Kadın Blogu

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Dağınık gelin saçı

Uzun bir zamandır hayalini kurduğunuz o büyük gün gelmek üzere, gelinlik seçimini yaptınız ve şimdi onu tamamlayacak detaylara karar verme zamanı! Bir düğün günü söz konusu olduğunda, gelin adayının görünümünü tamamlayan en önemli detayların başında, saç modeli gelmektedir ve dağınık gelin saçı modelleri, bu saç modelleri arasında en popüler olanlardan biridir.

Şık, modern ve havalı bir gelin görünümü için tercih edebileceğiniz dağınık gelin saçı modellerinin sayısı ise oldukça fazla! İster şık bir topuz ister açık saçlar isterseniz de örgülü gelin saçlarında tercih edebileceğiniz dağınık bir saç görünümü, özellikle yaz gelinlerinin ve kır düğünü gelinlerinin tercihleri arasında yer alıyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sarı Kumral Koyu Saç Ombre Modelleri 2022

Saçların ön tutamlarını açıkta bırakan ve fazla uğraşılmamış görüntüsü ile de oldukça havalı görünen dağınık gelin saçı modelleri arasında hem açık gelin saçı modelleri hem de duvaklı gelin saçı tercih edilebiliyor. Romantik bir kır düğünü ya da eğlenceli bir yaz düğünü planlıyorsanız, siz de tercihinizi birbirinden güzel dağınık gelin saçı modellerinden yana kullanabilirsiniz. Örnekler ve her zaman kullanabileceğiniz modeller için, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize de mutlaka göz atmanızı öneririz!

Dağınık Açık Gelin Saçı Modelleri 

Dağınık gelin saçı denince, akla ilk gelen modellerden biri açık ve kendi haline bırakılan saçlar oluyor. Genellikle bukleli saçlar ile elde edilen açık gelin saçı modelleri, uzun saçlı kadınlara çok yakışıyor. Straplez bir gelinlik ya da boyun bölgesini açıkta bırakan bir gelinlik modeli tercih edecekseniz, sırt dekolteli bir gelinliğiniz ya da kapatmamanız gereken dikkat çekici bir göğüs dekolteniz yoksa, siz de gelin saçı seçiminde tercihinizi dağınık açık gelin saçı modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Açık dağınık gelin saçı modelleri

Açık saçlar, kır düğünleri için en ideal saç modellerinden biridir. Atmosfere uygun bir gelinlik seçimi yaptıysanız, bu romantik görünümü tamamlamak için tercihinizi açık ve dağınık bir gelin saçı modelinden yana kullanabilirsiniz.

Açık dağınık gelin saçı modelleri

Düğün gününüzde illa saçlarınızı örmek ya da toplamak zorunda değilsiniz. Saçlarınızı açıkta bırakmak, taçlardan ve tokalardan yararlanmak da iyi bir seçim olacaktır. Saçlarınızı maşa yaptıktan sonra, onları açıkta bırakarak dağınık bir gelin saçı modeli elde edebilirsiniz.

Açık dağınık gelin saçı modelleri

Saçlarınızı açık bırakmaya karar verdiyseniz ve gelinlik seçiminde sırt dekoltesi tercih edecekseniz, onları biraz düzenlemeyi tercih edebilirsiniz. Ön tutamları arkada toplayıp, gelin saçı için uygun bir toka ile tutturduktan sonra, hem sırt dekolteniz kapanmamış olacak hem de modern ve havalı bir açık gelin saçı elde etmiş olacaksınız.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri

Duvaklı gelin saçı modelleri, bir dönemin belki de en çok tercih edilen saç modellerinden biriydi ve gelinlikler, duvak olmadan düşünülemezdi. Günümüzde bu algı biraz kırılmış ve duvak yerine farklı aksesuarlar da kullanılmaya başlanmış olsa da, duvak bir gelinliğin en önemli tamamlayıcılarından biridir.

Duvaklı gelin saçı modelleri

Dağınık gelin saçı modelleri elde etmek için de iyi bir aksesuar seçimi olan duvak, kısa ya da uzun tasarımları ile gelinlerin favori seçimleri arasında yer alıyor. Dağınık bıraktığınız saçlarınızı, gelinliğinize daha uygun bir havaya sokmak isterseniz, siz de uzun ve havalı bir duvak modelinden yardım alabilirsiniz.

Dağınık Gelin Saçı Modelleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, düğün gününüzde dağınık gelin saçı modeli tercih etmek için çok fazla seçeneğiniz var. Açıkta bırakarak ya da duvak ile birlikte tamamlayarak kullanabileceğiniz dağınık gelin saçı modelleri arasında, farklı tarzlara, farklı saç uzunluklarına ve farklı gelinlik modellerine uyum sağlayacak dağınık gelin saçı modelleri için sizler için hazırladığımız galeriye de göz atmayı unutmayın!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis