Kadın Blogu

Mutlu ve Keyifli Uykular Sunan Nevresim Takımı Çeşitleri

22.05.2019
575
Mutlu ve Keyifli Uykular Sunan Nevresim Takımı Çeşitleri

Erna Nevresim Takımı

Tıpkı yatağınızın konforu, uyuduğunuz odanın ışık seviyesi, çevredeki sesler gibi; nevresiminizin rengi, dokusu ve üretildiği malzemeler uykunuzu etkiliyor. Yataş Bedding, özenle hazırladığı renkli ev tekstili koleksiyonunda; farklı stillere hitap eden nevresim takımları tek kişilik, çift kişilik ve çift kişilik XL alternatifleriyle de dikkat çekiyor. Hafif parlak yüzey dokusuna sahip %100 pamuktan üretilmiş saten nevresim takımları, yatak odanıza uyumu ve uykunuza keyfi taşıyor.

 

Uykuya Dalmanızı Kolaylaştıran Nevresim Takımı Alternatifleri

İnci gibi bembeyaz nevresimler; temizliği, saflığı ve huzuru çağrıştırsa da uykuya dalma konusunda pek de yardımcı olmuyor. Işığı en fazla yansıtan renk olan beyaz, melatonin salınımını sabote ederek uykuya geçişinizi zorlaştırabiliyor. Uykunun insan psikolojisi üstüne etkilerini çok iyi bilen tasarımcılar, beyaz gibi renkler yerine uykuya geçişini kolaylaştıran renk tonlarını nevresim takımlarında kullanmayı tercih ediyor.

Zihninizi boşaltmanıza ve gevşemenize yardımcı olan mavi tonlarının kullanıldığı nevresim takımı çeşitleri beyninizi uykuya hazırlıyor. Kan basıncını ve kalp atım hızını düşüren mavi gibi; gri, gümüş ve benzeri tonlar da ışığın yansımasını azalttığı için sakinleşmenize yardım ediyor. Açık sarı ve portakal gibi sıcak renkler ruh halinizi iyileştiriyor. Huzuru çağrıştıran yeşil, uyku öncesinde zihninizi dinginleştiriyor. Canlı kırmızı tonları tansiyonu ve kalp atışını yükselttiği için çarşaf ve nevresim takımı seçiminde önerilmese de, pastel tonlarında kırmızılar ve soft pembe renkler pozitif bir ruh haliyle uykuya dalmanızı sağlıyor.

Claro Nevresim Takımı

Zevkinizi Yansıtan Nevresim Modelleri

Sevdiğiniz ve stilinizi yansıtan bir nevresim seti, yatağınıza giderken ya da yataktan kalktığınız ilk anda kendinizi çok iyi hissetmenize yardımcı olabiliyor. Renkleri ve tasarımı hoşunuza gitmeyen bir model ise rahatlamanızı ve gevşemenizi engelleyebiliyor. Bu nedenle çiçeklerden modern geometrik motiflere kadar farklı desenler, nevresim çeşitlerinde kendine yer buluyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ankara'da Satılık Daire ve Evler: Yatırım ve Yaşam İçin Rehber

Genellikle çocuk ve gençlerin kullandığı tek kişilik nevresim takımı çeşitlerinde özellikle son trendlere yer veriliyor. Kar kristalleri, cupcake’ler ve diğer sevimli motifler, tek kişilik nevresim modellerinde özellikle kullanılıyor. Toz pembeler, bebek mavileri, yoğun yeşiller, sarı ve portakal tonlarının uyumu gibi gençlerin ve çocukların keyifle kullanabileceği tonlara da nevresimlerde yer veriliyor. Çift kişilik nevresim takımı modellerinde ise minimal desenlerin kullanıldığı yalın tasarımlardan etnik motiflere yer verilen modellere kadar birçok alternatif bulunuyor.

Lera Nevresim Takımı

Yumuşacık ve Uzun Ömürlü Dokumalar

Nevresim takımı, sadece kullanılan renk ve desenlerle değil; dokusu, yumuşaklığı ve diğer konfor detaylarıyla uyku sürecini etkileyebiliyor. Pamuk gibi doğal malzemelerden üretilmiş nefes alan dokuya ve yüksek emiciliğe sahip nevresim çeşitleri, uyku esnasında değişen vücut sıcaklığınıza ayak uyduruyor. Terleme ya da sıcaklama gibi nedenlerle uykunuzun bölünmesini engelleyen modeller, huzurlu bir uyku süreci yaşamanızı sağlıyor.

Lark Nevresim Takımı

Nevresim takımı üstünde belirtilen tel dokuma sıklığı, üretilen kumaşın dokuma sıklığı hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor. Sayı ne kadar büyükse ürünün o kadar sık dokunduğunu ve yumuşak olduğunu gösteriyor. Tel dokuma sayısı azaldıkça kumaş daha tok bir görünüme kavuşuyor. Çarşafınızın, yastık kılıfınızın ya da nevresiminizin yumuşaklığı elbette kişisel zevkinize göre değişiyor. İçine gömüleceğiniz yumuşacık bir takım ya da cildinizi nazikçe saran bir model konfor ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Lepomis Nevresim Takımı

Nevresim takımlarında tek kişilik, çift kişilik ve çift kişilik XL alternatifleri barındıran Yataş Bedding ev tekstili koleksiyonu, üretiminin her aşamasında kalitenin ön plana çıktığı tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Her zevke ve ihtiyaca hitap eden nevresim takımları bulunan koleksiyona hemen göz atabilir; renkleri, desenleri ve dokularıyla uykuya geçişi kolaylaştıran modellerle yatak odanızı buluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler