Kadın Blogu

Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Zamanın değişmesi ile birlikte popüler saç modelleri de zamanla birlikte değişiyor. Ancak perma saç modelleri hiçbir zaman değerini kaybetmiyor. Bunun başlıca nedenlerinden birisi de insanların hayatında değişiklik istemesi olarak değerlendirilebilir. Örneğin genel olarak kadınlar hayatlarında değişiklik istediklerinde ilk yapacakları değişiklik saç stillerini veya saç renklerini değiştirmek oluyor. Eğer düz saça sahipse de ilk akla gelen saç değişikliği saçlara perma yaptırmak oluyor. Biz de bu yazımıda perma saç modelleri ve fiyatları konusunu ele alacağız.

Perma Nedir ?

Perma, özetle saçların çeşitli kimyasallar kullanılarak kıvırcıklaştırılması işlemidir.

Uzun Saçlar İçin Perma Modelleri

 

Eğer düz saça sahipseniz ve kıvırcık saç modelleri veya dalgalı saç modellerine özeniyorsanız, yaptırmanız gereken şey kesinlikle permadır. Ancak unutmamamız gereken bir diğer husus, permanın saç sağlığınız için zararlı olduğudur. Bu nedenle çok sık perma yaptırmanız önerilmemektedir.  Perma hem uzun saçlar için hem de kısa saçlar için uygulanabilir. Yani saçım kısa, perma yaptırabilir miyim ? gibi bir düşünceniz olmasın. Burada önemli olan saçınıza uygun perma çeşidini seçmeniz olacaktır. Bu yazımızın tamamını okuduğunuzda ve perma modelleri fotoğraf galerimizi gezdiğinizde, bu seçimi yapmanız oldukça kolay olacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Okul İçin Kolay Saç Modelleri

Perma Ne Kadar Süre İle Dayanır?

Saçınızın durumuna güre permanın dayanma süresi değişkenlik gösterebilir. Örneğin ince ve dümdüz telli saçlarda daha kısa kalırken, dalgalı saçlarda perma çok daha kalıcı olabilmektedir. Bunun yanında yıkama alışkanlıklarınız da permanın süresine etki eden faktörler içerisinde sayılabilir. Ancak ortalama bir zaman vermemiz gerekirse perma 2 ila 5 süre ile dayanır.

Perma Saç Modelleri

Perma Saç

Perma Çeşitleri

İri dalgalı perma yani kalın perma ve ince perma olarak iki perma çeşidi var diyebiliriz. İri dalgalı permanın diğer adı su dalgası olarak bilinen perma türüdür. Eğer kısa veya ince saça sahipseniz ince perma yaptırmanız saçlarınızı daha dolgun gösterecektir. Uzun ve kalın telli saçlarda ise iri dalgalı perma yani kalın perma çok güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Perma çeşitleri tamamen permanın uygulanması aşamasında uygulanan teknik ve kullanılan bigudiler sayesinde saçınızın alacağı şekildir. İnce perma modeli için küçük ve ince bigudilere saçlarınız daha ince ve sık olarak sarılır, iri dalgalı yani su dalgası permada ise daha büyük bigudi ve daha gevşek sarım yapılmaktadır. Fotoğraf galerimizde hem iri dalgalı perma modelleri hem de ince perma modelleri bulunmaktadır. Siz de inceleyerek kendinize uygun modeli seçebilirsiniz.

Perma fiyatları

Her şeyde olduğu gibi perma fiyatları konusunda da bulunduğunuz lokasyon maalesef en önemli etkenlerden bir tanesi. Örneğin küçük bir il veya ilçede yaşıyorsanız 2018 yılı perma fiyatları 40 ila 200 TL arasında değişirken, büyükşehir veya merkezi bir yerde oturuyorsanız şayet perma fiyatları 250 TL ile 800 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Yani perma ne kadar ? sorusunun cevabını, yaşadığınız yer vermektedir. En kısa zamanda il ve ilçelere göre perma fiyatları konusunda araştırma yapıp sizi bilgilendireceğiz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dikkat Çeken Röfle Modelleri ve Fiyatları

Perma Saç Bakımı

Perma, güçlü kimyasal maddeler kullanılarak yapıldığından saçlarınızı zayıflatacaktır. Bu sebeple perma yaptırdıktan sonra saçlarınızın bakımına ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Permalı Saç Bakımı için kremler kullanabilir, saçlarınızı çok sık taramaktan kaçınabilirsiniz. Ayrıca perma yapılmış saçlar için kullanacağınız taraklar sık dişli değil, geniş dişli olmalıdır. Bunun yanında malum yaz sezonunda olduğumuz için eğer denize girecekseniz, sudaki tuz ve klorun yaptırdığınız permaya zarar vermemesi için bone kullanabilirsiniz.

Perma saç beni aşar, rengiyle mi oynasam diyenler için; 2018 Trend Saç RenkleriRöfle Modelleri

Saçı nasıl tarasam diyenler için; Günlük Saç Modelleri

Perma değilde balyaj mı yaptırsam diyenler için; Balyaj Modelleri

Perma Saç Modelleri


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuğçe dedi ki:

    Benim saçlarım biraz kısa, kısa saça perma nasıl durur emin olamıyorum, sizce yaptırmalı mıyım yoksa biraz daha bekleyeyim mi ?

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu