Kadın Blogu

Siyah Elbise Saç Modelleri

24.07.2019
2.061
Siyah Elbise Saç Modelleri

Doğum günü partileri, mezuniyet partileri, düğün ve nişan, açılış partisi, şık bir akşam yemeği özel bir organizasyon ya da herhangi bir ortamda, kadınların belki de en çok tercih ettikleri elbise renklerinin başında siyah gelmektedir. Zarafeti ve şıklığı ile bilinen siyah, abiye markalarının koleksiyonlarında da en çok yer tutan renktir.

Her kadının gardırobunda olması gereken parçalardan biri olan siyah elbise ve siyah abiyeler, pek çok durumda kurtarıcı da olabilir. Sade, düz siyah bir elbise, doğru parçalar ile eşlenerek ve doğru bir saç modeli ile tamamlanarak hemen her ortama uyum sağlayacak bir kombine dönüşebilir. Bu nedenle, siyah bir elbiseyi nasıl bir saç modeli ile tamamladığınız da oldukça önemlidir. Kısa, uzun ya da midi boy fark etmeden, her bir siyah elbisenin tarzına ve sizin de tarzınıza ve saç stilinize uygun bir saç modeli tercih etmeniz gerekir.

Siyah elbise saç modelleri konusunda seçenekler sonsuz olsa da, az önce de söylediğimiz gibi elbisenin tarzı ve sizin saçlarınız çok önemli iki kriter. Karar vermekte zorlanıyorsanız, gelin isterseniz siyah elbise için saç modelleri konusunda kimler nasıl tercihler yapmış birlikte göz atalım ve ardından sizi, sizler için hazırladığımız önerilerden oluşan galerimizle baş başa bırakalım…

Siyah Abiye Üzerine Saç Modelleri

Siyah bir abiye seçimi yapacağınız zaman, onu tamamlayacak saç ve makyajı da önceden belirlemeniz işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Dumanlı bir göz makyajı mı yoksa siyahın önün geçecek ve görünümünüzü renklendirecek ışıltılı bir göz makyajı mı tercih edeceksiniz?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Siyah abiye için saç modelleri

Her saç modelinin her elbiseye uygun olmadığını biliyoruz. Ama, omuz dekolteli gibi elbiseler söz konusu olduğunda, dekoltenin ön plana çıkabilmesi adına, seçmeniz gereken bazı saç modelleri vardır ve topuz da onlardan biridir. Omuz dekolteli siyah abiye saç modelleri için çok uygun bir seçenek olan sade ve şık bir topuz, her ortam için her zaman kurtarıcı bir seçim olacaktır.

Siyah elbiseye uygun saç modelleri

Siyahın etkisini güçlendirecek iddialı ve sofistike bir saç modeline ihtiyacınız varsa, Blake Lively’nin yaptığı gibi siz de Fransız etkileri taşıyan hareketli bir saç modelini tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın bir kısmını yan tarafa alıp, kalan tutamları geriye doğru atarak, elbisenizin dekoltesini de kapatmamış olacaksınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Toplu Saç Modelleri

Siyah abiye için saç modelleri

Uzun saçlarınız varsa, siyah abiyenizi tamamlamak için kesinlikle onların güçlü etkisinden yararlanmanızı öneririz. Eğer, taş işlemeleri ya da derin dekolteler gibi detaylar ile çok dikkat çekici bir elbise seçimi yapmadıysanız, doğru bir saç modeli ile gecenin en dikkat çekici kadınına dönüşebilirsiniz. Tepeden toplanmış ve gerisi açıkta bırakılmış uzun dalgalı saçlar, bu tarz omzu açık bir siyah abiye için harika bir seçim gibi görünüyor.

Abiye için kaküllü saç modelleri

Kakülleriniz varsa, onları kullanma zamanı! Günlük hayatta severek kullandığınız kakülleriniz, davet ve partiler için sizi zorluyor olabilir. Ancak, doğru seçimler yaparak kaküllerinizin altında harika görünmeyi başarabilirsiniz. Tepeden topuz yapılmış ve kaküllerin modern görünümünden yararlanıldığı bu saç modeline bir şans vermenizi öneririz.

Siyah Elbise Saç Modelleri Örnekleri

Siyah elbise giyen kadınların kullandıkları saç modelleri konusunda daha fazla ilham almaya ihtiyacınız varsa, farklı tasarımlara sahip elbiselerde kadınların kullandıkları saç modellerini sizler için derledik. İşte, 15 farklı örnekle siyah elbise saç modelleri!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis