Kadın Blogu

Hangi Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

03.06.2020
6.822
Hangi Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Bir kıyafet seçiminde, özellikle de elbiseler söz konusu olduğunda; elbiseyi tamamlayıcı aksesuarlar ve saç modeli gibi detaylar da oldukça önemlidir. Elbise, tek başına bir parça olsa da, onu tamamlayıcı parçalar ile bir bütün olur. Gardırobunuzdan çıkardığınız ve günlük hayatta ya da gece dışarı çıkarken giyeceğiniz elbiseye karar verdikten sonra, “Hangi elbiseye hangi saç modeli gider?” sorusuna da cevap vermeniz gerekir.

Kısa bir elbise mi yoksa uzun bir elbise mi giyeceksiniz? Göğüs dekolteli mi yoksa sırt dekolteli mi? Günlük mü yoksa abiye mi? Saç modelinize karar verirken, giyeceğiniz elbisenin tarzı, modeli ve dekoltesi de oldukça önemlidir.

Örneğin, göğüs dekolteli bir elbiseye çok yakışacak bir saç modeli, sırt dekolteli bir elbise için uygun bir model olmayabilir. Bu durumda, saç modelinize elbise seçiminden sonra karar vermelisiniz. Bu yazıda; kısa elbiseler, balık formda elbiseler ve tulum modelleri ile gidecek saç modellerini merak edenler için de açıklamalara yer verdik…

Kısa Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Kısa elbiseye hangi saç modeli gider?

Mini bir elbise tercih edecekseniz ve farklı bir dekolte kullanmayacaksanız, saç modelleri konusunda da seçenekleriniz oldukça fazladır. Günlük ya da abiye bir elbise tercih ediyor olun; at kuyruğu, örgüler ve topuz her zaman elbisenize uygun saç modelleri arasında yer alır. “Kısa elbiseye hangi saç modeli gider?” konusunda kararsızsanız, siz de tercihinizi tepeden topuzlar, at kuyruğu ve modern saç örgülerinden yana kullanabilirsiniz.

Kısa elbiseye hangi saç modeli gider?

Kısa elbiseye uygun saç modeli ararken belki de en önemli detay, saç uzunluğunuz ve kıyafetinizin tarzıdır. Çok dikkat çekici bir elbiseniz varsa ve görünümünüzde dikkat çekici şeyin elbiseniz olmasını istiyorsanız, saçınızı mümkün olduğunca geri planda tutacak modeller tercih etmelisiniz. Ense hizasında sıkı bir topuz sizin için iyi bir seçim olabilir. Yukarıdaki gibi halka küpeler ile de hem elbisenizin tarzını hem de yüz bölgesinin görünümünü destekleyebilirsiniz.

Balık Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Balık elbise hangi saç modeli gider?

Balık elbiseler; düğün, nişan, davet gibi organizasyonlarda en çok tercih edilen elbiselerin başında gelmektedir. Vücut hatlarını ön plana çıkaran balık formdaki elbiseler dikkat çekici birer parça olduğundan; onları tamamlamak için cesur saç modelleri yerine daha sade modellere yönelmelisiniz.

Şık, dikkat çekici ve gösterişli bir elbise seçtiyseniz, saç modeli seçiminde sıkı bir topuz, tepeden at kuyruğu ya da gösterişsiz bir örgü gibi modelleri tercih etmenizi öneririz. Saçlarınız kısa ya da orta uzunluktaysa, onları açık bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Çok uzun saçlarınız varsa, onları açık bırakmanız elbisenizin dikkat çekiciliğine gölge düşürebilir.

Tuluma Hangi Saç Modeli Gider?

Tuluma hangi saç modeli gider?

Günlük hayatta ya da bir davete katılırken; tercihinizi elbiseden yana değil de tulumdan yana kullanacaksanız, aklınızı en fazla kurcalayan konulardan biri de “tuluma hangi saç modeli gider?” sorusu olacaktır.

Mağazalarda, pek çok farklı tarzda, kesimde ve modelde tulum modeli bulabilirsiniz. Tarzınıza ve gideceğiniz mekana uygun bir tulum modeline karar verdikten sonra, onun tarzına uygun bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Sade ve tek renk bir tulum tercih ettiyseniz; onu desteklemek için havalı saç modellerinden ve gösterişli aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

Dekolteli Elbiseye Saç Modelleri

Özellikle sırt dekolteli elbise için tercih edilen saç stilleri enseden toplanan modeller olduğunu görmekteyiz. Sırt detayı bu şekilde açığa çıkmakta ve saçla kapatılmamaktadır.

Görünümünüzün en dikkat çekici parçasının giydiğiniz tulum olmasını istiyorsanız, saç modeli seçiminde biraz daha az cesur davranmanızı öneririz. “Hangi elbiseye hangi saç modeli gider?” konusunda ilham alabileceğiniz daha fazla modele ihtiyacınız varsa, aşağıda yer alan galerimizi de inceleyebilirsiniz!

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yüz Şekline Göre Saç Modelleri
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis