Kadın Blogu

Göbekli Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Zayıf Gösteren Kombinler

16.12.2020
5.372
Göbekli Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Zayıf Gösteren Kombinler

Göbekli Kadınlar Nasıl Giyinmeli? Zayıf Gösteren Kombinler ve daha fazlası

Göbeğimiz bizim için gün geçtikçe o kadar büyük bir sorun haline gelmiş durumda ki üstelik kurtulması da oldukça zor. Kullandığımız giysilerden kendini gösteriyor olması da cabası. Kıyafetlerimizle göbek gizlemenin yollarını biliyor musunuz? Peki, size vereceğimiz altın değerinde öneriler ile göbeği kıyafet ile kapatma konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Tüm gün bütün mağazaları gezdikten sonra elbette göbeğinizi kapatacak tek bir tane kıyafet bulamamanın ne kadar zor olduğunu eminim ki hepimiz biliyoruz. Üstelik birçok kadın da aynı dertten mustarip fakat üzülmenize hiç gerek yok göbek gizleme yollarını size aktarmak için buradayız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kilolu Erkek Kombinleri

İç Çamaşırları

Öncelikle doğru sütyen seçimi oldukça önemlidir. Gevşek ya da sarkma yapan sütyenlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum ve öyle sütyenleriniz varsa eğer hemen kurtulmalısınız. Yüksek ve göğüslerinizi dik tutabilecek seçimler yapın mutlaka.

Korseler

Korseler göbeği gizleme konusunda en çok kullanılan çamaşırlardan biridir. Öncelikle şunu söylemeliyim ki korse seçiminizi kesinlikle mevsime göre yapın. Yaz aylarında çok kalın korselerle rahat etmeniz zor olacak. Aynı zamanda aşırı sıkan korseler de yanlardan etlerinizin çıkmasına neden olabilir. Özellikle tek renk olan ve dar olan kıyafetlerde kendilerini belli eder.

Duruşunuza Dikkat Edin!

Göbeğinizin yok olmasını sağlamak için sadece kıyafet tercihleri yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda duruşunuza da dikkat etmeniz en önemli etkenlerden biridir. Oturuyor ya da ayakta duruyor olmanız fark etmez mutlaka omurganız sabit kalmalıdır. Kötü duruş pozisyonları sarkmalara neden olabilmekte ve karın kaslarının gevşemesine sebep olabilmektedir.

Göbek Saklayan kıyafetler

Doğru Giysiler Alın

Göbekli kadınlar nasıl giyinmeli diye sorulduğunda mutlaka doğru kıyafetlerin seçimi en önemli faktörlerden biri. Evet, rahat etmek herkes için oldukça önemlidir fakat siz de göbeğinizden kurtulmak istiyorsanız vücut şeklinize uyan kıyafetlerden şaşmamanız gerekiyor. Dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştırmaya yarayacak kıyafetler giymelisiniz. Dar ve yine tek renk giysiler sizin için asla uygun olmayacaktır.

Zayıf Görünmenize Yardımcı Olacak Renkler ve Kumaşlar Seçin

Renkler ve kumaşlar bu konuda çok daha fazla öneme sahip bizler için. Akıcı, salaş ve desenli kumaşları tercih edebilirsiniz elbette. Aynı zamanda yatay desenlerin aksine dikey desenleri tercih edebilirsiniz. Çok ince dokulu saten tarzı kumaşlardan mutlaka uzak durun. Renk olarak ise kesinlikle koyu renkler işinizi görecektir fakat beyaz ve beyaza yakın renkler seçmemeye özen göstermelisiniz.

göbek gizleyen elbise modelleri

Odak Noktasını Değiştirin

Uzun tunik tarzı ya da pelerinli kıyafetler sizler için adeta kurtarıcı niteliğinde olacaktır. Aynı zamanda vücudunuzda odağı beğendiğiniz başka bir bölgenize kaydırın. Yüksek ayakkabılar kullanmanız demek daha uzun görünmenize böylelikle daha fit görünüm elde etmenize yardımcı olabilirler.

Dar Elbiselerden Uzak Durun

Göbek bölgenizde bulunan ya da tüm vücudunuzdaki yağı gizlemek için yapmanız gereken en önemli husus ise dar ve vücudu saran elbiselerden uzak durmak olmalıdır.

Göbek Gizleyen Kıyafetler ve Kombinler

Göbekleriniz gizleyen kıyafetler ve elbise modelleri gibi bunların yanında kesinlikle tarz giyinmek de herkes için önem arz ediyordur. Bu konuda size şu şekilde yardımcı olalım;

Üst gruplar için tercih edeceğiniz fırfırlı kıyafetler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Fırfırlar göbeğinizi gizleme konusunda yardımcı olur ve böylece göbeği odak noktasının dışına atar. Aynı zamanda sizlere daha şık bir görünüm sağlar. Dikey desenli kıyafetler vücudunuzu olduğundan çok daha uzun gösterecektir. Gömlek, elbise ya da pantolon seçerken bu yüzden mutlaka dikey çizgileri kullanın. Pileli etekler gibi düz üstler de tercih edebilirsiniz ve çok dar olmayan yüksek bel pileli etekler hem göbeğinizi kapatacak hem de sizi bir beden küçük gösterecektir. Bu size çok daha yumuşak bir görünüm kazandıracak.

Göbekli Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?

Ne tür bir şekil olursa olsun sizin için A-Line elbiseler her zaman iyi bir seçim olacak bunun yanında Trapez elbiseler ve düz kesim elbiseler, Kılıf Elbiseler, Asimetrik kesim ile Kimono elbiseler ve modelleri kesinlikle en doğru tercihler olacaktır.

Şimdi sıra kendiniz için uygun olan kıyafetleri seçmek alışverişe çıkmakta. En güzel tercihleri bu doğrultuda yapabilirsiniz. Sizin de göbek gizleme konusunda fikirleriniz varsa eğer mutlaka yorum olarak bekliyoruz.

Foto Galeri : Göbek Saklayan Kıyafetler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler