Kadın Blogu

Asimetrik Saç Kesimi

18.07.2020
2.750
Asimetrik Saç Kesimi

Asimetrik saç kesimi son dönemlerde tercih edilen ve modern saçlar arasında yer alan saç modelleri arasında yer almaktadır. Asimetrik saç kesimi hakkında merak edilenleri ve asimetrik saç kesimlerini sizler için araştırdık.,

Asimetrik saç yuvarlak yüze, uzun yüze ve tombul yüze yakışan saç modelleri arasında yer almaktadır. Asimetrik saçlarla tüm dikkatleri üzerinize çekmek ve övgüler almak istiyorsanız detaylara göz atın lütfen.

Asimetrik Saç Kesimi

Asimetrik saç denilince ilk akla gelen saç modeli bob saçtır. Bob saç modelinde asimetrik saç modelini uygulatarak kuaförünüzden yeniden doğmuş gibi bambaşka biri olarak çıkabilirsiniz. Birde daha öncesinde uzun saçlara sahipseniz, bu olağan üstü değişime herkes çok şaşıracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kemik Rengi İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Asimetrik Saça örgü

Asimetrik saç kesiminde saçların bir tarafı kısa diğer tarafı uzun saç modeli akla gelmelidir. Asimetrik saç da kendi içinde çeşitliliğe sahiptir. Bazı bayanların asimetrik kısmı omuz kadar uzattığını minik bir tüyo olarak verelim.

Boyalı Asimetrik Saç

Farklı olmayı seviyorsanız asimetrik saçlara farklı renkler uygulayabilirsiniz. Saçların arka kısmını kısa kestirdikten sonra asimetrik kısıda yan örgü yaparak tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Söz dinlemeyen ve şekil almada zorlanan saçlarınız varsa asimetrik saç kesimleri ile rahat ve daha kolay şekil alan saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle kabaran ve canınızı sıkan kıvırcık saçlarınız varsa ilk fırsatta asimetrik saç modeli deneyin deriz.

Kıvırcık Asimetrik Saç

Yalancı asimetrik adı ile anılan bir tarafı sıfır, diğer tarafı ise dilediğiniz ölçüde uzun bırakabilirsiniz. Sıfır kestirdiğiniz yerlerde ise saçlara çiziklerle şekil vermek daha da dikkat çekici olmanızı sağlayacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kiremit Rengine Hangi Renk Uyar?

Asimetrik saçlarda perçem bırakabilir ve bıraktığınız perçenin boyunu siz tayin edebilirsiniz. Düz saç yapınız varsa perçem dışında asimetrik (yani uzun kısım) olarak bırakılan tarafta saçlara dalga veya kıvırcık şekil verebilirsiniz.

Önemli gün ve gecelerde asimetrik saça yaptığınız at kuyruğu şekli ile çok dah atraz ve modern bir görünüm kazanabilirsiniz.

Yine asimetrik kısma ıslak saç görünümü kazandırabilir veya tokalarla tutturabilirsiniz. Asimetrik saçlar hakkında daha fazla detay için derlediğimiz görselleri göz atabilirsiniz.

Foto Galeri: Asimetrik Saç Kimlere Yakışır?

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler