Kadın Blogu

Ombre Nasıl Yapılır?

01.12.2019
1.010
Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızda ombre yapımı hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. İlk olarak Brezilyalı mankenin 2017 de uyguladığı ombre o günden bu güne bir akım şeklinde her geçen gün artmaya devam ediyor. Sürekli şapka kullananlar sadece saç uçlarına yaparak farklı bir güzellik yakalamaktadır.

Ombre Nasıl Yapılır?

Ombre yapmadan önce saç tipinizi öğrenmeli gerekirse kuaförünüzle fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Ombre öncesi saçlara fön çekilir ve saçların düz şekli görülür. Bu işlemin süresini ve daha sağlıklı çalışarak daha etkili sonuçlar almayı sağlar.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kızıl Kahve Saç Rengi

Ardından saç uçlarına balyaj atılır. Ancak balyaj öncesi saçlara güzelce krepe yapılır. Özellikle saçlardaki geçişleri daha güzel ve doğru ayarlamak için krepe olmazsa olmaz kuraldır.

Birçok kişi ve kuaför krepe kullanmaz ancak krepe yapılırsa sonuçlar daha etkili olur.

Ombre için kullanacağınız renk saçlarınızdan bir iki ton açık renklerde boya olmalıdır.

Ombre yapılmayacak saçları toka ile bir arada toplayarak ombre yapılacak saçlardan ayırın.

Saç diplerinden 25-30 sonra uyguladığınız boyayı açık renklerde 30 dakika, koyu renklerde 40 dakika kadar beklemeniz gerekmektedir.

Doğal Yollarla Ombre Yapılır Mı?

Yaz mevsiminde sürekli dışarda çalışan kişilerin açlarında güneşe bağlı açılmalar olmaktadır. Bunu yapmak için sürekli şapka kullanarak saç uçlarınızdaki renk açılmasını fark edeceksiniz. Bu işlemi hızlandırmak için limon suyu veya papatya suyu kullanabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Evde Saçtaki Turunculuk Nasıl Gider?

Ombreli Saçların Bakımı

Ombre işlemi sonrasında iyice durulanan saçlarda varsa krepe uygulaması açılır. Saçların sadece uçlarına boya uygulaması yapıldı ise geçmişteki bakım ürünleri kullanılarak bakımlar yapılır.

Ombre yapılan saçlarda kırılma, yıpranma, cansızlık ve solukluk varsa mutlaka nemlendiricili bakım yapılmalıdır.

Ombreden etkili sonuçlar almak için işlem öncesi saçlarınızda kimyasal içerikli ürünlerden mümkün olduğu kadar az olmalıdır. Bu detay saçlarınıza daha az işlem yaptıracağı için saçlarınızdaki yıpranma payı da az olacaktır.

Ombre yapılırken mutlaka bir uzmandan ten renginize göre renk seçimleri konusunda destek almalısınız.

Ombre nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğimiz yazımızda daha detaylı fikir için resim galerimizi inceleyebilir ve ten renginize göden en uyumlu rengi seçebilirsiniz.

Foto Galeri: Ombre  Nasıl Yapılmalıdır?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler