Kadın Blogu

2022 Örgülü Saç Modelleri – Yeni Örgüler

22.03.2022
2.799
2022 Örgülü Saç Modelleri – Yeni Örgüler

Örgülü saç modelleri bu yıl  kullanımı en pratik ve belki de modası hiç geçmeyen saç modellerinin başında gelmektedir. Küçük büyük demeden, her yaş grubundan kadının kullanabileceği bir saç modeli de olduğundan; bu yazıda vereceğimiz örnek modelleri bu yaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Peki, 2022 yaz sezonunda kullanabileceğiniz örgülü saç modelleri nelerdir? Aşağıda yer alan galerimizde, hem günlük hayatta hem de gece dışarı çıkarken kullanabileceğiniz örgülü saç modellerini bulabilirsiniz…

Saç Örgü Modelleri İçin Dikkat Edilecekler

Demek saçlarınızı örmeye karar verdiniz! Ne mükemmel bir seçim. Saçlarınızı örmeye karar verdiğinizde; örgüler kendinizi yalnızca iyi hissetmenizi sağlamaz; aynı zamanda sabah aynanın karşısında geçireceğiniz zamanı kısaltır ve yatağınızda daha fazla vakit geçirmenizi sağlar. Ayrıca, çok fazla bakım gerektirmezler ve tembeller için de harikadır. Ancak, sonucu görmeye başlamadan önce, özellikle de ilk kez yapıyorsanız; saç örgüsü yaparken dikkat etmeniz ve hatırlamanız gereken birkaç şey de vardır. Gelin isterseniz, bu noktalara birlikte bakalım…

2022 örgü saç modelleri

 

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omuzda Saç Modelleri: Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz En Şık Saç Modelleri

Saç Örmenin Püf Noktaları

1.Ne İstediğinizi İyi Belirleyin

Havalı örgüler istiyorsunuz. Peki ama hangileri? Saçlarınızı örmeye başlamadan önce, ne istediğinizi ve mevcut saçlarınızla hangi sonuçları alabileceğinizi belirlemelisiniz. Balıksırtı, yandan örgüler, taç örgüler, ağaç örgüler… Örgülü saç modelleri arasında sayısız seçenek vardır. Stiliniz için doğru modeli bulabilmek için, doğru modeli seçmeniz önemlidir.

2. Hazırlığınızı Yapın

Saçınızı örmeye başlamadan önce, yapacağınız model ve kullanacağınız malzemeler için hazırlığınızı önceden yapın. Eğer bu örgüyü iş yerinde kullanacaksanız ya da özel bir gün için yapıyorsanız, mutlaka öncesinde denemeler yapıp sizin için uygun bir model olup olmadığını belirleyin.

Ayrıca, saçınızı örmeden önce temiz olduğundan ve şekillendirmeden önce gerekli bakımı yaptığınızdan da emin olun. Bazı örgü modelleri, saç tellerinizi kırabilir. Bu nedenle, örgü yapmadan bir gece önce saçınıza bakım yapmayı da düşünebilirsiniz.

3. Saçlarınızı Uzatın

Özellikle de dalgalı ya da kıvırcık saçlarınız varsa, saç örgüsü yapmaya başlamadan önce saçlarınızı uzatmak çok işinize yarayacaktır. Başlamadan önce saçınızı düzleştirmeyi deneyebilirsiniz. Isı kullanmak istemiyorsanız; saçlarınızı nemlendirerek ve ardından basit bir örgü yaparak da kullanabilirsiniz.

4. Katlı Saçlar Ne Yapmalı?

Katlı bir saç kesiminiz varsa, saçlarınızı örmek zor olabilir. Saçlarınızı yıkadıktan sonraki an, saçlarınızı örmek daha kolay olabilir. Örgü kurumaya başlamadan önce, saç spreyi kullanmak size yardımcı olacaktır. Saçlarınızı yıkamadığınız bir günde yapacağınız bir örgü modeli arıyorsanız, dağınık örgü taç modellerini tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kumral Saç Rengi: Doğru Tonu Seçmek İçin İpuçları

5. Uzun Süre Kullanılacak Modeller

Dağınık saç örgüleri moda olsa da; daha uzun süreli kullanabileceğiniz bir örgü modeli arıyorsanız, balık sırtı gibi örgü modellerini deneyebilirsiniz. Ayrıca, bir ya da iki gün sonra saçınızı açıp, balıksırtının saçınızda yarattığı dalgalarla saçlarınızı kullanabilirsiniz.

Yandan Örgü Modelleri

Yandan örgülü saçlar özellikle genç kesimin en çok tercih ettiği saç trendleri arasında yer alır. Davetlerde de sıklıkla kullanılmakta olup, sevilen saç örgü örnekleri arasında yer alır.

Yandan Saç Örgüsü

Kısa Saç Örgü Modelleri

Saç örgülerinin en öne çıkan yönü uzun saça yapılmasıdır. Ancak özellikle balık sırtı gibi modeller kısa saça da uygulanabilmekte ve gayet güzel görülmektedir. Saç örgüsünde uzman bir kişiye kısa saçlarınıza bile örgü yaptırabilirsiniz.

Kısa Saç Örgüsü

Foto Galeri : 2022 Örgülü Saç Trendleri

2020 yazında da örgüler bizimle kalıyor! Hem kısa hem de uzun saçlar için farklı model seçenekleri ile mevcut varlığını sürdüren örgü modelleri arasında; yandan örgüler, dağınık örgüler ve balık sırtı modelleri ilk sırayı kapışıyor. Her zaman daha fresh ve canlı görünmenizi sağlayacak ve 2020 yazında da gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, kullanımı kolay, pratik ve havalı örgü modelleri arıyorsanız, aşağıda, galerimizde yer alan birbirinden güzel örgülü saç modellerinden ilham alabilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler