Kadın Blogu

Saks Mavisi Elbise Kombinleri

28.01.2020
1.511
Saks Mavisi Elbise Kombinleri

Saks mavisi elbise kombinleri ile her ortamda şıklığı yakalamanız için iyi fikirlerimizle sizlerleyiz. Saks mavisi göz elbise göz alıcı kombinlerin adresidir. Ancak doğru renkler doğru oranda kullanılmadığı zamanda sonucu facia olarak kombinler yapılmaktadır. Burada kombinden kastımız ise tepeden tırnağa kadar bütünlük arz eden kombinlerdir.

Saks Mavisi Elbise Kombinleri

Takdir edersiniz ki elbise kombinlerinde esas olan elbise modeli, elbisedeki işlemeler, pullar veya taşlardır. Bu detaylar nasıl kombinler yapmanız gerektiği konusunda sizlere fikir verecektir.

Saks mavisi elbise kombinlerinde saks ile uyumlu renkleri iyi bilmek ve bu yönde tercihler yapmak gerekir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Parlement Mavisi İle Uyumlu Renkler

Saks mavisi ile uyumlu renkler

Saks mavisi elbise ile saks mavisi ile uyumlu renkler

  • Siyah
  • Pudra
  • Dore
  • Lame
  • Gri
  • Ten rengi
  • Kırmızı
  • Yeşil
  • Krem ve renk tonları saks mavisi ile kombin edilebilir. Bu renklerden beyaz, siyah, krem, bej gibi renklerle ikili kombin yapılabilir. Ancak kırmızı ve yeşil gibi renklerle kombin edildiği zaman üçüncü bir renkle kombin yumuşatılmalıdır. Zira kırmızı ve yeşil keskin bir renk olduğu için çok cırt olabilir. Tabi burada kırmızı gibi rengin oranı da önemlidir.

Saks elbise kombinlerinde canlı renkler fular  ve takı gibi minik parçalarla eşleştirilirse üçüncü renge çok da fazla gerek yok. Ancak ceket, şal gibi önemli parçalarda yer alırsa üçüncü bir rengi daha kullanmalısınız. Mesela, saks elbise, kırmızı ceket kombininde krem rengi ayakkabı ve şal kullanılabilir. Eğer bu bir tesettür kombini ise krem şal da şıklığınızı artıracaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Abla Kardeş Kombini Elbise

Saks Mavisi Elbiseye Ne Renk Ayakkabı Olur?

Saks mavisi elbiseye ayakkabı seçerken genelde ton sür ton yapılmaktadır. Elbise renginden iki ton koyu ayakkabı ve çanta seçilebilir. Ton sür ton dışında zıt renk tonları ile de kombin yapılmaktadır.

Saks mavisi elbiseye ne renk ayakkabı

Saks elbise ayakkabı kombininde en çok kullanılan renkler siyah, ten rengi, beyaz, ekru, dore ve lame renklerde ayakkabı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Elbise olarak taşlı veya işlemeli bol ışıltıya sahip bir elbise kullanıyorsanız rugan olmayan sade bir çanta ve ayakkabı kullanmanızı öneriyoruz.

Aşağıdaki görsellerde saks elbise üstüne şal, saks elbiseye ayakkabı gibi detayları bulabilirsiniz.

Foto Galeri: Saks Elbise Kombini

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler