Kadın Blogu

Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler

26.03.2020
969
Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler

Mint yeşili ile uyumlu renkler; sonbahar kış döneminde daha çok kullanılan mint yeşili kombinler ile daha da dikkat çekici görünmek elinizde. Mint yeşili sade, soft ve narin bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle günlük kombinlerde ve ofis kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yeşil tonları arasında her yaşa hitap eden bir ton olan mit yeşili ile uyumlu renkleri bilmiyorsanız az sonra tüm detayları görecesiniz.

Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler

Mint yeşili ile girdiğiniz ortamda hemen fark edilirsiniz. Mint yeşili birçok renkle uyum sağlamaktadır. Gelin şimdi birlikte mint yeşiline yakışan renkleri görelim.

Minte yakışan renkler

 • Siyah
 • Beyaz
 • Pudra
 • Gri
 • Pembe
 • Krem
 • Kahverengi
 • Ekru
 • Vizon
 • Somon
 • Lacivert olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak ten renginiz ile uyumlu kombinler yapabilirsiniz.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Beyaz Elbise Altına Ayakkabı

Mint Yeşili Kahverengi Uyumu

Mint yeşili elbise modellerinde, ikili takım kombinlerde, gömlek ve etek kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kahverengiyi mint yeşili elbise kombininde elbise altına ayakkabı olarak kullanabilirsiniz. Kahverengiyi mint gömlek altına pantolon, mint elbise üstüne ceket, mint yeşili ikili takımlarda çanta ve ayakkabı olarak kullanabilirsiniz.

Mint Yeşili Beyaz Uyumu

Mint yeşili ile en sık kullanılan renkler arasında beyaz gelmektedir. Özellikle yaz kombinlerinde mint ile beyazı bir arada kullanarak daha duru ve göz alıcı kombinler yapabilirisiniz. Abiye kombinlerinde de mint beyaz karışımı abiye modelleri ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Mint yeşili ten renginiz ile uyumlu değilse beyaz kıyafeti üst kombin olarak mint yeşili kıyafeti alt kombin parçası olarak kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Elbise Spor Ayakkabı Kombinleri

Mint Yeşili Siyah Uyumu

Mint yeşili ile ağır, vakar ve bir o kadar da zengin duruşlu kombinler yapmak istiyorsanız mint yeşili ile siyahı bir arada kullanmayı düşünmelisiniz. Mint yeşili siyah uyumu ile sonbahar kış kombinleri daha anlamlı ve daha şık olacaktır

Mint yeşili ile uyumlu renk

Mint Yeşili Gri, Uyumu

Mint yeşili tek başına kullanıldığı zaman parlak ve göz yoran bir etkiye sahiptir. Bu nedenle mint yeşiliyle kombin edilen renk son derece önemlidir. Mint yeşilinin parlaklığını ve göz yoran ifadesini kıran renklerle kombin etmek siz hem daha şık gösterecek, hem de daha naif görünmenizi sağlayacaktır.

Aşağıda mint yeşiline yakışan renklerden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu