Kadın Blogu

Zarif Tektaş Pırlanta Yüzük Önerileri

16.11.2023
17
Zarif Tektaş Pırlanta Yüzük Önerileri

Yüzük, kadınların en çok kullandığı aksesuarlar arasında yer alır. Gerek gündelik yaşamda gerekse özel gün ve gecelerde çeşitli kombinlerin tamamlayıcısı olan bu takılar birbirinden farklı özelliklerde ve modellerde tasarlanır. Tektaş pırlanta yüzükler bu modeller arasında kendine önemli bir yer bulur.

Pırlantayı bu kadar değerli yapan elbette dünya üzerindeki rezervinin az olmasıdır. Kıymetini daima muhafaza edecek olan pırlantaya sahip olmak kişinin kendini özel hissetmesini sağlayabilir. Tektaş pırlanta yüzükler ise pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılır. Sevdiğinizi değerli hissettirmek, ona olan sevginizi ve aşkınızı ifade etmek için alabileceğiniz en anlamlı hediyelerden biri tektaş pırlanta yüzüktür. Yüzük seçiminde size yardımcı olması için derlediğimiz 5 farklı tektaş modeline göz atabilirsiniz.

Makdis Pırlanta 0.30 Karat Görünümlü Tektaş Yüzük

Tektaş yüzük modelleri arasında kaybolduysanız Makdis’in gözde ürünleri arasında yer alan 0.30 karat görünümlü tektaş yüzüğü alabileceğiniz en nahif hediye olacaktır. Beyaz, sarı  ya da rose gold altın kullanılarak üretilebilen ve 1,35 gram ağırlığa sahip olan bu yüzük, 0.03 karat değerindeki pırlantanın muazzam dokunuşuyla detaylandırılır. Yuvarlak kesimli, F-G renk aralığında ve SI berraklık derecesine sahip olan pırlanta sayesinde söz konusu yüzük apayrı bir ışıltıya ve çekiciliğe sahiptir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Makdis Pırlanta 0.16 Karat Tektaş Yüzük

Pırlanta tektaş önerileri arasında bulunan 0.16 karat tektaş yüzük farklı tasarımıyla dikkatleri üzerinde toplamayı başarır. Rose gold, sarı ve beyaz altın seçeneklerine sahip olan yüzük 14 ayardır ve 2,36 gram ağırlığa sahiptir. Yuvarlak kesimli, F-G renk aralığında, SI berraklık derecesinde ve 0.16 karat ağırlığında bulunan pırlantasıyla söz konusu yüzük diğerlerini geride bırakan farklı bir dizayn ile üretilir. Pırlantayı tutan dört uç kısmıyla bu yüzük daha hareketli bir görünüm barındırır.

Makdis Pırlanta 0.12 Karat Tektaş Yüzük

Daha parlak ve göz alıcı bir yüzük isterseniz 0.12 karat tektaş yüzük tam size göre bir seçim olacaktır. Tektaş yüzük önerileri içinde birden fazla taşla detaylandırılarak ışıltısı artırılan bu yüzük de diğerleri gibi son derece şık bir görünüme sahiptir. 14 ayar altından üretilen yüzüğün gramı 1,82 olarak belirtilir. Yuvarlak kesimli pırlanta taşın karat değeri ise 0.12’dir. Pırlantanın her iki tarafına konumlandırılan 8’er adet pırıltılı taş sayesinde bu yüzük canlı ve ilgi çekici olmayı başarır.

Makdis Pırlanta 0.33 Karat Oval Tektaş Yüzük

Yine bol ışıltılı bir yüzük olan 0.33 karat oval tektaş yüzük birden fazla pırlantasıyla göz kamaştırıcı niteliğe sahiptir. 14 ayar ve 1,69 gram ağırlığa sahip altından imal edilen yüzük birden fazla pırlanta kullanılmak suretiyle detaylandırılır. Toplam taş ağırlığı 0.33 karat olan ürünün oval kesimli bir adet büyük, yuvarlak kesimli 20 adet küçük pırlantası vardır. Bu taşların sağladığı parlaklık sayesinde yüzük çok daha dikkat çekici hale gelir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Hangi Yüz Tipine Hangi Burun Yakışır?

Makdis Pırlanta 0.32 Karat Tektaş Yüzük

Tektaş pırlanta yüzük önerileri içinde ilgi çekmeyi başaran bir diğer ürün 0.32 karat tektaş yüzüktür. Yine birden fazla pırlantasıyla büyüleyici bir görünüme sahip olan yüzüğün ayarı 14, gramı ise 1.57’dir. Tüm taşları yuvarlak kesimli bu yüzüğün pırlanta değeri toplamda 0.32 karat olarak ölçülür. Büyük pırlantanın etrafını çember biçiminde çevreleyen küçük pırlantalar yüzüğe sade bir şıklık kazandırır. Üstelik Makdis Pırlanta’da tüm tektaş yüzüklerin içine yazı yazdırma olanağınız da mevcuttur.

Yüzük modelleri kadar tektaş yüzük fiyatları pek çok kişinin merakını cezbeden bir husustur.  Çünkü pırlanta son derece değerli bir taştır. Bu ürünlerin fiyatlarını altının değişen fiyatıyla beraber pırlantanın karat değeri ve yüzüğün modeli belirler.

Pırlantada Montür Seçimi

Karat kadar yüzüklerin montür seçimi de önemlidir. Taşın yerleştirme biçimi olarak tanımlanabilen montürler taşın güzelliğini ön plana almada adeta bir başrol oyuncusudur.

Pırlanta yüzüklerde bulunan çerçeve, pırlantanın yerleştirildiği kısımdır. Bu metal çerçevenin tasarımının çok titiz olarak yapılması gereklidir. Metal çerçevenin tasarımı ise montür olarak tanımlanır.

Genellikle tırnaklı ve tırnaksız montürler kullanılır. Oldukça fazla olarak pırlanta montür çeşitleri, pırlanta tasarımlarına göre farklılık gösterir.

İnce tırnaklı montürlerde, pırlanta ince tırnaklar tarafından tutulur ve böylelikle pırlantanın gerçek görünümü ortaya çıkar. Kalın tırnaklı montürlerde ise pırlanta olduğundan daha büyük görünür.

Kalın tırnaklı montürlerdeki badem tırnak kesimi de oldukça tercih edilir. Badem tırnak yüzüklerde, pırlantalar olduğundan daha büyük gözükür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler