Kadın Blogu

Kargo Pantolon Bayan Kombin Yapımı

20.03.2021
1.933
Kargo Pantolon Bayan Kombin Yapımı

Kombin yapmak kargo tipi pantolonlar için oldukça zor gibi görünse de aslında spor şık giyim modelleri arasında en rahat tercih edilebilecek stiller arasında yer alabilmektedir. Kargo pantolon bayan kombin hakkındaki tüm detaylar.

Kargo pantolon ile kombin yapmak isteyenler eski yıllarda daha çok spor giyimi tercih edenler arasından çıkmaktaydı.  Artık spor giyim tarzı olduğu kadar, klasik giyim tarzları içine de girmeye başlayan kargo pantolonlar hakkındaki stiller oldukça ilginizi çekecek.

kargo pantolon kombinleri

Kargo Tipi Pantolon Nedir?

Kargo tipi pantolon; Özellikle yan diz hizasında ve bol cepli, yüksek bel ve ilk bakışta spor giyim tarzında kullanılan bir pantolon modelidir.

Rahatlığı şıklık ile yerleştirme isteyen kişiler;  gerek günlük hayatta,  gerek davet yemeklerinde,  yemek düğünlerde,  gerekse iş hayatında kargo tipi pantolonları tercih edebilir. 

Peki kargo pantolon kombin yapmak için nelere dikkat edilmeli. Bu yazımızda kargo pantolon nasıl kombinlenir detaylı olarak inceleyeceğiz.

 Makalemizde bulacağınız konular. 

  • Kargo pantolon nasıl kombinlenir?
  • Kargo pantolon üstüne ne giyilir?
  • Kargo pantolon altına hangi ayakkabı giyilir?
  • Kargo pantolon çanta kombinleri
  • Kargo pantolon ile oluşturulabilecek aksesuarlar 

Kargo Pantolon Nasıl Kombinlenir?

 Kargo tipi pantolon  kombinin yapmadan önce bu giyim tarzını nerede kullanacağınızı belirlemenizde büyük fayda var. Çünkü kargo pantolonlar günlük giyim tarzı, sokak giyim tarzında kullanıldığı kadar resmi giyim tarzları arasında da yer almaktadır. 

Spor Giyimde Kargo Pantolon

Günlük giyim tarzında kullanılabilecek kargo pantolonlar genellikle kış aylarında; boğazlı kazak, şişme kaban ve kalın botlar ile tercih edilmektedir. Yaz aylarında ise; kot ceket, tişört, tişörtle çoğunluklu uyumlu renk olan spor ayakkabılarla tercih edilmektedir. Özellikle aksesuarlar bakımından pantolondan sarkan zincir türleri ve bel hizasındaki çantalar kullanılmaktadır. Öğrencilerin en sık kullandığı pantolon türleri arasında kargo pantolon türleri yer almaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Lacivert Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir Erkek

Resmi Giyimde Kargo Pantolon

Kargo pantolonlar daha önceleri spor giyim tarzında kullanılmaktaydı.  Son yıllarda ise kargo pantolonların resmi giyim içinde girdiğini görmekteyiz. Özellikle siyah renkli kargo pantolonlar, beyaz bluzlar ve blazer ceketler ile tercih edilmektedir. Bilekte biten kargo pantolonlar; siyah veya krem rengi topuklu ayakkabılar vya stilettolar ile  kombinlenmektedir.

Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Kargo pantolon bayan kombin çeşitlerinde genellikle en sık tercih edilen renkler; krem,  füme, haki yeşil veya kamuflaj desenli yeşil/gri gibi renklerdir.

Spor Giyimde Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Spor veya günlük giyim tarzında kullanılacak kombinde pantolon üzerine spor bir kot ceket, deri ceket, tişört tercih edilebilir. Bunun haricinde bluzlar daha nadiren klasik veya resmi giyim tarzında tercih edilir. Kış aylarında boğazlı kazaklar tercih edilmektedir. Kazak etekleri pantolon içine sokulmak suretiyle, pantolon bel ve varsa kemer detayı öne çıkartılır.

Kargo pantolonlar da genellikle gerek şık giyimde gerekse spor giyimde kazak veya tişört etekleri pantolon üzerine bırakılmaz. Bunun nedeni kalça kısmı kapatılmış kargo pantolonlar ile giyim tarzının sabote edildiğine inanılır. Bu yüzden kargo pantolonun üzerine salaş bir model giyilecek ise özellikle kısa kazak veya kısa ceket modelleri tercih edilmesi gerekirken, dar bir kıyafet giyilecekse bel kısmı pantolon içine alınmalıdır.

Resmi/Klasik Giyimde Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Resmi davetlerde veya işyerinde giyilebilecek bir pantolon modeli için daha çok mavi, buz mavisi veya beyaz tonlarında bir gömlek ya da bluz tercih edilmektedir. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi bel detayı öne çıkartılmak için gömlek veya bluz etekleri pantolon içine sokulur.

Eğer kargo pantolon bir ceket ile kombinlenecekse, spor tarzlara nispeten biraz daha uzun tercih edilebilen blazer ceket modelleri tercih edilmektedir.  Bunun nedeni ise bu tarz ceketlerin spor giyimi daha resmileştirebilme özelliğinden gelmektedir. Bele yatkın bir blazer ceket ile kargo tipi pantolonu rahatlıkla kombin yapmanız mümkündür.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mürdüm Abiye Kombinleri

Tesettür Giyimde Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Tesettür giyimde kargo tipi pantolonu kombin ederken genellikle tunikler kullanılmaktadır. Diğer modellerin aksine kargo pantolon için uzun üst giyimlerin tercih edilmesi daha olasıdır. Tunik, mevsim dönüşlerinde trençkot, uzun kot ceket modelleri, hırkaları tesettür giyimde kargo pantolon ile  kombin etmeniz mümkündür.

Hamile Giyiminde Kargo Pantolon Üzerine Ne Giyilir?

Sayılanlara ek olarak kargo pantolonun en sık kullanıldığı alanlardan biri de hamile giyimidir. Bunun nedeni şıklık olduğu kadar rahat olması ve hamile giyiminde kombinlenebilmesinin daha mümkün olmasıdır. Yüksek belli olması ilerleyen aylarda zorluk çıkartsa da özellikle 24-28 aylık hamilelik sürecine kadar en sık tercih edilen pantolon modelleri arasındadır. Hamile giyiminde tercih edebileceğiniz pantolonu, rahatlıkla salaş bir tişört ve düz taban spor ayakkabı ile tercih edebilirsiniz.

Kargo Pantolon Altına Hangi Ayakkabılar Giyilmeli?

Kargo pantolonlarra genellikle kullanılacak giyim tarzına göre farklı ayakkabılar tercih edilmektedir.

Kış ayarlarında spor giyim tarzı kullanılacak ise daha çok bot tercih edilmektedir. Botlar genellikle kazak veya ceketle uyumlu olmaktadır. Bununla birlikte yaz aylarında çoğunlukla beyaz spor ayakkabılar dikkat çekmektedir.

Eğer resmi giyim tarzında bu tarz bir pantolon giymeyi düşünüyorsanız, tercihiniz siyah renkli veyahut krem renkli topuklu ayakkabılardan yana olabilir. Topuğun çok yüksek olmasından ziyade, bedeni biraz daha yüksek göstermesi kargo pantolonda kısa görünen paça detayı sayesinde daha uzun görünmenizi sağlar

Kargo Pantolon ve Çanta Uyumu

Spor giyimde Kargo pantolonlar genellikle bel çantaları ile kombin edilir. Rsmi davetlerde ise pullu taş detaylı mümkünse zincir askılı çantalar tercih edilmektedir. Ya da aşağıdaki görseldeki gibi birbirinden bağımsız zıt renklerden oluşan kombinler yapabilirsiniz.

Kargo Pantolonla kombin

Kargo Pantolon İle Kullanılabilecek Aksesuarlar

Kargo tipi pantolonları hemen hemen her türlü aksesuar ile kombinleyebilmeniz mümkün. Sadece soft, geleneksel tipli altın bilezik modelleri bu tarz giyim için ağır kaçabilir. Daha çok günlük giyim tarzında tercih edilecekse her türlü spor bileklikler ve kolye detayları tercih edilebilir, kombin kep türü şapka ile tamamlanabilir

Kargo pantolon kombin ile ilgili oldukça detaylı bir içerik hazırlamaya çalıştık. Kombin yapmak isteyenler için kargo pantolon kombin fikirleri  hakkındaki resim galerimizi incelemenizi tavsiye ederim

Foto Galeri  : Kargo Pantolon Bayan Kombin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler