Kadın Blogu

Yüksek Bel Pantolon Kimlere Yakışır?

03.01.2020
577
Yüksek Bel Pantolon Kimlere Yakışır?

Yüksek bel pantolon modelleri kimlere yakışır sorusu son dönemlerde yien gündeme gelmeye başladı. Çünkü bayanlar düşük bel pantolonu negatif birkaç etkisinden dolayı çok da fazla tercih etmemeye başladı. (bize göre de yüksek bel pantolon düşük bel ve bel hizasında biten pantolonlardan çok daha şık) bu bağlamda yüksek bel pantolon modelleri moda tasarımcıları tarafından yeni sezon koleksiyonlarına alınmış görünüyor.

Yüksek Bel Pantolon Kimlere Yakışır?

Aslında genel olarak bilinen bir tez vardır. Yüksek beş pantolon her vücut tipine yakılır diye. Yüksek bel pantolon her vücut tipine yakışır yakışmasına ancak, pantolon ile kombin edilen parçaların da önemi vardır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Sarı Gömleğin Altına Hangi Renk Pantolon Giyilir Erkek?

Yüksek bel pantolon ölçüleri boyu, darlığı ve paça genişliği kombim yaparken son derece önemlidir. Bizde bugün sizlere vücut tipinize göre seçimler yaparak şık olmanın yollarından bahsedeceğiz.

2020 yüksek bel pantolon

Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz yani beliniz ince basenleriniz genişse bel kısmında kemer kullanarak (bu sezonun modası geniş deri kemerler kullanabilirsiniz) şık kombinler yapabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzda beğenmediğiniz yerleri gizleyerek ince belinizi öne çıkarmış olacaksınız.

Balık etli vücut tipine sahipseniz ve basenlerinizin ölçüsü belinizin ölçüsüne göre çok orantısız ise düz kesim yüksek bel pantolon kullanmalısınız. Bu noktada belinizi çok sıkmamanızı tavsiye ederiz. Zira belinizi çok ince gösterirseniz orantısız vücudunuz öne çıkacak ve buda hiç hoş olmayacaktır.

Zayıf ve fit bir vücuda sahipseniz dar kesim yüksek bel pantolon ile kusursuz hatlarınızı sergilemeli ve hayranlık uyandırmaktan çekinmemelisiniz.

Yüksek Bel Pantolon Nerelerde Kullanılır?

Ofis kombininde kurtarıcı rolü olan yüksek bel pantolonlar uygun üst parçalarla rahatlıkla kullanılabilir. Ofis kombininde yüksek bel kumaş pantolon ile yüksek topuklu stiletto kullanabilirsiniz.

Özel davetlerde, akşam yemeklerinde, iş toplantılarında (kumaş olmalı) ve resmi davet ve törenlerde yüksek bel pantolon modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

yüksek bel pantolon kime yakışır

Yüksek bel pantolonlarının en çok tercih edildiği kombinlerin başında günlük kombinlerde gelmektedir.

Yüksek bel pantolon üstüne gömlek, bluz ve tişört kullanarak cool görünebilirsiniz.

Yüksek bel pantolon kime yakışır sorusunun cevabını vücut tipine göre anlatımlar yaparak detaylandırmaya çalıştık. Konu hakkında daha fazla detay için derlediğimiz resim galerisini inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Foto Galeri:

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu