Tarz Yaşam Blogu

Saç Maskesi Önerileri

25.04.2019

Ev yapımı saç maskesi tarifleri

Maske, hem cilt hem de saç bakımında ihmal edilmemesi gereken ve rutine oturduğunda, etkilerini kesinlikle fark edebileceğiniz bir uygulamadır. Saçlarınızı boyattıysanız, kepek problemini varsa, yazın saçlarınız yıprandıysa ve daha pek çok farklı saç probleminde, saç maskesi önerileri ile saçlarınızın imdadına yetişebilirsiniz!

Parlak, ışıldayan ve kaliteli saçlara sahip olmanın kuaför salonlarından ve pahalı ürünlerden geçtiğini düşünebilirsiniz. Ancak, uygun fiyata satın alabileceğiniz bazı hazır saç maskeleri ve mutfağınızda bulunan değerli malzemeler ile hazırlayabileceğiniz birbirinden güzel saç maskelerini de tercih edebilirsiniz.

Burada önemli olan, saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi ona vermek ve bakım yapmaktır. Saç maskesi önerileri arasında, genellikle yıpranmış saçlar için maske seçenekleri öne çıkmaktadır. Kepek problemi, saçların daha hızlı uzaması gibi talepleriniz için de farklı maske seçenekleri bulunmaktadır. Peki, evde uygulayabileceğiniz bakım seçenekleri nelerdir? Cevabı, yazımızın devamında!

Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Saç bakım maskeleri

Evde hazırlanan maskelerle vakit kaybetmek istemiyorsanız, hazır bir maske satın almak daha akıllıca olacaktır. Yıpranmış saçlar için maske seçenekleri arıyorsanız, uzmanlar tarafından tavsiye edilen şu ürünleri tercih edebilirsiniz:

  • David Mallet Mask No. 1: L’Hydration
  • Oribe Gold Lust Transformative Masque
  • Daviness Nourishing Hair Building Pak
  • La Tierra Sagrada Treatment
  • Brioge Don’t Despair, Repair! Deep Conditioning Hair Cap System
  • Long by Valery Joseph Nourish Mask for Dry Hair
  • Aussie 3 Minute Miracle Moist Deep Conditioning Treatment
  • Kristin Ess Reconstructive Moisture Mask
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sağlıklı Kilo Kaybı İçin 10 Etkili Öneri

Bu ürünleri bulmak zor geliyorsa ya da pahalı olduklarını düşünüyorsanız, piyasadaki daha ekonomik seçenekleri de satın almayı düşünebilirsiniz. Özellikle, Watson’s ve Gratis gibi kozmetik marketlerde, yıpranmış saçlara yönelik, uygun fiyatlı çok sayıda saç bakım maskesi bulunmaktadır.

Watsons Saç Maskesi

Watson’s saç maskeleri

Watson’s kozmetik marketlerde, piyasadaki pek çok saç bakım ürününü bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı saç bakım maskelerinin yanı sıra, Watson’s markasının kendi saç bakım maskeleri de kullanıcılar tarafından önerilmektedir.

Watson’s yıpranmış saçlar için avokado, ballı ve farklı ihtiyaçlara yönelik saç maskelerini ortalama 30 TL gibi bir fiyat ile satışa sunmaktadır.

Saç Maskesi Gratis

Gratis saç maskeleri

Watson’s kozmetik marketlerde bulabileceğiniz pek çok saç maskesini, Gratis’lerde de bulabilirsiniz. L’oreal, Gliss, Schwarzkopf, Urban Care, Toni & Guy gibi pek çok maskesinin yanında, sadece Gratis marketlerde bulabileceğiniz Benri markasının saç maskeleri de tercih edilmektedir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mutlu ve Keyifli Uykular Sunan Nevresim Takımı Çeşitleri

Özellikle shea yağı ve avokado içeren saç maskesi, kullanıcılardan büyük ilgi görmektedir ve yıpranmış saçlara iyi geldiği belirtilmektedir. Burada, tercih edeceğiniz ürünün içeriği ve düzenli kullanımın da, alacağınız sonuçlara etki edeceğini unutmamalısınız.

Saç Maskesi Önerileri Evde

Saç bakım maskeleri evde

“Ben saçımda kimyasal istemiyorum” diyorsanız, rotanızı mutfağınızdaki malzemelere çevirebilirsiniz. Vitamin ve mineral dolu malzemelerle hazırlayacağınız ev yapımı saç maskeleri de düzenli kullanımda oldukça etkileyici sonuçlar vermektedir.

Avokado, başlı başına gizli bir hazine gibidir. Püre haline getirdiğiniz avokadoyu zeytinyağı ile karıştırarak saçınıza uygulayabilir ve bir bone takıp 1-2 saat beklettikten sonra durulayarak, yumuşamış ve neme doymuş saçlara sahip olabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı karışımı da yıpranmış saçlar için maske önerisi arayanlar için doğal ve harika bir seçimdir. Kaliteli yağlar içeren bu iki yağ da bir araya geldiğinde, saçlarınıza bakım yapacak ve düzenli kullanımda muhteşem sonuçlar verecektir.

Saçlarınızın kuruluğundan şikayetçiyseniz; yumurtayı zeytinyağı ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Bu karışıma biraz da argan yağı eklemek de çok akıllıca olacaktır. Protein içeriği ile yumurta, kaliteli yağlar ile birleşerek saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi ve bakımı sağlayacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu