Kadın Blogu

Bob Saç Kesimi

Bob Saç Kesimi

Bob saç kesimi son dönemlerde trend saç modelleri arasında yer almaktadır. Kısa saç modelleri arasında önemli bir yere sahip olan bob saç modelinin kadınlar arasında bu kadar sıklıkla kullanılması bir tesadüf değildir. Kullanım rahatlığı, şıklığı ve her türlü kombini ayak uydurabilecek stili ile her ortama ve her tarza uyumlu bir saç modeli olan bob saç her yaştan ve her kesimden kullanıcı bulmaktadır.

Bob Saç Kesimi

Bob saç kesim nasıl olur diye merak edenler için minik bir açıklama yapalım. Ensenin dip kısmında kısacık tam başlayan ve yukarılara çıktıkça uzayan saçın en tepe kısmındaki uzunluk ise kullanıcısına bırakılan saç kesimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

bob sac

Bob saç modelinin omuz hizasında biten kesimi yanında ensede biten kesimi de mevcuttur. Eğer küt bob saç yapmayı düşünüyorsanız saç kesimini omuz hizasında bitirmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dağınık Topuz Modelleri - Basit Topuzlar

İnce telli saçlara sahipseniz katlı bob saç kesimleri yaptırarak saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz. Ancak çok ince telli ve kolay dağılan saçlara sahipseniz katsız bob kesim modellerini tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu modelde kakül yaptırıp yaptırmamak tamamen sizin yüz hatlarınıza bağlıdır. Eğer uzun yüz şekline sahipseniz kahkül yaptırmanızı tavsiye ederiz. İnce telli saçlarda ya çok kısa bob saç modeli tercih edilmeli ya da küt bob saçlar ile taşlardan kolay dağılmasının ve karışmasının önüne geçilmelidir.

Kalın telli saçlar için ise bob saç kesim için biraz daha özgürdür. Uzun bob saç, kısa bob saç, katlı bob saç veya katsız bob saç kesimleri yaptırarak tarzınıza çıkarabilirsiniz.

Bob saç kesim modelleri arasında küt, pixie, asimetrik ve kısa bob saç modelleri bulunmaktadır.

Dalgalı saçlara sahipseniz bob saçlar ile saçlarınızdaki özgürlüğün ve rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz. Doğal dalgalı saçlarda bob kesimin yardımı ile saçlarınız daha da etkili bir görünüme kavuşacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yuvarlak Tombul Yüze Saç Modelleri

Ense kısmında kısa bıraktığınız ve saçın tepe kısmında dilediğiniz uzunlukta bıraktınız saçlarınıza şekil vermek için parmaklarınızın ucundaki jöle veya şekillendirici yedirmeliyiz yeterli olacaktır.

bob saçlar

Havalı Saçlar İçin Bob Saç

Moda dünyasının yenilenen yüzleri ile de bir araya gelen bob saç modelleri rahatlığın ve kolay kullanımın adresi olarak gösterilmektedir. Bob sac kesim yaptırmadan önce niye yakışıp yakışmayacağını test etmek için yüz analizi yaptırmanız doğru olacaktır.

Aşağıda 2020-2021 bob saç kesimleri resim galerisinden derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz. Siz de kendinize uygun saç modelleri seçerek hem şılığı, hem de kolay kullanımın tadını çıkarabilirsiniz.

Foto Galeri: Bob Saç

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler