Kadın Blogu

Evde Topuz Nasıl Yapılır?

Evde Topuz Nasıl Yapılır?

Ev topuzu nasıl yapılır başlıklı yazımızda evde topuz yapımı, evde salaş topuz yapımı, evde ensede topuz yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Evde topuz yapımı deyip de geçmemeniz lazım. Ev topuzlarının öyle bir tılsımı var ki çoğu zaman kuaförde saatlerde uğraşılıp yapılan topuzlardan daha şık gösterir sizi. Evde kolay topuz yapım ile siz de daha dikkat çekici olmak istemez misiniz?

Evde Topuz Nasıl Yapılır?

Evde çok daha kolay, şık ve dikkat çekici saç topuzu yapmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz. Minik ip uçları ile kolay topuz yapımı resimli anlatım ile topuz yapmaya hazır mısınız?

evde basit topuz yapımı

Evde Dağınık Topuz Yapımı

Ev topuzu neden bu kadar gösterişli ve tarz oluyor hiç düşündünüz mü? Nedenini biz söyleyelim. Ev topuzu bohem tarzı ile yapılmaktadır. Günümüzde kuaförlerde bile ev topuzuna benzeyen topuz modelleri daha sık tercih edilmektedir. Dağınık ev topuz da bu modellerden biridir. Saçlarınız aynaya bakmadan bile tepede toplayarak topuz şekli verin. İşte bu kadar. Kolay ev topuzunuz hazır bile:)

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kayık Yaka Elbiseye Saç Modelleri Nelerdir?

Evde Ensede Topuz Yapımı

Ev topuzu ile kişi saçlarını umursamıyor gibi görünse de bu böyle değildir. Birçok kişiye saçlar evde alelade toplanarak topuz yapılmıştır. Ancak ne kadar kolay ve rastgele yapılırsa yapılsın şık durmaktadır. Evde ensede topuz yapımı da böyledir. Rastgele yapsanız da abiye topuzu kadar şık durmaktadır:)

Ense topuz için saçlar ensenin hemen üstünden burgu yaparak toplanır. Ardından topuz şekli verilerek tel tokalarla sıkıca tutturulur. Bu işlem ister alttan topuz olarak uygulanır, ister yandan topuz olarak. Evde topuz yapımının birçok versiyonunda birisi olan ensede topuz kısa saçlarda biraz zor olabilir. Ancak orta uzunlukta saçlarda ve uzun saçlarda çok daha kolay ve dikkat çekici olmaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2022 Örgülü Saç Modelleri - Yeni Örgüler

evde dağınık topuz yapımı

Evde Salaş Topuzu

Ev topuzu olarak karşımıza çıkan saç modellerinde biri de salaş topuz modelidir. Salaş topuzda saçlarınızın uzun veya kısa olmasına, saçlarınızı sıkı toplamanıza gerek yoktur. Basit bir işlemle salaş topuz yaparak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Foto Galeri: Evde Topuz Yapmak

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler