Kadın Blogu

Lacivert İle Uyumlu Renkler

30.01.2021
8.433
Lacivert İle Uyumlu Renkler

Lacivert ile uyumlu renkler; giyim kombinlerinde en çok kullanılan renkler arasında olan lacivert  her alanda ve her tarzda kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Kombinlerde daimi başarı, şıklık ve otorite arıyorsanız lacivert kıyafet kombinleri yapabilirsiniz. Bugün hep birlikte lacivert kombinlerin daha şık ve göz alıcı olması için lacivert ile uyumlu renklerden bahsetmek istiyoruz.

Lacivert İle Uyumlu Renkler

Lacivert erkek ve bayan kombinlerinde en çok kullanılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda laciverte uyumlu renklerin iyi bilinmesi daha tarz ve daha şık kombinler yapmanıza neden olacaktır.

Lacivert de siyah ve beyaz gibi birçok renkler uyum sağlamaktadır. Hatta hemen hemen her renkle uyum sağladığını da diyebiliriz. Öyle ki beyazdan kahverengiye, siyahtan yeşile, sarıdan mora, pembeden maviye, kırmızıdan lilaya, bordodan griye kadar birçok renkle mükemmel uyum yakalamaktadır.

Lacivert ile uyumlu renk

Lacivert ile uyum sağlayan renklerden olan mavi lacivert ile en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır.

Yazlık kombinler de ise lacivert ile birlikte beyaz, limon sarı, açık gri, pembe, açık yeşil, mint yeşili, pudra rengi, ekru renk, saman rengi, nude renk, somon rengi gibi açık renkleri kullanmanızı öneririz.

Laciverte yakışan renkler arasında olan bu renkleri yaz ve kış kombinlerinizde kullanabilirsiniz. Lacivert renk kombinleri her tarzda, her yaşta ve her türlü ortamda kullanılmaktadır.

Laciverte yakışan renkler ile yapılan kombinler ikili ve üçlü kombinler olarak karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz baştan aşağı lacivert kombin yaparak farklı bir renkte aksesuar kullanabilirsiniz. Lacivert pantolon, lacivert gömlek, lacivert ayakkabı, siyah kemer gibidir.

Lacivert ile uyumlu renkler

Dilerseniz de laciverte uyumlu renkler kullanılarak kombinler yapabilirsiniz. Lacivert kombin yapımında laciverti odak noktası olarak kullanabileceğiniz gibi kombinlerde genel dağılım ile de kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mavi Pantolon Kombinleri Erkek

Laciverte yakışan renkler kullanılırken ten rengi uyumu asla atlanmaması gereken bir detaydır. Zira lacivertin tonları tüm ten renkleri ile uyum sağlamaktadır. İşte tam da bu noktada laciverte uyan renkler üst kombin parçası olarak tercih edilmelidir.

Lacivert Hangi Renklerle Kombin Edilir?

Kırmızı, siyah, beyaz, pembe, mor, sarı, yeşil, gri, vizon rengi, krem, mavi, bej, ekru ve nude gibi renkleri lacivert kombinlerde kullanabilirsiniz.

Lacivert renk kombinleri

Lacivert İle Uyumlu Yaz Kombinleri

Lacivert yaz kombinleri yaparken açık renkleri kullanmalısınız. Beyaz, bej, ekru, somon rengi, pembe gibi açık renkleri kullanarak lacivert kombinler yapabilirsiniz. Lacivert kombinleri yaparken mat ve koyu renklerde kombin yapılırsa parlak ve canlı renklerde aksesuar veya şal, yelek, fuar, ayakkabı gibi üçüncü rengi de kombine dahil edebilirsiniz.

Lacivert ile kombin yaparken lacivert beyaz uyumu, lacivert yeşil uyumu, lacivert mor uyumu, lacivert kırmızı uyumu gibi bütün renkleri giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Lacivert renk uyumu

 

Lacivert Siyah Kombin

Lacivertin kendi içerisinde tonlamaları mevcuttur. Ton sür ton kombin yaparken bu renkleri kullanabilirsiniz. Lacivert kombinleri ton sür ton havası katan bunu yaparken de kombine derinlik kazandıran bir diğer renk de siyahtır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Lila Rengi İle Uyumlu Renkler

Lacivert siyah uyumundan yararlanarak her yaşta dikkat çekici ve etkili kombinler yapabilirsiniz. 7’den 77’ye kadar lacivert siyah uyumu rahatlıkla kullanılabilir

Lacivert Kış Kombinleri

Lacivertle yapılan kış kombinlerinde siyah, bordo, gri, hardal sarısı, vizon rengi ve bej gibi renkler kullanılmaktadır.

Lacivert kış kombinlerinde genelde dış giyim parçası olarak kullanılmaktadır. Oysaki lacivert renk pantolondan elbiseye, etekten feraceye, aksesuardan ayakkabıya kadar her alanda kullanılabilecek bir renktir.

Kadın ve erkek gardırobunda olması gereken renkleri başında siyah ilk sıradadır. Sizde  zamansız şıklığın adresi olabilecek kombinler için dolabınızda siyah renk birkaç kombin parçası bulundurmalısınız.

Kış kombinlerinde lacivert ile birlikte  gri, taba rengi, vizon rengi, camel renkler, bordo, kahverengi, siyah, hardal sarısı, füme rengi  ve mavinin pastel tonlarını kullanmanızı öneririz.

Laciverte uyumlu renkler

Bu renkleri kullanırken eşit olarak kullanılmalıdır. Zira lacivertin ağır basması beraber indir kullanılacak rengin minimal düzeyde olması kombinde dengesizliğe neden olacaktır. Kış mevsiminin hasretini kırmak için bu renkleri eşit olarak kullanmak daha doğru ve etkili kombin yapımına neden olacaktır.

Yazlık kombinler de ise lacivert ile birlikte beyaz, limon sarı, açık gri, pembe, açık yeşil, mint yeşili, pudra rengi, ekru renk, saman rengi, nude renk, somon rengi gibi açık renkleri kullanmanızı öneririz.

Lacivert ile uyumlu renkleri kullanarak tesettür kombinleri de yapabilirsiniz. Lacivert tesettür kombinlerinde genelde mat renkler kullanılmaktadır. Bu doğrultuda kırmızı, sarı, yeşil, mavi, gri, ve fuşya gibi renklerde şal kullanabilirsiniz.

Aşağıda sezonun trendlerinden seçilen ve lacivert ile uyumlu renkler doğrultusunda yapılan kombinlerden derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

 Foto Galeri: Lacivertle Uyumlu Renkler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu