Kadın Blogu

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

13.10.2019
811
Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? Balkonlar evin en güzel alanı yapılabilecek olan yerlerdir. Ancak balkon dekorasyonu önemsenmeli ve balkon dekorasyonu üzerinde çalışılmalıdır. Eğer ki doğru tercihler yapılırsa mükemmel bir balkon dekorasyonu da yapılmış olacaktır. Peki, balkon dekorasyonu nasıl yapılır?

Bitkilerden Yardım Alın

Balkonunuza yalnızca oturup çay içeceğiniz bir alan olarak bakmamalısınız. Balkonunuzda keyiflenebilmeli, huzur bulmalısınız. Bunun için de en gerekli parçalar doğal olarak bitkiler ve çiçeklerdir. Balkonunuzun duvarları başta olmak üzere köşelerine, her yerine çiçekler ve bitkilerle dolu saksılar yerleştirebilirsiniz. Bu hem balkonunuzun mis kokularla kaplı olmasını sağlayacaktır. Hem de balkonunuzda doğal bir neşeyi hazırlamış olacaksınız. İrili ufaklı, renkli, sade, desenli sepetlere, saksılara konulmuş bitkiler ile doğadan bir parçayı balkonunuzda barındırmış olacaksınız

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Köşe Takımı Kullanışlı mı? Salonlarda Nasıl Daha Efektif Kullanılır?

Her Detaya Dikkat Edin

Balkon dekorasyonu belki de evimizde en az önemsediğimiz alandır. Ancak en çok önemsememiz gereken alanda balkonlardır. Balkon dekorasyonu yaparken her ayrıntıya ayrı ayrı dikkat etmeli ve seçimlerinizi ona göre yapmalısınız. En basitinden duvarlarınızın renkleriyle saksılarınızın hatta çiçeklerinizin rengi dahi uyum sağlamalıdır. Duvarlarınız krem, beyaz tonlarında olursa her renk saksı ve çiçek balkonunuzu harika bir görüntüye kavuşturacaktır. Ayrıca saksınızı dikeceğiniz çiçekle aynı renk seçmeniz ise ayrıca bir avantaj oluşturmaktadır.

Doğru Seçilmiş Bitkiler Olmasına Özen Gösterin

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? Seçeceğiniz bitkinin doğru olması da çok önemlidir.Yanlış seçilmiş bitkiler güzel bir ortamı oluşturmayacağı gibi dekorasyonunuzun zaman içinde can kaybetmesine de sebep olacaktır. Dekorasyonda bitki seçerken en başlıca dikkat etmeniz gereken seçeceğiniz bitkilerin ömürlerinin uzun olmasıdır. Ömürleri kısa olan çabuk solan bitkiler sizin balkonunuzun canını bir anda kaybetmesine sebep olacak ve yeniden düzenleme yapmanızı gerektirecektir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutfak Dolabı Renkleri - En Kullanışlı Renkler 2022

Oturulacak Alanları Unutmayın

Tabi ki balkon dekorasyonumuzu yalnızca süs olması için bu kadar uğraşmıyoruz. Balkon dekorasyonumuzu en iyi şekilde yapmamız gerekir ki balkonumuzda keyifli vakit geçirelim. Balkonda keyifli vakit geçirmek için ise kendinizin dinlenebileceği, çiçekleri seyredebileceği bir oturma alanı şart. Oturacak alan için sandalye tercih etmeniz yeteri kadar rahat bir tercih değildir. Ancak balkonunuzda sedirler ya da minderler kullanmanız hem daha nostaljik hem de daha rahat olacaktır.

Foto Galeri: Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler