Kadın Blogu

Beyaz İle Uyumlu Renkler

20.04.2020
1.006
Beyaz İle Uyumlu Renkler

Beyaz ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda beyazla uyumlu renkler hakkında detaylar vereceğiz. Beyaz hemen hemen tüm renklerle uyum sağlar, ancak kombin edilirken de en çok zorlanılan renkler arasında yer almaktadır. Beyaz, aydınlığı, ferahlığı, parlaklığı ve temizliği temsil eder. Beyaz ile öyle renkler kullanılmalı ki, kombinler göz alıcı olsun. Bunun içinde beyaz ile uyumlu renk nelermiş görelim.

Beyaz İle Uyumlu Renkler

Siyahtan kırmızıya, kahverenginden sarıya, lacivertten pudraya, pembeden mora, liladan mürdüm rengine, griden füme rengine, somon renginden vizon rengine, maviden yeşile kadar tüm renkleri beyaz ile kombin yapabilirsiniz. Burada yapmanız gereken en önemli detay yumuşak geçişler yapmak veya zıt renk kontrastları yakalamak. Bunun içinde renkleri doğru oranda ve doğru kombin parçası ile kullanmak gerekmektedir.

beyaza yakışan renkler

Beyaz kombin parçalarıyla doğru renkleri kullanmak için birkaç detayı bilmeniz yeterlidir. Mesela elbise gibi tüm parlaklığı ve ihtişamı ile göz dolduracak bir kombin için ayakkabı, çanta, şal veya fular gibi aksesuarlar koyu renklerden belirlenerek kombin hem dengede tutulur, hem de daha hoş bir görünüm elde edilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sağlıklı Saçlar İçin Saç Bakım Ürünleri

Beyaz Kırmızı Uyumu

Beyaz ile kırmızı uyumunda yararlanılarak yapılan kombinler her ortamda kullanılabilecek kombinler arasında yer almaktadır. Özellikle kış dönemlerinde beyaz giymek isteyenler kırmızı mat kırmızı ile birlikte kullanarak şık kombinler yapabilirler. Beyaz pantolon kırmızı gömlek, beyaz elbise kırmız şal, beyaz tunik kırmızı pantolon gibi…

Beyaz kırmızı uyum

Beyaz Siyah Uyumu

Beyaz ile bir arada kullanılan renkler arasında ilk sırada siyah bulunmaktadır. Bazı dönemlerde bu iki rengi bir arada kullanmak azalıyor gibi görünse de onları zirveden indirecek başka renk uyumu asla olmamıştır. Özel günlerden tutunda günlük kombinlere kadar hiç düşünmeden siyah beyaz kombinler yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Lacivert Abiye Elbise Kombinleri

Beyaz gömlek siyah pantolon ise asla modası geçmeyen zamansız ve kolay kombinler arasında ilk sıradadır. Her ten rengi ile uyum sağlayan beyaz ev siyah renklerde kombinleri şıklık endişesi olmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü beyaz ve siyah kombinleri taşımayanı şimdiye kadar ne gördük, ne de duyduk:)

Foto Galeri: Beyaza Yakışan Renkler Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler