Kadın Blogu

Kahverengi Pantolon Altına Ayakkabı

07.08.2019
1.146
Kahverengi Pantolon Altına Ayakkabı

Pantolon, bir gardırobun olmazsa olmaz ögelerinden biridir. Günlük hayatta, iş hayatında ya da gece dışarı çıkarken, pantolon ile sayısız kıyafet kombini yapılabilir. Kadın giyimi söz konusu olduğunda ise, pantolon pek çok yönden kurtarıcı bir parça olduğundan, gardıropta mutlaka farklı model, renk ve tasarım seçenekleri ile yer alması gerekir.

Pantolon denince akla ilk gelen kot ve kumaş pantolonlar olsa da, farklı çeşit kumaşlarda pantolonlar da gardırobunuzda yer alabilir. Keten, deri, ipek gibi farklı kumaş seçeneklerinde pantolonlar tercih ederken, siyah ve mavi gibi pantolon renklerinin dışında; kahverengi, yeşil, pembe, turuncu, beyaz gibi farklı renklere de yer verilebilir.

Bir kombin için pantolon seçerken, pantolon ve ayakkabı uyumu detayı da göz ardı edilmemelidir. Günlük kullanım, ofis şıklığı ya da gece şıklığı için tercihinizi kahverengi renkte bir pantolondan yana kullanacaksanız, kahverengi pantolon altına ayakkabı seçimi konusunda da dikkatli davranmalısınız. Kahverengi, klasik bir renk olsa da, altına tercih edeceğiniz ayakkabının rengi önemlidir. Her renk ayakkabı, kahverenginin altına uygun olmayabilir. Peki, hangi renkleri tercih etmelisiniz?

Bu yazıda; kumaş, kot, deri, ipek gibi farklı kumaş seçeneklerinde kahverengi pantolon altına ayakkabı rengi ve modeli seçimi yaparken, dikkat etmeniz gerekenler ve tercih edebileceğiniz renkler konusunda detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca, yazının sonunda sizler için kahverengi pantolon kombinlerinden oluşan bir galeri de hazırladık. Ama ona geçmeden önce, dilerseniz kahverengi ile uyumlu renklere göz atarak başlayalım…

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Saç Beyaz Ten Uyumu ve Modeller 2022

Yazı Alt Başlıkları

Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverengi; lacivert, sıcak portakal renkler, yeşil tonları, sarı tonları ve kahverengi tonlarda ayakkabı ve aksesuarlar ile birlikte harika bir kombinasyon oluşturur. Ayrıca, kahverengi pantolonun kumaşına ve dokusuna bağlı olarak, koyu bordo ve gül kurusu renkleri de çok iyi birer seçenek olabilir. Tabi burada, pantolonun giyileceği mevsim de oldukça önemlidir. Soğuk bir kış gününde giyeceğiniz kahverengi kadife pantolonun altına, yine benzer kumaştan bordo bir bot tercih etmek iyi bir seçim olacaktır.

Yaz aylarında giyeceğiniz açık  kahve bir kot pantolon için ise, altında lacivert ya da nude renkli ince bantlı ayakkabılar ya da renkli sandaletleri bile kullanabilirsiniz. Kahverengi pantolon altına ayakkabı seçimi yaparken, kullanacağınız aksesuarlar ve pantolonun üzerine giyeceğiniz parçalar da önem kazanıyor. Kahverengiyi, üzerinde lacivert ile eşlemeyi tercih ettiyseniz; altında yine lacivert, kahve ya da yeşilin soft tonlarını eklemeyi de düşünebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sarı İle Uyumlu Renkler

Kahverengi Pantolon Kombinleri

Yukarıda, kahverengi ile uyumlu renklerden kısaca bahsettik. Tabi, renk skalasının oldukça geniş olduğu düşünüldüğünde, kumaş ve ürün seçenekleri de bu kadar bolken, kahverengi altın ayakkabı seçimini bu kadar ile sınırlı tutmak da doğru değil.

Kombin yaparken, pantolon ve ayakkabı uyumu çok önemli olsa da, diğer parçalar da ayakkabı rengini ve modelini belirlemenizde önemli etmenlerden biridir.

İnce topuklu, dolgu topuklu, ince bantlı, sandalet, bot, çizme, spor ayakkabı derken, kahverengi bir pantolonun altında kullanabileceğiniz ayakkabı modellerinin sayısı da oldukça fazladır.

Bu konuda daha fazla ilham almaya ihtiyacınız varsa; dört mevsim kombin örnekleri ile hazırladığımız ve “kahverengi pantolon altına ayakkabı seçimi nasıl yapılır?” sorunuza cevap bulabileceğiniz 15 farklı kombin örneğinden oluşan galerimize de göz atmanızı öneririz. Hazırsanız, başlayalım…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler