Kadın Blogu

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek İçin Stiller

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek İçin Stiller

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek için stiller, İnsanlara anne ve babadan gelen saç genleri farklılık gösterebilir. Kimi bu açıdan şanslı, kimi şanssız hisseder ve bu durumda değişikliğe başvuran kişiler olabilir. Düz saçlı insanlar kıvırcık saç için, kıvırcık saçlı insanlar düz saç için kuaförlere gidebilirler. Kadınlar ve erkeklerin vazgeçilmezleri olan saçlar kişinin kendini iyi hissetmesi, fiziksel anlamda kendine güvenme ve özgüven açısından önemlidir. Gelin şimdi kıvırcık saç hakkında merak edilen detayları birlikte inceleyelim.

Kıvırcık Saç Modelleri Erkek İçin Stiller

Kıvırcık saç erkeklerin kendilerini şanssız hissetmesine sebep olsa da kıvırcık saç erkek görüntüsüne farklı bir hava katar ve bazı kadınlar bu tarz erkekleri çok beğenir.  Kıvırcık saç modelleri genelde keskin hatlara sahip yüzlerde olduğu gibi bazen farklı fikirler ve tarzlarla da birleşebilir.

kıvırcık saçlar için saç modelleri

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kıvırcık Saç Bakım Önerileri

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri 

Son yılların trendleri arasında bulunan bu model kadınlar ve erkekler tarafından fazlasıyla tercih edilir. Eski dönemlerde özellikle erkeklerin kullanmakta zorluk yaşadığı bu modelin trend olma sebebi şu anda ki firmaların şampuan, saç spreyi, saç köpüğü gibi ürünlerle kolaylık sağlamasıdır.

Son yıllarda daha rahat, daha salaş kullanılabilen modeller olduğu için eski dönemde ki gibi bu sorun kafaya takılmamaktadır. Kıvırcık saçlara sahip olmayan erkekler kuaförlere başvurup saçlarına perma yaptırıp aralarına renklendirme yapabilirler. Bu oldukça popüler ve tercih edilen modeldir.

Yakın zamandaki ünlülerin birçoğu böyle yapmış ve konuşulmuştur. Örneğin; Edis, Reynmen gibi çok tanınan isimler şu anda kıvırcık saç kullanmaktadır.

saçı kıvırcık yapma

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Perma Nasıl Yapılır? Saç Kıvırcıklaştırma İşlemi

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Kadınların saç bakımlarına ne kadar düşkün olduğunu biliyoruz ancak günümüz erkekleri de saç bakımlarına oldukça düşkündür. Yukarıda değindiğimiz gibi eskiden erkekler düz saç modellerini daha sık tercih ederken, günümüzde kıvırcık erkek saç modelleri de fazlası ile tercih edilmektedir.

Kıvırcık saç nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan bir tanesi saçlarınız uzunken duştan sonra saçlarınıza hiç tarak değdirmeden, kurutma makinası kullanmadan, şekillendiriciniz ile saçlarınıza volüm vermektir.

Saçlarınızı bu halde kurumaya bıraktıktan sonra daha keskin buklelere sahip olduğunuzu göreceksiniz. Evde maşa yapmak veya maşa yok ise düzleştirici ve kalem yardımı ile yapılan yöntemleri daha çok kadınlar kullansa da uzun saçlı erkekler de kullanabilmektedir.

Foto Galeri : Erkek Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saç modeli erkek için stiller hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki resim galerimizi inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler