Kadın Blogu

Beyaz Pantolon Kombinleri – Renklerle Uyumu

24.07.2019
132
Beyaz Pantolon Kombinleri – Renklerle Uyumu

Beyaz pantolon kombinleri özellikle yaz aylarında en çok kullanılan giyim kombinleri arasında yer almaktadır. Yaz sıcağının bunaltıcılığını bir nebze rahatlatan ve içimizi serinleten beyaz pantolon kombinleri hakkında bilinmesi gereken birçok tüyo vardır. Giyimde uyumlu renkler her renkte uygulandığı gibi beyaz pantolon kombinleri sırasında da uygulanmalıdır. Doğru tercihlerle daha şık ve cool pantolon kombinleri için yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Beyaz Pantolon Kombinleri

Beyaz hemen hemen her renkle uyum sağlayan bir renktir. Bu nedenle renk konusunda çok fazla sıkıntı çekmezsiniz. Size düşen sadece renkleri doğru orantıda kullanmaktır. Burada dikkat edeceğini konu hangi pantolon üzerine hangi üstü kullanacağınız olmalıdır.  Çünkü beyaz pantolon üzerine her renkte bluz, tişört ve gömlek uyar.

Beyaz Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

Çok çeşitli beyaz pantolon kombinler denilince ilk akla gelenler arasında askılı bir üst (bu siyah, kırmızı, mavi, beyaz, yeşil, gibi renklerden olabilir) Üst kıyafet rengini kendiniz ten renginize ve tarzınıza göre belirlemelisiniz.

Beyaz pantolon modelleri seçerken üst kıyafetinize göre ister kumaş, ister kot, ister yüksek bel, ister düşük bel, ister bol paça, ister dar paça, ister kemerli isterseniz de ekoseli modeller arasından seçimler yapabilirsiniz.

Giyim kombinleri yapılırken üst kıyafetler kullanılacağı zaman ten renginin dikkate alındığını biliyoruz. Beyaz pantolon modelleri kullanımı sırasında da bu detaya atlamadan kombin yapmalısınız. Seçeceğiniz üst kıyafet her halükarda beyaz pantolon ile uyum sağlayacaktır. Burada siz ten renginizi, saç renginizi dikkate almalı ve bu yönde tercihlerde bulunmalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Elbise Kombinleri

İşte detaylar…

Bol Paça Beyaz Pantolon Üzerine;

Bol paça beyaz pantolon üzerine doğru kombin parçası seçerseniz çok daha şık olursunuz. Bol paça pantolon üzerine gömlek, bluz, tişört giyebilirsiniz. Eğer kısa boylu iseniz giyeceğiniz üst kıyafetin etekleri mutlaka pantolonun içinde olmalıdır. Bu tüyo ile olduğundan daha uzun boylu görüneceksiniz. Tesettür beyaz pantolon kombinleri sırasında ise üst kıyafeti tunik şeklinde de kullanabilirsiniz.

Özellikle ilkbahar yaz aylarında bol paça beyaz pantolon ile kısa kollu gömlekler, sıfır kol veya askılı bluzlar ve tişörtler tercih etmeli bu kombinleri ise yazlık babet, stiletto, spor ayakkabısı ve ayağı terletmeyen ayakkabı modelleri ile rahat ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dar Paça Beyaz Pantolon Üzerine;

Dar paça beyaz pantolon kombini yaparken ise biraz daha dikkatli olmalısınız. Basenden aşağıya doğru daralan dar paça pantolonlar doğru üstlerle kullanılmadığı zaman hoş olmayan görünüm sunacaktır. Bu nedenle burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta genişten dara doğru gitmektir. Yani dar paça beyaz pantolon üzerine salaş üstler daha doğru seçim olacaktır.

Keten Beyaz Pantolon Üzerine;

Keten beyaz pantolon üzerine de hemen hemen her renk kullanılabilir. Keten beyaz pantolon üzerine tişört veya gömlek cool görünmeniz için yeterli olacaktır.

Özellikle yaz sıcaklarında tercihlerini rahat ve tiril tiril kombinlerden yana kullanmak isteyenler, bol paça keten pantolon modellerini askılı bluzlarla ya da gömleklerle tercih etmektedirler.

Keten beyaz pantolon üzerine yine beyaz bir gömlek kullanarak bu kombini kahverengi kemer ve kahverengi dolgu topuk sandalet ile kullanarak sade ve mükemmel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yırtık Beyaz Pantolon Üzerine;

Yırtık beyaz pantolon olarak boyfriend model tercih ediyorsanız üt kısmına salaş kesim gömlek, tişört, bluz kullanabilirsiniz. Salaş yırtık beyaz pantolon üzerine ise özellikle bel oyuntunuzu ortaya çıkartacak bluz veya gömlek kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Haki Elbise Kombinleri

Yüksek Bel Beyaz Pantolon Üzerine;

Yüksek bel beyaz pantolonlar da kendi içinde çeşitlere ayrılır. Örneğin; kısa yüksek bel, İspanyol paça yüksek bel vs…

Bu bağlamda vücut şekliniz müsaade ediyorsa kısa bluz tercih edebilirsiniz. Crop top bluz, crop top tişört gibi üst kıyafetlerle de yüksek bel pantolonları kombin ederek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Beyaz Pantolon Spor Ayakkabı Kombinleri

Beyaz pantolon kombinleri özellikle spor giyimde çok tercih edilen bir renktir. Bu nedenle beyaz pantolon altına spor ayakkabısı kullanacaksanız beyaz pantolonunuz kapri model veya dizleri yırtık modellerden oluşmalıdır. Beyaz pantolon spor tarz kombinleri için dar çapa pantolon ile spor ayakkabısı oldukça şık duracaktır.

Beyaz Pantolonun Türev Renkleri – Uyumlu Partner Renkler

Beyaz her renkle uyum sağlar demiştik. Giyimde renk uyumu beyaz da kolaylıkla yapılmaktadır. Beyaz renk kombinleri düşünmeden yapabilirsiniz. Biz yine de size beyaz ile uyumlu renkler diyerek belirtelim.

Beyaz renk bütün renklerle kolay uyum sağlar ancak modacılar tarafından en çok kullanılan ve beğenilen renkler ise aşağıda verilmiştir.

> Siyah

> Buz mavi

> Pembe

Kırmızı gibi renkler tüm moda tasarımcılarının tartışmasın uyum renkleridir.

Siyah Beyaz Pantolon Kombinleri

Siyah beyaz pantolon modeli özellikle yaz aylarında kullanılan etek pantolon ve bol paça pantolon modellerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Siyah beyaz pantolon üzerine kullanacağınız üst kıyafet ise beyaz ya da siyah olmalıdır.

Siyah beyaz pantolon kombinlerinde bir diğer seçenek ise beyaz pantolon üzerine siyah bluz, siyah gömlek, siyah tişört veya sweatshirt kullanılarak yapılan kombinlerdir.

Mavi Beyaz Pantolon Kombinleri;

Mavi beyaz pantolon kombinlerinde de siyah beyaz pantolon kombinleri ile aynı detaylara dikkat ederek kombinler yapabilirsiniz.

Mavi Jean beyaz pantolon modelleri ise spor giyim tarzı ve rahat giyim tarzı benimseyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sizde mavi beyaz Jean pantolon modelleri arasından seçimler yaparak şıklıkta herkesten bir adım önde olabilirsiniz.

Ünlülerin Beyaz Pantolon Kombinleri

Dünyada ve ülkemizde birçok ünlü beyaz pantolon kombinini sıklıkla tercih etmektedir. Ülkemizdeki ünlüler arasında yer alan Hadise, Tuğba Büyüküstün vs… gibi ünlüler beyaz pantolon ile pudra, siyah, buz mavisi bluzlarla kullanmayı tercih etmişlerdir. Bu kombinde beyaz pantolon altına ayakkabı olarak ise stiletto ayakkabı tercih etiklerini görmekteyiz.

Foto Galeri:  Beyaz Pantolon Kombinleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu