Kadın Blogu

Ensede Topuz Modelleri

29.07.2019
3.187
Ensede Topuz Modelleri

Ensede topuz nasıl yapılır?

Topuz saç modeli, bir kadının hem günlük hayatında hem iş hayatında hem de davet ve partilerde en çok kullandıkları saç modellerinden biridir. Sıkıca sarılmış bir ense topuzu ise, formal ve klasik tarzı ile biraz resmi bir tarza sahip olsa da, pek çok farklı kombine ve tarza uyum sağlayabilir. Günlük hayatınızda, pratik bir ense topuzu ile kıyafetinizi tamamlayarak şık bir görünüm yakalayabilir ya da katılacağınız özel bir davet için, gösterişli elbisenizi ense topuz modelleri ile tamamlamayı tercih edebilirsiniz.

Ense topuzu denince akla ilk gelen sıkı bir topuz olsa da, alttan dağınık topuz gibi farklı topuz modelleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Günlük şıklığınızı ya da gece şıklığınızı tamamlamak için topuz modelleri arasından ensede topuz modellerinden birini tercih edecekseniz, bu yazıda sizler için derlediğimiz örneklerden ilham alabilirsiniz.

Şık ve stil sahibi görünmek için kıyafetiniz kadar saç ve diğer detaylar da önemlidir. Her gün kullandığınız klasik saç modellerinden sıkıldıysanız, ensede topuz modelleri için sizler için hazırladığımız galeriye geçmeden önce, gelin isterseniz modellerden bazılarına birlikte göz atalım…

Ensede Sıkı Topuz Modelleri

Ensede topuz

İş hayatında kullanmak için ideal bir topuz modeli. Bir gömlek ve altında etek ya da pantolon giymeyi planlıyorsanız, bu klasik tarzı tamamlayacak en ideal saç modellerinden biri, enseden toplanan sıkı topuzlardır. Ayrıca, fazla uğraşmadan sanki uzun zaman harcayarak yapmışsınız gibi bir saç görünümü verir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omzu Açık Elbiseye Saç Modelleri

Ensede sıkı topuz

Diğerine göre biraz daha zahmetli bir saç modeli olsa da, sıkı bir topuz yapmak ama biraz gösterişli bir model de tercih etmek isteyen kadınlar için ideal bir saç modeli. Şıklığınızı tamamlayacak ya da abiye elbisenizin önüne geçmeyecek şık, sofistike ve dikkat çekici bir saç modeline ihtiyacınız varsa, siz de kuaförünüzden böyle bir ense topuzu yapmasını isteyebilirsiniz.

Ense topuzu nasıl yapılır?

Ensede topuzlar, pek çok farklı model seçeneği sunuyor ve ünlü güzeller de kırmızı halıda ya da davetlerde bu saç modelini sıkça tercih ediyor. Saçlarınızı sıkıca taradıktan sonra, ense hizasında önce sıkı bir at kuyruğu yapıp ardından saçı dolayarak yapacağınız bu saç modeli gerçekten hem oldukça feminen hem de oldukça sofistike bir görünüm yaratıyor. Ayrıca, böyle sıkı bir ense topuzunu, özellikle abiyeler söz konusu olduğunda, pek çok farklı elbise modeli ile rahatça tercih etmek mümkün.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dalgalı Küt Saç Modelleri: Tarzınızı Yansıtmanın En İyi Yolu

Ense topuzu modelleri arasında öne çıkan bir model de örgülerden yardım alınan modeller oluyor. Sıradan bir topuz yerine, abiye elbisenizi tamamlayacak daha abiye ve daha dikkat çekici bir saç modeli tercih etmek isterseniz, siz de örgülerden yardım alabilirsiniz.

Ense Topuzu Nasıl Yapılır? Ensede Topuz Örnekleri

Ense topuz modelleri örnekleri

Yukarıda, ense topuzu yapmak için adım adım uygulanmış şık bir model örneği bulabilirsiniz. Saçlarınızı birkaç tutama ayırıp at kuyruğu sonra, ortadan kalan tutamı ortadan geçirip aşağı doğru örmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise ördüğünüz at kuyruğunu yukarı doğru toplayıp tokalarla tutturarak siz de şık ve havalı bir ense topuzu elde edebilirsiniz.

Günlük hayatta kullanabileceğiniz, ofis stilinize uyum sağlayacak ya da davet ve partilerde kullanabileceğiniz birbirinden güzel ensede topuz modelleri için sizler için hazırladığımız galerimize de göz atmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler