Kadın Blogu

Sarı İle Uyumlu Renkler

08.02.2021
5.669
Sarı İle Uyumlu Renkler

Sarı ile uyumlu renkler; yaz sezonunda sıklıkla kullanılan sarı renk, günümüzde kış sezonunda da kullanılmaya devam etmektedir. Sarı ile günümüzde gömlek, pantolon, elbise, çanta, ayakkabı, şal kombin yapmaktadır. Sarı renk 2021 döneminde trend renkler arasında yer almaktadır. Sarı renk kombin yapımında nelere dikkat edilmelidir? Sarıyla uyumlu renkler nelerdir? Konularını sizler için derledik.

Sarı renk kombin yapan kişiler, bulundukları ortamda her zaman dikkat çekicidir. Sarının mat renk tonlarının yanında parlak tonları da bulunmaktadır. Ünlü isimlerinde sıklıkla kullandığı sarıya yakışan renkler nelerdir?

sarı ile uyumlu renkler neler

Sarı İle Uyumlu Renkler

 • Siyah
 • Beyaz
 • Lacivert
 • Yeşil
 • Mor
 • Kırmızı
 • Mavi
 • Lila
 • Gri
 • Bordo
 • Kiremit rengi
 • Taba rengi ve tonları sarı ile kullanılarak şık kombinlere imza atılmaktadır.

Sarıya yakışan renkler ile yapılan kombinler dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir kombinler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda sarı kombinler 7’den 77’ye herkesin taşıyabileceği renk tonlarına sahiptir. Sarı renge hangi renk uyar sorusu da sarı ile kombin yapmak isteyen kişilerin aklına gelen sorular arasında yer almaktadır.

Sarı ile uyumlu renkler

Sarı alt kombin parçası olarak kullanılacaksa sarının üstüne hangi renk gider sorusunun cevabı ile birlikte ten rengi uyumu da gözetilmelidir. Örneğin çok açık ten rengine sahip olan kişiler koyu sarı renkler yerine daha açık sarı renkleri kullanılırsa daha hoş kombinler yaparlar. Bu nedenle sarı üst kombin parçasında kullanılacak da mutlaka ten rengi uyumunu göz etmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Kadife Elbise Kombinleri

Ya en çok yakışan renk veya renkler olarak karşımıza siyah, lacivert, kırmızı, bordo, beyaz fuşya ve mürdüm rengi çıkmaktadır. Tabii bu renkler sarı ile en sık kullanılan renklerdir.  Bu renkler dışında sarıya yakışan renklerin bütünü sarı kombinlerde alt kombin parçası veya üst kamyon parçası olarak. Kullanılabilir

Yazlık kombinlerde sarı ile birlikte açık renkleri kombin etmenizi kışlık kombinler de ise sarı ile birlikte koyu renkleri kombin etmenizi öneririz. Bu tarz kombinler hem mevsime uygun olacak hem de daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

Sarı İle Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sarı kıyafet kombinlerinde en önemli konu sarının tonuna göre renk seçmek ve bu doğrultuda kombin yapmaktır. Sarıyla uyumlu renkler kullanılırken sarının ışığını ve enerjisini söndürmeden kombin yapılmalıdır.

sarı kombinler

Sarının parlaklığının ve aydınlık görünümünün kapatılmaması için koyu renklerle kombin edilmesi daha doğru olacaktır. Aksesuar olarak da sarıya yakışan renklerde seçimler yapılmalıdır.

Sarı ile ton sür ton kombin yapacağınız zaman sarı ile uyumlu renkler arasında olan beyaz krem rengi veya kemik rengi kullanabileceğiniz gibi, odak noktası olabilecek kırmızı, lacivert ve siyah da kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Maskara Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Sürülür?

Örneğin sarı bir elbiseye kırmızı kemer ve kırmızı ayakkabı kullanabilirsiniz. Bu özellikle genç kombinlerinde oldukça tarz ve dikkat çekici olacaktır.

Sade bir kombin istiyorsanız sarı pantolon ve gömlek kombininde beyaz ayakkabı ve beyaz kemer kullanarak da daha dikkat çekici ve etkileyici bir kombin yapmış olursunuz.

sarıya yakışan renk

Sarı kombin yapımında ayakkabı ve çanta rengi olarak ise kahverengi, beyaz ve ten rengi seçimler yapmalısınız.

Sarı Siyah Uyumu

Sarı siyah uyumu en çok kullanılan kombin renkleri arasında yer almaktadır. Sarı gömlek, tişört, bluz, badi, sweatshirt ile siyah etek, pantolon, şort kullanarak şık kombinler yapabilirsiniz. Sarı ile siyahı her türlük ortama ayak uyduracak şekilde kombin edebilirsiniz.

Sarı Beyaz Uyumları

Sarı ile beyaz özellikle yaz kombinlerinde kendisine geniş yer bulmaktadır. Sarı beyaz uyumundan yararlanarak tatil kombinleri, günlük kombinler, abiye kombinleri yapabilirsiniz. Sarı tişört beyaz pantolon, sarı ikili takım beyaz çanta, sarı spor elbise beyaz spor ayakkabı gibi daha pek çok kombini sarı beyaz uyumu ile yapabilirsiniz.

Sarı Ve Lacivert Uyumu

Sarının ışıltısı, lacivertin asaleti ve vakarlığı ile birleşince ortaya göz alıcı kombinler çıkmaktadır. Sarı ile laciverti pantolon gömlek, elbise ayakkabı, etek bluz kombinlerinde sıklıkla kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kombin renkleri arasında yer alan sarı ile yapılan yeni sezon kombinlerden derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı ve detay için sizlere sunuyoruz.

Foto Galeri: Sarıya Yakışan Renkler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler