Kadın Blogu

Turuncu İle Uyumlu Renkler

07.03.2020
2.236
Turuncu İle Uyumlu Renkler

Turuncu ile uyumlu renkler; turuncu kombinler gerek erkek olsun gerek kadın olsun son dönemlerde moda dünyasında yıldızı parlayan renkler arasında yer almaktadır. Turuncu kombinin yapımında birçok kişi çok zorlanmaktadır.

Bunun sebebi de turuncu ile uyumlu renklerin bilinmemesinden geçmektedir. Oysaki turuncu ile doğru renkler kullanılarak yapılan kombinlerde şık, dikkat çekici ve göz alıcı kombinler ortaya çıkmaktadır.

Canlı ve yüksek enerji veren bir renk olan turuncu ile doğru renkleri nasıl kullanacağınıza ve turuncuyla uyumlu renklere birlikte bakalım.

Turuncu ile uyumlu renk

Turuncu İle Uyumlu Renkler

  • Bej
  • Mavi
  • Siyah
  • Beyaz
  • Lacivert
  • Sarı
  • Yeşil tonları özellikle petrol yeşili
  • Nude
  • Vizon renk ve tonları ile turuncu kombinler yapabilirsiniz. Turuncu kombinler yaparken yaz döneminde iseniz daha çok açık renklerle kombin yapmanız öneriyoruz. Kış döneminde turuncu kombini yapıyorsanız da koyu renkleri kullanarak daha doğru kombinler yapmış olursunuz.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Dore Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Turuncu ile uyumlu renkler veya tam tersi olan zıt uyumu kombinler sokak sitilinde sıklıkla kullanılmaktadır. Sokak stilinde beyaz pantolon ile turuncu tişört ve bez ayakkabı ile hoş bir kombin yapabilirsiniz.

Turuncu Mavi Uyumu

Turuncu kombinler kış döneminde çok fazla kullanılmamaktadır. Oysaki kışın kasvetli ve sıkıcı kombinlerine katılan turuncu renk ile çok daha enerjik kombinler yapabilirsiniz.

Turuncu mavi uyumundan yararlanılarak yapılan kombinler her mevsim de kullanılabilir, ancak kış döneminde daha bir şık olmanızı sağlayacaktır.

Turuncu mavi uyumu

Turuncu Bej Uyumu

Turuncu enerjik bir renktir, bej ise vakar bir renk olarak bilinmektedir. Turuncunun hareketliliğini ve enerjisini bej ile kırarak daha soft kombinler yapabilirsiniz.  Turuncu bej kombinlerinde özellikle sokak sitilinde siyah renk elemesi ile göz alıcı kombinlere imza atabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Uzun Elbise Kombinleri

Turuncu Lacivert Uyumu

Turuncu kombinlerde en sık kullanılan renk olarak karşımıza çıkan lacivert ile dikkat çekisi kombinler yapabilirsiniz. Özellikle kış dönemlerinde lacivert gibi bir rengin yanına enerjik bir renk arıyorsanız size kesinlikle ve kesinlikle turuncuyu öneriyoruz.

Turuncu kazak ile lacivert pantolon kombini yaparak şık ve enerjik kombinler yapabilirsiniz. Bu kombini kış dönemi için yapıyorsanız lacivert ceket veya lacivert kaban kullanımı ile de şıklığını üst seviyelere çıkacaktır.

Foto Galeri: Turuncuyla Uyumlu Renkler Nelerdir?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler