Kadın Blogu

Küt Saç Modelleri

Küt Saç Modelleri

Küt saç kimlere yakışır?

Son yıllarda kadın saç modasında yükselen bir trend var; küt saç modelleri! Modern ve havalı görüntüsü ile hem genç kızlar hem de yetişkin kadınlar tarafından tercih edilen ve günlük kullanımı da oldukça kolay olan küt saçlar, uzun ya da kısa, sarışın ya da esmer, bütün kadınlar tarafından tercih edilebilen, oldukça fonksiyonel ve kullanışlı bir model.

Özellikle de omuz hizasında ve daha kısa saçlarda tercih edilen bu model, hem düz hem de dalgalı saçlı kadınlara yakışıyor. Sıcak yaz günlerinde “yıka ve çık” saç modası için de uygun olan küt saç modelleri 2019 yazında da pek çok farklı tarzda karşımıza çıkıyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kalıcı Su Dalgası Nasıl Yapılır? Modelleri ve Fiyatları

Yeni sezonun saç trendlerine baktığımızda, düz modellerin yanı sıra dalgalı küt saç modellerinin de tercih edildiğini görüyoruz. Bu modeller, özellikle çalışan kadınlar tarafından sıkça tercih edilen ve kullanımı oldukça pratik modeller oluyor. Maşa ile biraz dalga kazandırılan saçlar, oldukça canlı, modern ve havalı görünüyor!

2019 yılında kullanabileceğiniz küt saç modelleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız, kuaför koltuğuna oturmadan önce bir de sizler için hazırladığımız galerimize göz atmanızı öneririz. Aralarında, her saç uzunluğu ve yüz şekline uygun küt saç modelleri seçenekleri var…

Küt Saç Modelleri 2019

Kısa küt saç modelleri

Kırmızı halıya baktığımızda da ünlü güzellerin bu saç kesimini favorileri arasına aldığını görüyoruz. Özellikle, boyun bölgesini daha uzun göstermek ve omuzları ön plana çıkarmak için tercih edilen bu saç kesimi, ince ve uzun boylu kadınlara da çok yakışıyor. Ünlü güzelin dalgalı kullandığı bu küt kesimi siz de tercih edebilirsiniz.

Kaküllü küt saç

Küt saçlara belki de en çok yakışan detay, kaküller oluyor. Saçlarınız omuz hizasından daha kısaysa, onlara biraz daha hareket katmak için siz de tercihinizi kaküllerden yana kullanabilirsiniz. Yaz sıcaklarında kakül kullanmak biraz zor gibi görünse de, özellikle sade bir şıklık tercih eden kadınların tercihi de yine kaküllü küt saçlar oluyor.

Küt saç modası

Kullanım rahatlığı ile son 5 yılın en çok tercih edilen saç modellerinden biri olan küt kesim, kısa küt saç modelleri ile ön plana çıkıyor. Daha modern ve daha taze bir görünüme kavuşmak için, siz de Jennifer Lawrance gibi tercihinizi küt kesimden yana kullanabilirsiniz.

Küt saç modası

Saçlarınızı biraz daha kısa kestirmeye cesaretiniz varsa, tercihinizi bu tarz bir kesimden yana kullanabilirsiniz. Kısa küt saç modelleri, kullanım rahatlığının yanında oldukça şık, modern ve havalı bir görünüm de sağlıyor!

Küt Saç Kimlere Yakışır?

Küt saç kimlere yakışır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi, küt saçların kullanımı büyük bir kolaylık sağlıyor. Özellikle yaz aylarında, uzun saçlarla ve saç şekillendirmekle uğraşmak istemiyorsanız, her şekilde modern ve havalı görünen küt saç modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kaküllü ya da kakülsüz, uzun ve kısa küt saç modelleri, hemen her kadına yakışmaktadır.

Özellikle kısa saçlarınızı küt kestirmeyi düşünüyorsanız, yüz hatlarınız da burada önemli olabilir. Çok yuvarlak yüzlü kadınlar, bu saç modeli için uygun adaylar olmayabilir, ancak saça keskinlik katacak doğru bir kakül ya da perçem ile küt saç modelini, yuvarlak yüzlü kadınlar da kullanabilir. Bu saç modelinin en çok yakıştığı yüz tipi ise ters üçgen yüzler oluyor.

Doğru kesim ile elmacık kemiklerini daha çıkık ve daha belirgin gösteren küt saçlar, daha genç ve canlı görünmek isteyen kadınların da tercihi oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis