Kadın Blogu

Su Dalgası Saç Modelleri 2020

16.07.2019
1.443
Su Dalgası Saç Modelleri 2020

İri su dalgaları

Su dalgası saç modelleri; partiler, düğünler, şık bir akşam yemeği ve şık organizasyonlar için kadınların en sık tercih ettiği saç modellerinden biridir. İri su dalgası ya da örgülü su dalgası gibi farklı model seçenekler, her yaştan kadının tercihi oluyor ve her saç modeli ve her saç uzunluğuna da çok yakışıyor.

Kısa saçlarda kullanımı zor gibi görünse de, iri su dalgaları kısa saçlı kadınlara da çok yakışıyor. Burada, su dalgasının nasıl yapıldığı da oldukça önemli. Evde yapıyorsanız ya da kuaförünüze yaptırıyorsanız, maşayı nasıl kullandığınıza da dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı kuaförde yapmayı tercih ediyorsanız, bu konuda biraz daha rahatsınız.

Peki, katılacağınız bir parti ya da davet için saçlarınızı evde yapmaya karar verdiyseniz ne yapacaksınız? Kısa ya da uzun saçlarınız için bu tarzlardan yardım almaya karar verdiyseniz, iri su dalgası modelleri ve diğer öneriler için aşağıda sizler için hazırladığımız galerimize göz atabilirsiniz. Ama öncesinde, farklı saç uzunlukları ve farklı saç tarzlarına uygun su dalgası modellerine biraz daha yakından göz atalım…

İri Su Dalgası Saç Modelleri

Bu model özellikle genç kadınların ve modern bir görünüm yaratmak isteyen her yaştan kadının tercihi oluyor. Sık dalgalar, biraz daha abartılı görünse de, iri su dalgalarının günlük hayatta da kullanmak mümkün.

İri su dalgası saç modelleri

Yukarıda da gördüğünüz gibi, su dalgası saçları yalnızca parti ya da düğün ve davetlerde değil, günlük hayatta da kullanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, saçları bukle yapan saç bakım ürünlerinden kullanarak da böyle bir etkiyi doğal olarak yaratmak mümkün.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Birbirinden Güzel Kolay Günlük Saç Modelleri

Uzun ya da kısa saçlarınız olsa da, saçlarınızı durulamaya gerektirmeyen bir bukle yapan krem ya da yağ formunda bir ürün uyguladıktan sonra, kurulamadan kendi halinde kurumasını sağlayarak bu tarz doğal bir görünüm elde etmeniz mümkündür. Bu nedenle, bu tarz saç modellerini elde etmek, maşa kullanımı gerektiren daha ince buklelere göre daha kolaydır.

İri su dalgaları

Salaş görünüm yerine daha yapılı bir görünüme ihtiyacınız varsa, o halde maşa kullanmaya ihtiyacınız olacak. Saçlarınızı dalgalı kullanmayı seviyorsanız, evinizde bir maşa bulundurmanızı öneririz. Ardından, daha ince tutamlar yerine daha kalın tutamlar alarak ve saçlarınızı yaptıktan sonra dalgaları hafifçe elinizle açarak, hem iri dalgalar hem de daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pratik Saç Toplama Modelleri - Tokasız Toplama

Abiye Su Dalgası Modelleri

Abiye dalgalı saç modelleri

Bir düğüne, davete ya da partiye katılacaksanız veya kendi gelinliğiniz için dalgalı saç görünümü elde etmeyi planlıyorsanız, siz de tercihinizi bu tarz saç şekillerinden yana kullanabilirsiniz. Yukarıdaki gibi, hem abiye elbiselere uygun hem de doğal görünen bir su dalgası, günlük hayatta kullanıma da oldukça uygun bir seçim olacak.

Su dalgası modelleri

Dalgalı saç görünümü elde etmek isteyenler için, yukarıda altı adımdan oluşan bir saç yapım aşamasını sizlerle paylaştık. Maşa kullanarak ve ardından ellerinizle dalgaları hafifçe açarak elde edeceğiniz doğal bir dalgalı saç modelini, dilerseniz günlük kıyafetlerinizle, dilerseniz de abiye elbiselerinizle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İri su dalgası saç modelleri, doğal saç dalgaları ya da abiye dalgalı saç modelleri hakkında daha fazla öneriye ihtiyacınız varsa, aşağıda sizler için hazırladığımız galerimizde yer alan 15 farklı modelden de ilham alabilirsiniz. Hadi başlayalım!

Foto Galeri : Su Dalgası Saç Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Selin Durmaz dedi ki:

    Su dalgası saç genellikle uzun saçlı kişilere daha güzel gidiyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler