Kadın Blogu

Erkek Giyim Tarzları

19.05.2020
3.409
Erkek Giyim Tarzları

Moda kavramı günden güne en az kadınlar kadar erkekler için de önemli hale gelmiştir. Bununla beraber son zamanlarda erkek modası için birçok önemli gelişme meydana gelmiştir. Bu alanda erkek giyim markaları sayı olarak giderek artış göstermeye başlamış ve aynı zamanda birçok marka da bünyesine çeşitli erkek kombin seçenekleri sunmaya başlamıştır. Bunun yanında erkekler bireyler de moda konusunda gittikçe daha da bilinçlenmek istemektedirler. Erkek kombinleri ile ilgili detaylı bilgilerle beraber ve bu konuda erkek giyim önerileri ile alakalı önemli tüyoları öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Erkek giyim tarzları seçenekleri çok fazla bir hal aldı günümüzde. Geçmişte çok fazla önemsenmeyen ve seçenek olmayan erkek giyim tarzları günümüzde çok çeşitli bir hal almıştır. Bu durumda herkesin kendine özgü bir stil bulmasına ve içine sinecek şekilde şık olmasına olanak tanımaktadır. Bugün sizlere erkek giyim tarzlarından bahsetmek istiyoruz.

Klasik Erkek Giyim Tarzları

Erkek klasik giyim kombinleri genel olarak şıklığından taviz vermeyen erkeklerin daha çok tercih ettiği giyim parçalarından oluşmaktadır. Her mevsime hitap eden bu tarz erkekler için vazgeçilmez hale gelmiştir. İster yaz ister kış mevsimi olsun birçok aksesuar ve kıyafet ile desteklenebilir. Hatta kombininiz için abartısız ve minimal parçalar seçebileceğiniz gibi gösterişli ve iddialı seçimler yapmak da tamamen size kalmış durumda. Bu giyim tarzını kendinize doğru bir şekilde uyarlarsanız seçkin ve zevk sahibi bir görüntü yakalamış olursunuz. Bu tarzda pek renk sınırlandırılması olmasa da lacivert, siyah, gri ve kahverengi tonları kombinlerinizde oldukça şık ve dingin bir görünüm sağlar. Daha çok özel günler, iş görüşmeleri gibi zamanlarda tercih edilen bir seçenek olsa da siz günlük hayatınıza bu stili rahatlıkla uyarlayabilirsiniz. Klasik erkek giyiminde dikkat edilmesi gereken noktalar renklerin birbiriyle uyumu, renklerin ten renginize uyumu ve seçtiğiniz parçalarının birbiriyle uyumudur. Bu tarzda giyinmek isteyen erkeklerin tercihi takım elbise, gömlek, kravat, kumaş pantolonlar ve yelekler gibi parçalar olabilir. Hatta şık bir saat, kaliteli bir kemer veya hoş bir kol düğmesi gibi bolca çeşitlendirebileceğiniz aksesuarlarla kombininizi destekleyebilirsiniz.

Sportif Erkek Giyim Tarzları

Erkek sportif giyim tarzları birçok seçenek içerisinde değerlendirebileceğiniz en rahat ve moda dünyasında oldukça popüler bir düzeye gelmiştir. Bu spor kombinler ile günün her saatinde hem hoş bir görüntü elde eder hem de oldukça rahat hissedersiniz. Her ne kadar bu tarz giyim seçenekleri genç erkek giyim tarzları gibi görünse de doğru kullanıldığında her yaş için uygundur. Eğer tercihiniz bu spor giyinmekten yana ise öncelikle seçeceğiniz kıyafetleri mutlaka beden ölçülerinize ve vücut tipinize göre seçmelisiniz. Çünkü yapılan en büyük hatalardan biri kıyafetlerin daha da rahat olması için birçok erkeğin kendi bedeninden büyük parçalar seçmesi. Bir başka yapılan hata ise daha da ince görünmek adına çok dar parçalara yönelmektir. Seçeceğiniz spor giyim ürünlerini vücut ölçülerinize uygun olarak almalısınız. Aynı zamanda seçmek istediğiniz alt ve üst parçalarının renk, kumaş ve tarz olarak birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda var. Bunun yanı sıra seçeceğiniz kombinleriniz için planladığınız renklerin kendi ten renginizle uyumlu olması da önemlidir. Erkek spor kombinler için yönelik seçebileceğiniz parçalardan bazıları; kot pantolonlar, kot ve kadife ceketler, kapüşonlu kıyafetler, tişörtler, şortlar, spor kesimli gömlekler, keten pantolonlar gibi parçalardır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Nişanda Ne Giyilir?

Erkek Giyim Tarzları İçin Önemli Tüyolar

Tercih ettiğiniz giyim tarzı her ne olursa olsun bu konu ile alakalı bazı önemli noktalara değinmekte fayda var.

Ayakkabılar:

Kıyafetleriniz için tamamlayıcı nitelikte olan ayakkabılar, bir tarzı tamamlama aşamasında en önemli parçalar halini alır. Hatta şöyle bir şey var ki pek çok insan ilk tanışmada ayakkabılara bakıyor. Bu yüzden ayakkabı seçimi son derece önemli. Ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk kıstas seçeceğiniz ayakkabının giyeceğiniz kıyafete uygun olup olmaması. Bu uygunluk hem renk uyumu hem de tarzına uygun olup olmamasını ifade ediyor. Ayrıca seçeceğiniz ayakkabı ile pantolon arasında sağlayacağınız uyum da oldukça önemli bir kriter. Örneğin; kumaş pantolon ile giyeceğiniz ayakkabı farklı iken kot pantolon ile kombinleyececeğiniz bir ayakkabı farklı olmalıdır.

Aksesuarlar:

Çoğu erkek aksesuar kullanmayı pek tercih etmek istemiyor doğru seçilmiş aksesuarlar şıklığınızın tamamlayıcısı haline gelebilir. Eğer giyim tarzınızı biraz daha öne çıkarmak, daha gösterişli seçimler yapmak ve farklı görünmek istiyor iseniz birçok aksesuardan bu noktada faydalanabilirsiniz. Son dönemlerde erkekler için sunulan takı ve aksesuarlar da en az kadın aksesuarları kadar ön plana çıkmış durumda. Erkekler için kullanılabilecek aksesuarlar arasında tercih edebileceğiniz parçalardan bazıları; kolyeler, bileklikler, yüzükler, gözlük ve saatler gibi aksesuarlardır. Özellikle spor giyim tarzını tercih ediyorsanız kolye ve bilekliklerle daha kombinizi daha zenginleştirebilirsiniz. Bunun yanında o gün tercihiniz klasik tarzda bir kombinden yana olmuş ise şık bir saat ile daha da dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Vücut Tipinize Göre Seçimler Yapmanın Önemi:

Erkek giyim tarzları arasından seçimler yaparken bir vücudunuza uygun seçimler yapmak da oldukça büyük önem arz eder. Kendi vücut tipinize göre giyinmek şık görünmenin neredeyse ilk kuralıdır. Kilolu bir erkeğin seçeceği giyim tarzları ile daha zayıf erkeklerin seçeceği giyim tarzları ile seçmeleri gereken parçalar elbette birbirinden farklı olmalıdır. Mesela göbekli erkekler doğru gömlek seçimleri ile kendi olduklarından daha da zayıf bir görüntüyü rahatlıkla elde edebilirler. Onlar için giyim parçaları arasında en sık önerilen parçaların başında kot gömlekler gelir. Kot, sert bir kumaş tipi olduğu için vücut kıvrımlarını belli etmez ve erkekler için fazla kilolarını rahatlıkla saklayabilecekleri bir seçenek sunar. Yine kilolu erkekler için bir başka öneri ise tercih ettikleri pantolonların paça genişliği çok çok dikkat etmelidirler. Giyindiğiniz pantolonun paçaları ne çok dar ne de gereğinden çok geniş olmalıdır. Dar paçalı pantolonlar basenlerinizin daha da geniş görünmesine sebep olabilirken; gereğinden fazla genişlikte paçaları olan pantolonlar ise bacaklarınızın fazlasıyla kalın görünmesine sebep olacaktır. Ayrıca kıyafetlerinizde seçeceğiniz çok fazla desenli seçenekler, sizi olduğunuzdan daha geniş ve daha kilolu gösterebilir. Bu yüzden kombinlerinizi seçerken mümkün olabildiğince daha düz ve sade parçalara yönelmenizde fayda var. Eğer uzun boylu biri iseniz; belinize oturan dar gömlekler, çok bol olmayan tipte pantolonlar, üstünüze tam olarak oturan ceketleri tercih etmeli ve mümkün olabildiğince ayağınızı daha küçük gösteren ayakkabılara şans vermelisiniz. Bu önerileri dikkate alır iseniz kıyafet kombinleriniz üzerinizde daha şık duracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Nar Çiçeği Elbise Kombinler

Çok Para Harcamadan Şık Giyinmek Mümkün

Güzel görünmek ve tarz sahibi olabilmek için çok büyük paralar harcamanıza gerek yok. Dolabınızdaki mevcut parçalar ya da normalde harcadığınız miktardan daha az para harcayarak satın aldığınız kıyafetlerle de rahatlıkla kendiniz için şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Sürekli modası geçen kıyafetler yerine hiçbir dönemde modası geçmeyen zamansız parçalar edinebilirsiniz. Elinizde bulunan aynı kıyafetleri değişik şekillerde kombinleyerek farklı farklı görünümler elde edebilmeniz mümkün. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze kalmış durumda.

Eğer alışveriş yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız indirim dönemlerini takip edebilir doğru zamanı yakalayarak harcamalarınızı daha düşük rakamlara indirebilirsiniz. Erkek giyim markaları bazen çeşitli kampanya ve fırsatlar düzenleyebiliyor zaman zaman onlardan da faydalanabilirsiniz.

Bu Yılın Erkek Giyim Tarzları

Geçmişte ne bulursa giyen erkekler günümüzde moda tasarımcılarını çizimleri ile çok daha şık ve etkili kombinler yapmaya başladı. Şimdilerde erkekler de kendisine nasıl fit olurum? Erkek giyim tarzı nelerdir? Gibi soruları sormaya başladı.

Erkek Giyim şekli nasıl olmalı

Erkek giyim tarzları denilince ilk akla gelenler klasik giyim tarzı, günlük giyim tarzı, modern giyim tarzı ve spor giyim tarzı olarak karşımız acıkmaktadır.  Erkek giyiminde şıklık ve tarz için birkaç detaya yer vermek istiyoruz.

Marka tutkunuz varsa bile ten renginiz ile uyum sağlamayacak ve vücut şeklinize uymayacak gömlek pantolon, tişört ve ceket gibi parçalardan uzak durun. İnanın markasız ama vücudunuza ve ten renginize uyumlu kombinler ile çok daha şık ve karizmatik olacaksınız.

Yeni sezon erkek giyiminde spor giyimin öne çıktığını görmekteyiz. Rahatlığı daha çok benimseyen erkekler kot pantolon, tişört, blazer ceket, slim git gömlek gibi kombin parçalarını daha sıklıkla tercih etmektedir.

Erkek Giyim tarz önerileri

Erkek Tarz Giyimi Nasıl Olur?

Peki, erke şık ve karizmatik olmak için ne yapmalıdır? Pantolon seçiminde bacak şeklinize ve kilonuz agöre model ve renk tercihlerinde bulunmalısınız. Örneğin, kalın ve tombul bacaklara sahipseniz slim fit pantolonlar çok da size göre değildir.

Göbek kısmında aşırı kilolarınız varsa düşük bel pantolon giymeyi asla düşünmeyin.

Retro ve bohem giyim erkeklerin kullandığı ancak çok da fazla tercih etmediği tarzlardır. Daha çok modern, spor ve klasik giyimler öne çıkmaktadır.

Tarzınız kadar temizliğiniz ve akılda kalan kokularınız da olmalı. Bu şekilde çok daha düzgün ve cool bir görünüme sahip olursunuz.

Kombinlerinizde gözlük, saat, kravat, şapka ve kemer gibi aksesuarlara mutlaka yer verin. Bu aksesuarlar size basit detaylar gibi gelse de bir anda kombininizin havasını değiştirecek etkiye sahip olduğunu unutmayın.

2020 erkek giyiminden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri: Erkek Tarz Giyim

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler