Kadın Blogu

Bohem Giyim Tarzı

14.05.2020
836
Bohem Giyim Tarzı

Bohem giyim tarzı geçmişten günümüze gelen salaş giyim demektir. Renkli ve rahat kombinler yapılan bohem giyim birçoğu için yaşam tarzıdır. Geçmişte de günümüzde de geniş bir kullanıcı kitlesi olan bohem giyim, salaş kombinlerin en doğal halidir. Bohem giyim, renklerinden desenlerine ve modellerine kadar farklılık içerir.

Özellikle kırmızı ve turuncunun ağırlıklı olduğu kombinlerde zıt renk uyumu daha çok kullanılmaktadır. Canlı renklerle samimi ve yalın kombinler sokaklarda tüm dikkatleri üzerinize çekmeye yetecektir. Konu hakkındaki detayları birlikte görelim

Bohem desenleri

Bohem Giyim Tarzı

Kullanımı son derece rahat ve samimi olan kombinler ile sandığınızdan da şık olabilirsiniz. Otantik esintilerin de olduğu bohem giyimde kombinler çok da kolay değildir. Renklerin ve desenlerin uyumlu olma zorunluluğu vardır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mavi Elbise Kombinleri 2022

Dikkat çekici renklerin dengesini iyi kurmanız gerekmektedir. Desenlerdeki karmaşa ve renklerdeki cümbüş iyi ayarlandı mı dikkat çekici ve rahat kombinlerin kaynağısınız demektir.

Bohem tarzla yapılmış komibinler özellikle yaz kombinlerinde hava alan pamuklu kumaş ürünleri rağbet görmektedir. Bohem giyim parçaları da tam da burada kullanıcıların imdadına yetişerek pamuklu kumaş özelliği ile terletmeme özelliğine sahiptir.

Bohem kombin renkleri

Bohem Giyim Nasıl Olur?

Bohem giyimde kişi kendisini rahat ve özgür ifade ettiğini düşünür. Özellikle günü birlik yaşayanlar finansal gereksinimlerde de çok geridedirler. Bu nedenle birçok ülkede adını sanını duyamadığımız popülerlikten uzak sanatçılar genelde bohem olarak nitelendirilirler.

Mesela savruk ve darmadağın hayat yaşayan ressamlar, müzisyenler, aktörler ve yazarlar entelektüel hayat yapısına sahiptir. Bu kesim rahat, düşünülmeden ve moda kaygısı olmayan kombinlerle daha rahat ve özgür olduğunu düşünmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mavi İle Uyumlu Renkler

Bohem giyimde kumaş olarak kullanılan materyaller ipek, şifon, denim, pamuk, keten, kadife, süet, kürk ve deri bulunmaktadır.

Ayakkabı kombinleri ise platform ve dolgu topuk yerine yarım topuk kullanılmaktadır. Aksesuar olarak da keme, küpe, kolye, bilezik, güneş gözlüğü, inciler, mücevherler, bulunmaktadır. Tarzın varlığını etnik desenli baskılar ve yenilikçi tarzın modernliği yaşatmaktadır.

Örneğin, yüksek belli saçaklı kıyafetler, bedeninizden büyük üstler, danteller, maksi etekler sıklıkla tercih edilmektedir. Giysilerdeki renkler dört mevsim göstergesi olarak bilinir. Özellikle mor, aştın rengi, gri, bej, turuncu, kırmızı ve mavi tonları bulunmaktadır.

Foto Galeri: Bohem Giyim Nasıl Yapılır

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler