Kadın Blogu

Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek

27.06.2020
2.568
Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek

Uzun yüz saç modelleri erkek içinde son derece önemlidir. Erkek saçları genelde Tepe kısmında şekillendiği için uzun yüz yüze sahip erkekler saç modeli bulmakta zorlanmaktadır. Her saç modelini yakışmadığı uzun yüzler için doğru saç modellerini paylaşmak istiyoruz. Yazımızın sonunda kendinize ait saç modelini bularak çok daha tarz ve karizmatik görünebilirsiniz.

Uzun Yüz Saç Modelleri Erkek

Uzun yüz şekline sahip erkekler Tepe kısmındaki saçları kabartarak kullanmamalıdır. Bunun yanında çok uzun kahkülleri yana doğru atmamalıdır. Tepe kısmındaki saçlara yapılacak en doğru işlem arkaya doğru yapıştırarak kullanmaktır. Eğer çene kısmını aşırı sivri ve uzunsa bu da işe yaramayacaktır. Çünkü bu yüz şeklinde saçlar kemikli ve karakterlidir.

Uzun yüz saç modelleri erkek

İlk olarak dikkat etmeniz gereken konu favori veya faulleri kısa bırakmaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kilolu Erkek Kombinleri

Alın kısmı geniş ise saçlarla alın kısmını kapatmanız gerekmektedir.

Saçların üst kısmını aşırı uzun bırakmamalısınız, bu kısım uzadıkça yüzünüzün uzunluğu da artacaktır. Şakak hizasında bırakmanız en doğru tercih olacaktır.

Uzun yüze sahip erkekler için saç kadar sakal da önemlidir. Çene kısmında uzun kalan sakallar mutlaka kesilmeli en fazla kirli sakal bırakılmalıdır. Çünkü uzun sakal ile saçlardaki uzunluğu sakalda da devam ediyor imajı verecektir. Bu da yüzünüzü olduğundan çok çok daha uzun gösterir.

Yüzü daha dolgun ve yuvarlak gösterecek saçlar modelleri arasından saçın yan kısımları uzun kalan modelleri tercih etmelisiniz. Örneğin, uzun saç modeli seviyorsanız sizlere uzun saç öneriyoruz, omuzda biten saçlarınızın yan kısımları katlı kesildiği zaman, saçın tepe kısımları da dilerseniz ortadan ayırarak dilerseniz de yana doğru tarayarak alın kısmı kapatıldığı zaman, yüzün oval yüz şeklini aldığını göreceksiniz.

Uzun yüze kısa saç

Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri

Kısa saç kullanmayı seviyorsanız asla saçını tepe kısmını kabarık bırakmamalısınız. Tepe kısmında bir miktar saç bırakarak bunu arkaya doğru tarayarak yapıştırmalı veya geniş alın kısmını kapatarak yüzünüzün oval görünmesini sağlamalısınız.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mavi Takım Elbise Kombinleri

Kısa saç modelleri arasından çok kısa saçlar seçilmemeli, kulak hizasındaki saçlar ve kaküller ile yüz kapatılarak kullanılmalıdır. Böylece hem yüzünüzün fazlalıklarını kamufle edecek hem de yüzünüzün daha toplu ve yuvarlak görünmesinin sağlayacaksınız.

Aşağıda uzun yüz şekline sahip erkekler için 2020 erkek saç modellerinden derlediğimiz görselleri sizlerle paylaşıyoruz..

Foto Galeri: Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler