler uzun saçlarına veda ederek saçlarını 3 veya 5 numaraya vurabilir. Kıvırcık saçlarda en sık kullanılan kısa saç modeli 3 numara saçtır.

Kıvırcık Uzun Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar uzun olarak da kullanılmaktadır. Saçlar hiçbir işlem yapılmadan doğal şekilde kullanılabileceği gibi yarım topuz yaparak önünüze gelmesi engellenebilir.

Yarım topuz dışında tac kullanabileceğiniz gibi saç kremi ile bukleleri daha söz dinler hale getirerek doğal bukleler yapabilirsiniz. Kontrolü sağlanmış bukleler ile çok daha yakışıklı görüneceğinize emin olabilirsiniz.

Kıvırcık uzun saç modelleri

Kıvırcık uzun saçlarda sıklıkla kullanılan saç modellerinden bir diğeri de geriye doğru taranan saçlardır. Jöle veya saç kremi ile şekillendireceğiniz saçlara parmaklarını zile havalı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Orta uzunlukta saçları geriye tarayarak modern bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Saç stilleri arasında önemli bir yere sahip olan kıvırcık uzun saçlar tombul yüzlü erkeklere daha hoş durmaktadır.

3 Numara Saç Modelleri

Traş makinesinin tarak uzunluğu 3 numara olan saç kesimine, 3 numara saç denilmektedir. 3 numara saç uzunluğu 2,5 -3 santim arasında değişmektedir. 3 numara saç kesimi hayli kısa bir saçtır. Bazı erkekler tarafından kullanılmayan ve asla da düşünülmeyen 3 numara saçlar birçok erkek tarafından ise sıklıkla kullanılmaktadır.

3 numara saçları alın kısmı açık olan erkekler ve saçlarında yoğun dökülme olan erkekler sıklıkla kullanmaktadır. 3 numara saçlar ile çok daha erkeksi bir görünüm kazanabilirsiniz.

3 numara saç modelleri

3 numara saç kesimi için traş makinesine 3 numara yazan başlık takılır. Ardından saçların tamamı kesilir. Eğer tepe kısmının az daha uzun olmasını istiyorsanız 5-6-9 numara ile kesebilirsiniz. Tercih sizin:)

5 Numara Saç Modelleri

Her saç her yüz tipine yakışmaz. Bu nedenle 5 numara saç modeli yakışan erkeklerde uzun saç modelleri asla kullanılmamalıdır. Çok aşırı kısa olmayan 5 numara saç size göre çok kısa bir saç modeli ise daha uzun saç kesimi deneyebilirsiniz.

5 numara saç kesiminin size yakışması için kafa şeklinizin düzgün olması ve saç dökülmenizin saç kıran şeklinde olmaması gerekir. Düzgün bir kafa yapınız varsa 5 numara saç ile tarz görünebilirsiniz. Bir çok bayanın erkekte çok yakıştırdığı 5 numara saç için kafa yapınızda girinti çıkıntı olmaması gerekir.

5 numara saç modelleri

5 numara saç uzunluğu ortalama olarak 8-9 mm uzunluğundadır. Makineden makineye çeşitlilik arz etse de çok büyük fark beklenmemelidir. Traş makinesi uzuna 5 numara yazan aparat takılarak saçların tamamını kesebilirsiniz. Makineye takılan farklı boyutlardaki aparatlarla minik şekillendirmeler olabilir.

5 numara sakal kullanıldığı zaman daha karizmatik ve erkeksi bir hava sunmaktadır. 5 numara saçlarda kulak üstüne, şakaklarda veya kaşlarda çizik atılabilir. Bu şekilde asi ve hareketli saç kesimine kavuşmuş olursunuz.

Dalgalı Saç Modelleri Erkek

Dalgalı saç modelleri için en şık modern ve klasik tasarımları merak ediyorsanız detaylara göz atmalısınız. Kıvırcık saçlar uzadıkça daha kıvırcık hal alır, hatta belli bir uzunluktan sonra bukle bukle olur. Oysa ki dalgalı saçlar genelde düz şeklindendir. Düz saçlar uzadıkça dalgalı bir yapıya bürünür. En tarz ve iddialı saçlar arasında olan dalgalı saçlar, şekillendirildikçe daha da güzelleşir.

Dalgalı saç erkek

Doğal dalgalı saçlara kavuşmak için saç uzunluğu omuz hizasını geçmelidir. Zira saçlar kıvırcık değilse, düz saçların doğal dalgalara kavuşması için saçların belli bir uzunluğa gelmesi gerekmektedir. Bu nedenle saçlarınız en az omuzdan 4 parmak aşağıda olmalıdır diyoruz. Uzun saçlarda, saçların üst kısımları doğal dalga alması için yan kısımlarının daha kısa olması gerekir. Klasik alabros saç modeline farklı bir hava verilen bu saç modeli ile saçların tepe kısmı 10 cm ve üzeri olmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sweatshirt Almayı Düşünenler İçin Birbirinden Değerli Tavsiyeler

Uzun dalgalı saçlar ile yapılan en güzel modeller arasında katlı kesilen ve ortadan ayrılan saçlar vardır. Ortadan ayırdığınız saçlar ile çok daha enerjik ve pozitif görünebilirsiniz.

Kabarık Erkek Saç Modelleri

Kabarık erkek saçları genelde kıvırcık saçlara ve dalgalı saçlara sahip olanlarda görülür. Kalın telli kıvırcık saç modelleri kısa küt veya küt dalgalı kesildiği zaman kabarık hal alır. Dalgalı saçlarda katmanlı olarak kesilirse kabarık bire görünüm sunar.

Kabarık erkek saç modelleri

Kabarık erkek saçının kolay şekil alması için jöle, sprey veya saç kremi ile sürekli şekillendirmek gerekir.

Yuvarlak Yüz Saç Modelleri Erkek

Yüz şekline göre saç modelleri ile çok daha etkili saç kesimine kavuşabilirsiniz. Yüz hatlarınızı daha da belirginleştirerek ortaya çıkaran saç modelleri ile çok daha tarz olursunuz.

Yuvarlak yüze sahip erkekler için bir çok seçenek bulunmaktadır. Yüz hatlarını öne çıkarmak için aşağıdaki saçlar arasından seçimler yapabilirsiniz.

Geçtiğimiz sezonda geriye doğru taranan saçlar modaydı. Bu sezonda da yuvarlak yüze sahip kişiler geriye doğru taranan saçlarla yüzlerini daha uzun ve şekilli gösterebilecekler. Üstelik yeni sezon tarz saç stili olarak.

Yuvarlak yüz erkek saç modelleri

Dağınık saçlar yuvarlak yüz şekline oldukça tarz durmaktadır. Yanları kısa saçların üst kısmını jöleleyerek dağınık görünüm verebilirsiniz. Bu saçları ıslatarak ellerinizle rastgele şekillendirirseniz yüz şeklinize daha orantılı görünüm kazandırabilirsiniz.

Yuvarlak yüze asimetrik perçemler oldukça tarz olmaktadır. Ön kısmındaki uzun saçlar çapraz keserek hem asimetrik bir görünüm kazandırmış olursunuz, hem de modern bir tarz yakalamış olursunuz. Asimetrik perçemler yuvarlak yüz şeklinden oval yüz şekline terfi etmenizi sağlayacaktır.

Hipster tarz saç şekli son dönemlerin modası. Hal böyle olunca yüzünüzü daha uzun ve oval gösterecek olan uzun sakal koyabilirsiniz. Yalnız bu modelde sakalın orta kısmı yan taraflarından uzun olacaktır. Her tarafı aynı boyutlarda sakal ile yüzünüz daha da yuvarlak hal alacaktır.

Mohawk saç modeli yuvarlak yüz şekline sahip erkeklerde minik ilizyonlar yaparak yüzlerini daha şekilli hale getirmektedir. Yanları kısa üst kısımları uzun olan mohawk saçta saçların tepe kısmı normalden daha uzun bırakılarak yuvarlak yüze daha oval ve estetik bir görünüm kazandırılabilir. Yeni sezonda hem yüz hatların daha şekilli olsun, hem de tarz saç modelin olsun istiyorsan, mohawk saç modelini mutlaka denemelisin.

Mohawk saç erkek

Hacimli saçlar; kalın telli saçlara sahip olanlar saçların tepe kısmını daha uzun bırakarak daha estetik yüz şekline kavuşabilirler. Hacimli saçlar için saçların yan kısmı orta kısalıkta kesilmeli, tepe kısmı ise normalden uzun bırakılarak istenilen yöne taranmalıdır. Kalın telli saçlar ile ekstra hacim kazanan saçlar ile oval yüz şekline geçiş yapabilirsiniz.

Foto Galeri: Erkeklerde Saç Modelleri Nelerdir?

Yandan ayrılan saç modelleri son birkaç sezondur öne çıkmaya başladı. Özellikle yuvarlak yüz şekline sahip erkeklere daha çok yakışan yandan ayrılan saçlar ile karizmatik görünebilirsiniz. Saçları kolaylıkla yandan ayırmak için yanları daha kışa, önleri çok daha uzun kestirerek yandan ayırabilirsiniz.

Erkeklerde saç modelleri ile ilgili derlediğimiz görselleri inceleyerek size daha çok yakışacak tarz saç stillerini bulabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler