Kadın Blogu

Beyaz Pantolon Kombinleri 30+Kombin

11.11.2020
4.570
Beyaz Pantolon Kombinleri 30+Kombin

Beyaz pantolon kombinleri hem yaz ayları için hem de doğru kullanıldığında kış ayrıları için tercih edilen giyim kombinleri arasında sıkça tercih edilenlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.  Yaz sıcağının bunaltıcılığını bir nebze rahatlatan ve içimizi serinleten beyaz pantolon kombinleri hakkında bilinmesi gereken birçok tüyo vardır. Giyimde uyumlu renkler her renkte uygulandığı gibi beyaz pantolon kombinleri sırasında da uygulanmalıdır. Doğru tercihlerle daha şık ve cool pantolon kombinleri için yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Beyaz Pantolon Kombinleri 2021 Trendleri

Beyaz bir pantolonu doğru kombinlemek için öncelikle beyaza uygun renkler neler bunu iyi analiz etmelisiniz.  Bir de giyim tarzı olarak spor kıyafet kombinleri mi, klasik giyim tarzı mı buna karar vermelisiniz. Öncelikle beyaz için uyumlu renkler neler ona bakalım.

Giyimde Beyaz İle Uyumlu Renkler

Beyaz hemen hemen her renkle uyum sağlayan bir renktir. Bu nedenle renk konusunda çok fazla sıkıntı çekmezsiniz. Size düşen sadece renkleri doğru orantıda kullanmaktır. Burada dikkat edeceğini konu hangi pantolon üzerine hangi üstü kullanacağınız olmalıdır.  Çünkü beyaz pantolon üzerine her renkte bluz, tişört ve gömlek uyar. Şimdi beyaz pantolon üstüne hangi renk gider bir bakalım.

Beyaz Taba Kombini

Beyaz pantolonlarda özellikle kış ayları için en fazla tercih edilen renklerden birinin taba rengi olduğunu söyleyebiliriz. Taba rengi kemer, çanta gibi aksesuarlarda şüphesiz en sık tercih edilen 3 renkten biridir. Bu rengin bu kadar çok sevilmesinin ana nedenlerinden biri beyaz, siyah gibi renklerle uyumlu olmasından gelmektedir.

Beyaz ve Siyah Uyumu

Daha önce siyah beyaz kıyafet kombinleri hakkındaki makalemizde bu konu hakkında uzun uzun durmuştuk. O yüzden çok fazla burada değinmeyeceğiz. Ancak bilindiği üzere beyazın hem en yakın arkadaşı hem de zıt rengi olan siyah gerek spor kombinlerde gerekse klasik giyimde en fazla oluşturulan ikilidir.

Beyaz pantolon üzerine en fazla tercih edilen alternatifler arasında siyah olmakla birlikte tercih ya gömlek ya da bluz türlerinde olmaktadır.

Beyaz Pantolon Beyaz Ceket

Kıyafetinde daha fazla beyaza yer vermek isteyen kişiler, yine beyazla kombinlerle giyimini tamamlayabilir. Genellikle bu çok tercih edilen bir durum değildir. Yalnız doğru kıyafet seçimleri ile güzel bir görünüm yakalanması mümkündür. Burada tavsiyemiz kıyafetlere ek olarak aksesuarların renklendirilmesidir.

Tamamıyla beyaz pantolon ve kazaktan oluşan bir kombin.

Beyaz Pantolonla Uyumlu Olabilecek Diğer Renkler

Yukarıda saydıklarımızın dışında beyaza en fazla yakıştırılan diğer renkler bazında bakarsak ;

  • mavi,
  • buz mavisi,
  • yeşilin açık tonları,
  • kırmızı
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yeşil Elbiseye Ne Renk Ruj Sürülür?

şeklinde sıralayabiliriz. Gerek aksesuarlarla, gerekse tamamlayan giyimle beyaza uygun renkleri seçebilirsiniz.

Görüldüğü üzere beyaz pantolon için mavinin açık tonlarının kullanıldığı bir gömlek. Aynı zamanda taba ayakkabı ve çanta ile kombin tamamlanmış.

Beyaz Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

Yukarıda genel olarak beyaz ile uyumlu renkler konusuna değindik. Şimdi ise beyaz pantolon için uygun bir üst giyim olarak gömlek mi, bluz mu, ceket veya hırka mı şeklinde fraklı alternatifleri inceleyelim.

Beyaz pantolon modelleri seçerken üst kıyafetinize göre ister kumaş, ister kot, ister yüksek bel, ister düşük bel, ister bol paça, ister dar paça, ister kemerli isterseniz de ekoseli modeller arasından seçimler yapabilirsiniz.

Giyim kombinleri yapılırken üst kıyafetler kullanılacağı zaman ten renginin dikkate alındığını biliyoruz. Beyaz pantolon modelleri kullanımı sırasında da bu detaya atlamadan kombin yapmalısınız. Seçeceğiniz üst kıyafet her halükarda beyaz pantolon ile uyum sağlayacaktır. Burada siz ten renginizi, saç renginizi dikkate almalı ve bu yönde tercihlerde bulunmalısınız.

İşte detaylar…

Bol Paça Beyaz Pantolon Üzerine;

Bol paça beyaz pantolon üzerine doğru kombin parçası seçerseniz çok daha şık olursunuz. Bol paça pantolon üzerine gömlek, bluz, tişört giyebilirsiniz. Eğer kısa boylu iseniz giyeceğiniz üst kıyafetin etekleri mutlaka pantolonun içinde olmalıdır. Bu tüyo ile olduğundan daha uzun boylu görüneceksiniz. Tesettür beyaz pantolon kombinleri sırasında ise üst kıyafeti tunik şeklinde de kullanabilirsiniz.

Özellikle ilkbahar yaz aylarında bol paça beyaz pantolon ile kısa kollu gömlekler, sıfır kol veya askılı bluzlar ve tişörtler tercih etmeli bu kombinleri ise yazlık babet, stiletto, spor ayakkabısı ve ayağı terletmeyen ayakkabı modelleri ile rahat ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dar Paça Beyaz Pantolon Üzerine;

Dar paça beyaz pantolon kombini yaparken ise biraz daha dikkatli olmalısınız. Basenden aşağıya doğru daralan dar paça pantolonlar doğru üstlerle kullanılmadığı zaman hoş olmayan görünüm sunacaktır. Bu nedenle burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta genişten dara doğru gitmektir. Yani dar paça beyaz pantolon üzerine salaş üstler daha doğru seçim olacaktır.

 

Keten Beyaz Pantolon Üzerine;

Keten beyaz pantolon üzerine de hemen hemen her renk kullanılabilir. Keten beyaz pantolon üzerine tişört veya gömlek cool görünmeniz için yeterli olacaktır.

Özellikle yaz sıcaklarında tercihlerini rahat ve tiril tiril kombinlerden yana kullanmak isteyenler, bol paça keten pantolon modellerini askılı bluzlarla ya da gömleklerle tercih etmektedirler.

Keten beyaz pantolon üzerine yine beyaz bir gömlek kullanarak bu kombini kahverengi kemer ve kahverengi dolgu topuk sandalet ile kullanarak sade ve mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Elbiseye Hangi Renk Şal

Yırtık Beyaz Pantolon Üzerine;

Yırtık beyaz pantolon olarak boyfriend model tercih ediyorsanız üt kısmına salaş kesim gömlek, tişört, bluz kullanabilirsiniz. Salaş yırtık beyaz pantolon üzerine ise özellikle bel oyuntunuzu ortaya çıkartacak bluz veya gömlek kullanabilirsiniz.

Yüksek Bel Beyaz Pantolon Üzerine;

Yüksek bel beyaz pantolonlar da kendi içinde çeşitlere ayrılır. Örneğin; kısa yüksek bel, İspanyol paça yüksek bel vs… Yüksek bel pantolonlar kimlere yakışır konusunda daha önce yayınlamış olduğumuz içeriği de inceleyerek tarzınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bu bağlamda vücut şekliniz müsaade ediyorsa kısa bluz tercih edebilirsiniz. Crop top bluz, crop top tişört gibi üst kıyafetlerle de yüksek bel pantolonları kombin ederek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Beyaz Pantolon Altına Ayakkabı

Beyaz pantolon kombinleri özellikle spor giyimde çok tercih edilen bir renktir. Bu nedenle beyaz pantolon altına spor ayakkabısı kullanacaksanız beyaz pantolonunuz kapri model veya dizleri yırtık modellerden oluşmalıdır. Beyaz pantolon spor tarz kombinleri için dar çapa pantolon ile spor ayakkabısı oldukça şık duracaktır.

Spor giyim kadar olmasa da klasik giyimde de kullanılan beyaz pantolon, genellikle açık ayakkabılar veya siyah, taba ökçeli ayakkabılar ile daha sık tercih edilmektedir.

Siyah Beyaz Pantolon Kombinleri

Siyah beyaz pantolon modeli özellikle yaz aylarında kullanılan etek pantolon ve bol paça pantolon modellerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Siyah beyaz pantolon üzerine kullanacağınız üst kıyafet ise beyaz ya da siyah olmalıdır.

İlginizi çekebilir : Siyah Beyaz Kıyafet Kombinleri

Siyah beyaz pantolon kombinlerinde bir diğer seçenek ise beyaz pantolon üzerine siyah bluz, siyah gömlek, siyah tişört veya sweatshirt kullanılarak yapılan kombinlerdir.

Mavi Beyaz Pantolon Kombinleri;

Mavi beyaz pantolon kombinlerinde de siyah beyaz pantolon kombinleri ile aynı detaylara dikkat ederek kombinler yapabilirsiniz.

Mavi Jean beyaz pantolon modelleri ise spor giyim tarzı ve rahat giyim tarzı benimseyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sizde mavi beyaz Jean pantolon modelleri arasından seçimler yaparak şıklıkta herkesten bir adım önde olabilirsiniz.

Ünlülerin Beyaz Pantolon Kombinleri

Dünyada ve ülkemizde birçok ünlü beyaz pantolon kombinini sıklıkla tercih etmektedir. Ülkemizdeki ünlüler arasında yer alan Hadise, Tuğba Büyüküstün vs… gibi ünlüler beyaz pantolon ile pudra, siyah, buz mavisi bluzlarla kullanmayı tercih etmişlerdir. Bu kombinde beyaz pantolon altına ayakkabı olarak ise stiletto ayakkabı tercih etiklerini görmekteyiz.

Foto Galeri:  Beyaz Pantolon Kombinleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler