Kadın Blogu

Dip Röfle Modelleri

15.06.2019
4.956
Dip Röfle Modelleri

Dip röfle modelleri

Dürüst olalım! Saçlarını boyatma fikri kulağa çok heyecan verici gelse de, farklı bir renk ile yola devam etmek oldukça zahmetli olabilir. Saçlarınız, uzama döngüsüne devam ettiği için belirli bir aralıklarla kuaförünüzü ziyaret etmeniz ve dip boyası yaptırarak saçlarınızın boyasını yenilemeniz gerekir. Balyaj ya da gölge gibi bir renklendirme uygulamasında, işiniz daha kolay olabilir. Ancak, saçlarınızın tamamını boyatmayı tercih ettiyseniz, klasik bir dip boyaya ya da röfle gibi uygulamalarda da dip röfle uygulamalarına ihtiyacınız olacaktır.

Dip Röfle Ne Zaman Yapılır?

Röfle gibi uygulamalarda, saçların yanma ve hasar görme riskine karşılık dip röflenin yapılması için ortalama 2-3 ay beklenmesi önerilmektedir. Saç dipleri ve röflenin rengi arasında belirgin bir fark yoksa, bu süre biraz daha uzayabilir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  2022 Öne Çıkan Röfle Modelleri ve Fiyatları

Evde Dip Röfle Nasıl Yapılır?

Evde dip röfle nasıl yapılır?

Kuaförlerin çoğu, saçlarına yenilik katmak için her 4-8 haftada bir gelinmesini tavsiye etseler de, her kadın bu bakımı sürekli tekrarlamak için gereken zamana ve paraya sahip olmayabilir. Neyse ki, saç boyası markaları; artık istenmeyen saç dibi görüntüsü görünmeden yenilemenizi sağlayacak ve kuaför masraflarınızı azaltmanızı sağlayacak yüksek kaliteli dip boya ürünleri üretiyor. Sıvı ya da sprey formdaki bu ürünler, saç diplerinden yükselen sinir bozucu beyaz ya da dip saçların görünmesini engelliyor.

Röfleli saçlarınız varsa, onları tamamlayacak bir dip röfle uygulamasını evde yapmak ne yazık ki kolay değildir. Youtube gibi platformlarda bununla ilgili çeşitli içerikler ve örnek videolar bulabilirsiniz, ancak röfleyi ve saçlarınızın görünümünü riske atmak istemiyorsanız, en iyi seçim yine kuaförün yolunu tutmak olacaktır.

Dip Röfle Modelleri

Röfle, her zaman dipten başlamayabilir ve saç dip rengine göre daha doğal bir görünüm elde edilebilir. Ancak, istediğiniz saç rengi, saçınızın dip renginden biraz farklıysa, renk eşitliği yakalamak için dip röfle de gerekecektir. Dip röfle yapıldığında, diğer saç renklendirme uygulamaları kadar rahat edemeyebilirsiniz ve daha kısa bir süre içinde kuaföre tekrar gitmeniz gerekebilir. Ancak, saçlarda bütüncül bir görünüm elde etmek için, bazen dip röfle şart olabilir. Yeni bir renk arayışı içerisindeyseniz ve şansınızı röfleden yana kullanmak istiyorsanız, dip röfle uygulaması ile birlikte yapılmış örneklerden bazılarını sizler için derledik…

Dip röfle

Saçlarınızın dip rengi koyuysa ve sizin tercihiniz sarıdan yanaysa, o halde dip röfle gerekecektir ve böylece saçlar daha eşit ve daha doğal görünecektir. Saç dibi ve saç uçları arasındaki belirgin ton farklılıkları, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve de kesinlikle demode gösterecektir. Bu nedenle, röfle yaptırırken, kuaförünüze dip röfle gerekip gerekmeyeceği konusunda mutlaka danışmanızı öneririz.

Dip röfle modelleri

Dip röfle, genellikle koyu renklerden sarı saçlara geçişte tercih edilir. Özellikle platin sarısı gibi bir renk tercih edecekseniz, röfle yaptırırken mutlaka dipleri de boyatmanız gerekecektir. Böylece, elde etmek istediğiniz saç rengi de kendini kesinlikle daha iyi gösterecektir.

Dip röfle

Yukarıdaki renklendirme uygulamasında gördüğünüz gibi, her saçta dip röfle gerekli olmayabilir. Kahverengi saçlarınız varsa ve saçlarınıza biraz bakır ışıltılar katmak istiyorsanız, diplere de röfle yaptırmak doğallıktan uzaklaşmanıza neden olabilir. Paket atılarak yapılan ve saç diplerinden boşluk bırakılarak yapılan röfle uygulamaları, daha doğal sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yine de, dip röfle yaptırırken mutlaka bir kuaförü tercih etmelisiniz, bu tip uygulamaları evde yapmaya çalışmak istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis