Kadın Blogu

Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

10.04.2022
6.727
Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Dikkat Çeken perma saç modelleri neler? Kalın perma, ince perma gibi çeşitleri neler? Kısa saçta perma nasıl durur gibi soruların cevabını bu makalede bulacağız.

Zamanın değişmesi ile birlikte popüler saç modelleri de zamanla birlikte değişiyor. Ancak perma saç modelleri hiçbir zaman değerini kaybetmiyor. Bunun başlıca nedenlerinden birisi de insanların hayatında değişiklik istemesi olarak değerlendirilebilir. Örneğin genel olarak kadınlar hayatlarında değişiklik istediklerinde ilk yapacakları değişiklik saç stillerini veya saç renklerini değiştirmek oluyor. Eğer düz saça sahipse de ilk akla gelen saç değişikliği saçlara perma yaptırmak oluyor. Biz de bu yazımıda perma saç modelleri ve fiyatları konusunu ele alacağız.

Perma Nedir ?

Perma, özetle saçların çeşitli kimyasallar kullanılarak kıvırcıklaştırılması işlemidir. Permanın bu kadar yüzeysel tanıtımdan sonra sizin için önemli konulara, yani kısa-uzun-kalın-ince perma saç modelleri ile permanın dayanıklığı ve çeşitliliği konularına değineceğiz.

Uzun Saçlar İçin Perma Modelleri

Permayı Kimler Kullanır?

Eğer düz saça sahipseniz ve kıvırcık saç modelleri veya dalgalı saç modellerine özeniyorsanız, yaptırmanız gereken şey kesinlikle permadır. Ancak unutmamamız gereken bir diğer husus, permanın saç sağlığınız için zararlı olduğudur. Bu nedenle çok sık perma yaptırmanız önerilmemektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Bakınız : Perma Modelleri

Kısa Saçta Perma Nasıl Durur ?

Perma hem uzun saçlar için hem de kısa saçlar için uygulanabilir. Yani saçım kısa, perma yaptırabilir miyim ? gibi bir düşünceniz olmasın. Burada önemli olan saçınıza uygun perma çeşidini seçmeniz olacaktır. Kısa saça özgü bir kaç perma modelini şu şekilde gösterebiliriz. Ayrıca bu konu ilerleyen günlerde tekrardan ele alınacağından sitemizin tabikini talep ederiz.

Perma Ne Kadar Süre İle Dayanır?

2022 Perma saç modelleri ne kadar önemli olsa da bizim için önemli olan bir diğer nokta da permanın özellikle su, nem, güneş gibi şartlarda ne kadar dayandığıdır. Ancak perma çevre şartlarının yanında saçınızın durumuna göre dayanma süresinde değişkenlik gösterebilir. Örneğin ince ve dümdüz telli saçlarda daha kısa kalırken, dalgalı saçlarda perma çok daha kalıcı olabilmektedir. Bunun yanında yıkama alışkanlıklarınız da permanın süresine etki eden faktörler içerisinde sayılabilir. Ancak ortalama bir zaman vermemiz gerekirse perma 2 ila 5saat  süre ile dayanır.

Perma Saç Modelleri

Perma Saç

Perma Çeşitleri

İri dalgalı perma yani kalın perma ve ince perma olarak iki perma çeşidi var diyebiliriz. İri dalgalı permanın diğer adı su dalgası olarak bilinen perma türüdür. Eğer kısa veya ince saça sahipseniz ince perma yaptırmanız saçlarınızı daha dolgun gösterecektir. Uzun ve kalın telli saçlarda ise iri dalgalı perma yani kalın perma çok güzel bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Perma çeşitleri tamamen permanın uygulanması aşamasında uygulanan teknik ve kullanılan bigudiler sayesinde saçınızın alacağı şekildir. İnce perma modeli için küçük ve ince bigudilere saçlarınız daha ince ve sık olarak sarılır, iri dalgalı yani su dalgası permada ise daha büyük bigudi ve daha gevşek sarım yapılmaktadır. Fotoğraf galerimizde hem iri dalgalı perma modelleri hem de ince perma modelleri bulunmaktadır. Siz de inceleyerek kendinize uygun modeli seçebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Balık Sırtı Nasıl Örülür?

Perma fiyatları 2022

Her şeyde olduğu gibi perma fiyatları konusunda da bulunduğunuz lokasyon maalesef en önemli etkenlerden bir tanesi. Örneğin küçük bir il veya ilçede yaşıyorsanız 2022 yılı perma fiyatları 40 ila 200 TL arasında değişirken, büyükşehir veya merkezi bir yerde oturuyorsanız şayet perma fiyatları 250 TL ile 800 TL arasında değişkenlik gösterebiliyor. Yani perma ne kadar ? sorusunun cevabını, yaşadığınız yer vermektedir. En kısa zamanda il ve ilçelere göre perma fiyatları konusunda araştırma yapıp sizi bilgilendireceğiz.

Perma Saç Bakımı

Perma, güçlü kimyasal maddeler kullanılarak yapıldığından saçlarınızı zayıflatacaktır. Bu sebeple perma yaptırdıktan sonra saçlarınızın bakımına ekstra özen göstermeniz gerekmektedir. Permalı Saç Bakımı için kremler kullanabilir, saçlarınızı çok sık taramaktan kaçınabilirsiniz. Ayrıca perma yapılmış saçlar için kullanacağınız taraklar sık dişli değil, geniş dişli olmalıdır. Bunun yanında malum yaz sezonunda olduğumuz için eğer denize girecekseniz, sudaki tuz ve klorun yaptırdığınız permaya zarar vermemesi için bone kullanabilirsiniz.

Perma Saç Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. Tuğçe dedi ki:

    Benim saçlarım biraz kısa, kısa saça perma nasıl durur emin olamıyorum, sizce yaptırmalı mıyım yoksa biraz daha bekleyeyim mi ?

    1. mine dedi ki:

      Kısa saça perma tabi ki de yapılabilir. araştırmalarımız neticesinde kısa saç perma modelleri hakkında çokca talep olduğunu keşfettik. önümüzdeki günlerle bu konu ile alakalı içerik sitemize eklenecektir. Aklınıza yatacak modeller için beklemede kalınız

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler