Kadın Blogu

Bayan Boyunluk Modelleri ve Yapılışları 2023-2024

21.11.2023
2.405
Bayan Boyunluk Modelleri ve Yapılışları 2023-2024

Bayan boyunluk modelleri kış aylarına girdiğimiz şu günlerde yeniden revaç haline geldi. Bu yazımızda kadın boyunluk modelleri ve yapılışları, gömlek yaka boyunluk, örme boyunluklar gibi pek çok boyunluk örnekleri hakkında konuşacağız.

Atkı şeklinde tasarımları ya da boyunluk şeklinde tasarımı ile şık bir kıyafet tamamlayıcısı olan bayan boyunluk modelleri; hem mağazalarda hazır olarak bulabileceğiniz hem de evde kendinizin yapabileceği aksesuar seçeneğidir.

Bayan boyunluk modelleri 2023

Kot kumaş, pamuklu, ipek, örgü, payetli, leopar desenli, taşlı ve daha pek çok model seçeneği ile aksesuar çekmecenizde yer verebileceğiniz boyunlukları, doğru parçalar ile birlikte günün her saati kullanabilirsiniz.

Gömlek Yaka Boyunluk Modelleri

Yaka şeklinde boyunluk modelleri

Gömlek yaka boyunluklar daha çok kazak altına tercih edilmekle birlikte, en fazla beyaz ve siyah modeller tercih edilmektedir.  Özellikle dantel boyunluklar şık giyimin önemli bir parçası haline gelebilmektedir.

Dantel Gömlek Yaka Boyunluk Modeli

Bayan boyunluk modelleri denince, akla ilk gelen tasarımlardan biri, yaka şeklinde boyunluklar oluyor. Yaka kısmında taş ve dantel işlemeleri ile evde kendinizin de yapabileceği bu tarz bir boyunluk modelini; klasik bir gömleğin ya da elbisenin tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz. Boncuk ve taş işlemeleri ile bu tarz bir boyunluğu evde kendiniz yapabilir ya da aksesuar mağazalarında bulabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Erkek Bebek Atkı Modelleri ve Yapılışları

Boyunluk Örgü Modelleri

Bayan boyunluk modelleri

Atkı şeklinde boyunluk modelleri, gün içerisinde kullanabileceğiniz; kış aylarında sizi soğuktan korurken şık bir aksesuar olarak kıyafetinizin tamamlayıcısı da olacak bir tasarımdır.

Bu tarz bir boyunluk modeli; pek çok giyim markasının atkı ve aksesuar bölümünde bulabileceğiniz seçenekler arasında yer alırken; evde kendinizin örebileceği aksesuar tasarımlarından da biridir. Boynunuza geçirebileceğiniz kolay ve pratik bir kullanıma sahip olan örgü boyunluk modellerini, kışın palto ve kabanların üzerinde de kullanabilirsiniz.

Kışlık boyunluk modelleri

Kırmızı rengi ile soğuk kış günlerinde giydiğiniz koyu renkli kıyafetler için şık bir tamamlayıcı olan bu kırmızı kışlık boyunluk, örgü tasarımı ile evinizde kendinizin örebileceği, hem pratik hem de ekonomik bir aksesuar seçeneği sunmaktadır. Bu tarz bir boyunluk modelini; aile bireylerine ya da arkadaşlarınıza hediye etmek için de örmeye başlayabilirsiniz.

Bayan yaka modelleri

Bayan boyunluk modelleri denince, genellikle akla ilk gelen örgü ve atkı şeklindeki tasarımlar olsa da; yaka şeklindeki bu tasarımlar da kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Bebek Hırka Modelleri ve Yapılışları - DEV Rehber

Boyunluk kalıplarını kendi zevkinize göre payetli, renkli ya da desenli olarak kaplayarak kullanabileceğiniz bu tarz yaka modellerini; kışlık kazaklarınızı, trikolarınızı, gömlek ve elbiselerinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. Şık tasarımı ile oldukça modern görünen bu yaka tasarımları, aynı zamanda evde yapabileceğiniz bayan boyunluk modelleri arasında da yer almaktadır.

Örgü boyunluk modelleri

2023-2024 Boyunluk Modelleri

Bu yıl şık ve kullanışlı modelleri birleştiriyoruz. Şık ve kullanışlı tasarımları ile kışın montlarınızla da pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bayan kışlık boyunluk modelleri; sevdiklerinize hediye etmek için de şık ve kullanışlı aksesuar seçenekleri arasında yer almaktadır. Doğum günü için arkadaşınıza kendi elinizle yaptığınız bir tasarımı hediye etmek isterseniz; pratik kullanımı ile bu tarz bir örgü boyunluk modelini tercih edebilirsiniz.

Kadın boyunluk modelleri

Kadın boyunluk modelleri

Boyunluk modelleri arasında farklı bir tasarım seçeneği arıyorsanız; düğmeli olarak kullanabileceğiniz ve üçgen şeklindeki formu ile oldukça şık görünen bu tarz bir boyunluk modelini tercih edebilirsiniz. Geniş örgüleri ile soğuktan korunmak yerine daha çok şık bir aksesuar olarak tercih edebileceğiniz bu model; ahşap düğmesi ile de boyunluğun dekoratif bir tamamlayıcısı olarak şık bir detaydır.

2023 – 2014 kış sezonunda kullanabileceğiniz örgü boyunluk modelleri ve kıyafetlerinizin tamamlayıcısı olarak kullanabileceğiniz farklı ve şık yaka tasarımlarından ilham almak isterseniz, aşağıda, galerimizde yer alan birbirinden güzel modellere de göz atmanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler