Kadın Blogu

Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler

25.01.2021
9.195
Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler

Mint yeşili ile uyumlu renkler; sonbahar kış döneminde daha çok kullanılan mint yeşili kombinler ile daha da dikkat çekici görünmek elinizde. Mint yeşili sade, soft ve narin bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle günlük kombinlerde ve ofis kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yeşil tonları arasında her yaşa hitap eden bir ton olan mit yeşili ile uyumlu renkleri bilmiyorsanız az sonra tüm detayları görecesiniz.

Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler

Mint yeşili rengi ile uyumlu renkler kullanılarak yapılan kombinler de mint yeşili rengini ten renginiz taşımıyorsa mint rengi minimum düzeyde kullanılmalı veya üçüncü bir renk ile birlikte kullanılmalıdır.

Mint rengine hangi renk uyar

Mint yeşili aşırı parlak ve dikkat çekici bir renk olduğu için her ten rengi ile uyum yakalamaya verilir. Günümüzde kombinlerde mint rengine hangi renk uyar sorusundan ziyade nil yeşili rengi olarak hangi tonu kullanmalıyım sorusu daha çok akla gelmektedir. Ten renklerine göre hangi tonunu kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Eğer ten renginiz ile yeşilin tüm tonları uyumluysa, sıkıntısız bir şekilde kombinlerinizde mint yeşilinin tüm tonlarında yer verebilirsiniz. Ancak biz size hemen hemen her ten rengi ile uyum sağlayabilen mint yeşilinin en açık ve soft tonunu öneriyoruz. Bu şekilde mint yeşili hangi renkle kombinlenir sorusunun cevabı da işini daha kolay ve daha dikkat çekici olacaktır.

Mint yeşili ile girdiğiniz ortamda hemen fark edilirsiniz. Mint yeşili birçok renkle uyum sağlamaktadır. Gelin şimdi birlikte mint yeşiline yakışan renkleri görelim.

Minte yakışan renkler

 • Siyah
 • Beyaz
 • Pudra
 • Gri
 • Pembe
 • Krem
 • Kahverengi
 • Ekru
 • Vizon
 • Somon
 • Lacivert olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renkleri kullanarak ten renginiz ile uyumlu kombinler yapabilirsiniz.

Mint Yeşili Kahverengi Uyumu

Mint yeşili elbise modellerinde, ikili takım kombinlerde, gömlek ve etek kombinlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kahverengiyi mint yeşili elbise kombininde elbise altına ayakkabı olarak kullanabilirsiniz. Kahverengiyi mint gömlek altına pantolon, mint elbise üstüne ceket, mint yeşili ikili takımlarda çanta ve ayakkabı olarak kullanabilirsiniz.

Mint Yeşili Beyaz Uyumu

Mint yeşili ile en sık kullanılan renkler arasında beyaz gelmektedir. Özellikle yaz kombinlerinde mint ile beyazı bir arada kullanarak daha duru ve göz alıcı kombinler yapabilirisiniz. Abiye kombinlerinde de mint beyaz karışımı abiye modelleri ile şıklığı yakalayabilirsiniz.

Mint yeşili ile uyumlu renkler

Mint yeşili ten renginiz ile uyumlu değilse beyaz kıyafeti üst kombin olarak mint yeşili kıyafeti alt kombin parçası olarak kullanabilirsiniz.

Mint Yeşili Siyah Uyumu

Mint yeşili ile ağır, vakar ve bir o kadar da zengin duruşlu kombinler yapmak istiyorsanız mint yeşili ile siyahı bir arada kullanmayı düşünmelisiniz. Mint yeşili siyah uyumu ile sonbahar kış kombinleri daha anlamlı ve daha şık olacaktır

Mint yeşili ile uyumlu renk

Mint yeşil rengine hangi renk uyar sorusu bünyesinde en çok kullanılan renklerden biridir siyahtır. Özellikle mint yeşili nin parlaklığını kırmak isteyenler mint yeşili ile siyahı birlikte kullanarak daha kombinler yapabilirler.

Sezon trendlerine bakıldığı zaman ünlü modacıların tasarladığı mint yeşili koleksiyonlarda siyah ve beyaz’ın en baskın olarak kullanılan renk olduğunu görmekteyiz.

Mint Yeşili Gri, Uyumu

Mint yeşili tek başına kullanıldığı zaman parlak ve göz yoran bir etkiye sahiptir. Bu nedenle mint yeşiliyle kombin edilen renk son derece önemlidir. Mint yeşilinin parlaklığını ve göz yoran ifadesini kıran renklerle kombin etmek siz hem daha şık gösterecek, hem de daha naif görünmenizi sağlayacaktır.

Mint Yeşili Pembe İle Uyumu

Özellikle çocuk, genç kız ve orta yaşa yakın kombinlerde mint yeşili ile pembenin çok tercih edildiği dikkat çekmektedir. Mint yeşili kendisini toz pembe ile birlikte sergilemekten inanılmaz derecede hoşlanmaktadır.

Mint yeşili rengi

Mint yeşili pembe uyumu inanılmaz derecede ışık dikkat çekici kombinlere imza atmaktadır. Mint yeşili ile pembenin en açık tonunun kullanılması bu iki renkle birlikte beyazı da yer verilmesi kombinlerinizin daha görünmesine neden olmaktadır.

Ne diyeyim şimdi be toz pembe ile yapılan kombinler e değinecek olursak özellikle pantolon gömlek, pantolon tişört, etek gömlek, elbiseye şal veya elbise çanta pantolon gömlek ve ceket gibi kombinler yapabiliriz.

Pantolon gömlek kombinine bir örnek vermek istiyor. Beyaz pantolon toz pembe gömlek üzerinden bir kullanırsanız mükemmel bir görünüm sana bilirsiniz. Tabii bu tür açık şube soft renklerle kombin yapıldığı zaman saç renginizin önemi de ortaya çıkmaktadır.

Özellikle yazlık kombinler de saç renginizin de doğal renklerden seçilmesi ne zaman en doğru tercih olacaktır.

Aşağıda mint yeşiline yakışan renklerden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Mint Yeşili İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Beyaz Kıyafet Kombinleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu