Kadın Blogu

Çiçekli Saç Modelleri

Çiçekli Saç Modelleri

Çiçekli saç modelleri özellikle kır düğünü konsteptlerinde sıklıkla kullanılmakla birlikte, Ege ve Akdeniz tatilcilerinin de sıklıkla kullandığı saç türlerinden biridir. Bir kır düğününde gelinin başındaki sevimli kır çiçekleri, plajda bikini ve pareo ikilisinin üzerinde, saçınızı at kuyruğu yaptığınız çiçekli bir toka, sade kombininizi hareketlendirmek için kullanacağınız çiçekli bir taç, eğlenceli bir parti için tercih edebileceğiniz çiçek detaylı bir toka, bandanalar ve çok sayıda çiçekli saç aksesuarları, saçınızı hareketlendirmek ve görünümünüzü tamamlamak için en eğlenceli ve en hareketli seçeneklerden biridir.

Çiçekli saç modelleri, pek çok farklı ortamda ve pek çok farklı tarz için kullanılabilir. Düğün gününü planlayan bir gelinseniz, tatil planları yapıyorsanız, plajdaysanız, eğlenceli bir partiye katılacaksanız, akşam şık bir yemek yemeğe gidecekseniz ve hatta bir davete katılacaksanız, çiçekli taç ya da çiçek desenli bandana gibi saç aksesuarlarından yararlanarak çiçeklerin gücünden yararlanabilirsiniz.

Bu yazıda, çiçekli saç aksesuarları ve çiçekli saç modelleri için öneri arayan kadınlar için farklı örnekleri bir araya getirdiğimiz bir galeri hazırladık. Ama öncesinde, farklı tarzlara ve ortamlara uygun kombinlerde kullanabileceğiniz çiçekli saç aksesuarlarından bazılarına birlikte göz atalım…

Çiçekli Saç Aksesuarları

Çiçekli saç aksesuarları

Kır düğünü yapmayı planlayan bir gelin adayıysanız, böyle bir saç aksesuarı sizin için harika bir seçim olabilir. Bu tarz aksesuarlar, ayrıca nişan, söz, düğün gibi davetler için de iyi çalışır ve saçlarınızda sade bir topuz tercih etseniz bile, bir anda havanızı değiştirecek bir etkiye sahip olabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dağınık Topuz Saç Modelleri-Yapımı

Çiçekli saç aksesuarları

Çiçekli saç aksesuarları, yalnızca topuzlar ile birlikte değil, açık bıraktığınız saçlarınızda da kullanılabilir. Gelinliğiniz için duvak tercih etmek yerine aksesuarlardan yardım almak istiyorsanız, taşlı ve çiçek detaylı sofistike bir saç aksesuarı kullanabilirsiniz. Çiçekli saç modelleri arasında yer alan bu düğün saçının benzerini, farklı renk ve tasarımlar ile parti ve diğer davetlerde de kullanabilirsiniz.

Çiçekli Taç

Çiçekli tokalar ya da aksesuarların dışında, ılık bir bahar gününde ya da sıcak bir yaz gününde, açık bıraktığınız saçlarınız için tercihinizi siz de çiçekli taçlardan yana kullanabilirsiniz. Sade ya da renkli bir tasarıma sahip bir çiçekli taç, sade görünümünüzü anında hareketlendirebilecek güçlü bir etkiye sahiptir.

Çiçekli saç aksesuarları

Sade bir çiçek ile tasarlanmış küçük, sade bir toka çoğu zaman yeterli olabilir. Bazen, sofistike bir görünüm yaratmak için tercihinizi daha farklı çiçekli saç tokalarından yana da kullanabilirsiniz. Şık tasarımlı çiçekli bir toka seçeneği arıyorsanız, yukarıdaki gibi pastel renklerin hakim olduğu ve kırmızı ile desteklenen bir tokayı, dağınık topuzunuz ile birlikte kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sırtı Açık Elbise İçin Saç Modelleri

Çiçekli tokalar

Hemen her bijüteride, saçlarınızı toplamak için bu tarz çiçekli tokalardan bulabilirsiniz. Pratik bir at kuyruğu yapmak için tek renkli sade bir bantlı toka yerine, güllü ya da renkli çiçekli bir toka kullanmak, at kuyruğunuzun etkisini de anında değiştirecektir. Bu tarz çiçekli tokalar, özellikle yaz aylarında kullanmak için idealdir.

Çiçekli saç aksesuarları

Romantik bir gelin görünümü yaratmak isterseniz, siz de tercihinizi romantik çiçeklerle tasarlanmış bir saç aksesuarından yana kullanabilirsiniz. Beyaz, krem ya da pastel renkli bir çiçekli toka, romantik düğün topuzunuza daha romantik bir kava katmak için çok iyi bir seçim olacaktır.

Çiçekli Saç Modelleri Nerelerde Tercih Edilir?

Çiçekli saç modelleri daha çok kır düğünlerinde ve tatil yerlerinde tercih edilmektedir. Ancak bunun bir sınırı olmamakla birlikte her yerde tercih edilebilir.

Çiçekli saç modelleri için daha fazla öneriye mi ihtiyacınız var? Gelin isterseniz, size fikir verebilecek 15 farklı çiçekli saç modeline birlikte göz atalım!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler